הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 305

עוקבים: 11

החל מספטמבר 2014

בטוב תליני וברחמים תקיצי/קרן תיק דבוש

עריכה: עדי סלמור-חן.

הוצאה: סטימצקי – חממה ספרותית, 2012

64 עמ’, כולל: תודה.

הסופרת קרן תיק דבוש חושפת בספר על משפחתה.

הכל מתחיל בשנת 1948, בירושלים. משפחה חרדית: 2 הורים ו-5 ילדים.

אהבה אסורה מתפתחת בין נערה חרדית לקצין אנגלי, רק אחיה הבכור ידע את הסוד שלה, הוא זה שתמיד חיפה עליה כשאמה חיפשה אותה. הנערה הולכת בעקבות הלב.

הקשר נהיה אינטימי, וכאשר מתגלה שהיא בהריון, היא מגלה שהקצין חזר לארצו, אבל לגדל את התינוקת לבדה זה בלתי אפשרי והיא נאלצת לוותר על התינוקת.

בינתיים, זוג שמנסה להביא ילדים בזמן כלכלי לא טוב, האישה נאלצת להפיל יותר מפעם אחת, וכשיש באפשרותם לגדל ילדים, הסיכוי להיכנס להריון הוא סיכוי נמוך. הזוג פונה לבית יתומים בירושלים, ולמשפחה יש תינוקת, אחרי כמה שנים הם חוזרים שוב לאותו בית יתומים כדי שלתינוקת יהיה אח, וככה משפחתם מלאה.

כבר מילדות הם מספרים סיפור לילדים, ככה שידעו שהם מאומצים, לא מסתירים מהם שום מידע.

הילדה הופכת לנערה יפה והרפתקנית.

הנערה לקחה חופשות מהצבא, באחת החופשות כאשר היא החליטה לנסוע עם חברתה לבית נופש לחיילים באילת, והדרך כנהוג באותה תקופה היה דרך טרמפים, ככה היא הכירה את בעלה לעתיד, שחקן הכדורגל אשר היה מבוגר ממנה לפחות ב-10 שנים.

אחרי הצבא, החתונה עם שחקן הכדורגל והמעבר לרמת גן, רחוק מבית הוריה הקשו עליה כאשר היא הייתה בהריון ראשון ולאחריו עוד הריון. בעלה בקושי היה בבית, ורק היא בבית עם הילדות. בעלה בקושי בילה זמן עם הבנות שלו, יותר עם חבריו מאשר עם אישתו.

בזה הספר לא נגמר יש עוד.

בכל אהבה אסורה יש השלכות במשפחה. איך זה נגמר? לא אגלה.

אין שמות בספר כי הספר מבוסס על מקרה אמיתי במשפחה, סיפור ביוגרפי שבה חושפת קרן תיק דבוש על משפחתה, על הכאב וההתמודדות.

מומלץ!!!

“… לפני השינה היה משפט קבוע שבו בירכו אותן: ‘בטוב תליני וברחמים תקיצי’. רק אחרי ששמעו את הברכה הצליחו להירדם.” (עמ’ 42).

בטוב תליני וברחמים תקיצי

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה