הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 329

החל מספטמבר 2014

לחצות את האוקיינוס/זהבית טל-און

To Cross the Ocean/Zehavit Tal-On

הוצאה עצמית (בעברית) /אמאזון (ספר או קינדל), 2014

268 עמ’

ספר זה הוא הראשון בטרילוגיית “האוקיינוס”.

בספר הראשון אנו מכירים את נֶתי, או נתנאלה בשמה המלא, רוצה לסגור מעגל ולכבד את זכרו של סבא רבא מאיר.

“מסע לפולין כתלמידה בכיתה יב אפשר לעשות רק פעם אחת וזה הזמן.” (עמ’ 35).

שירי ולנה, החברות הכי טובות שלה היו צריכות לבוא איתה ולהיות איתה בחדר במלון, אבל עקב נסיבות הן לא יכלו להצטרף, ונתי נסעה, והייתה בחדר לבדה.

את אֶריק, צעיר אירופאי מסתורי ומושך הכירה אחרי שחילץ אותה ממצב לא נעים.

היה קליק מההתחלה, כאשר אֶריק הזמין אותה לכוס שוקו, ומאז היו פגישות יומיומיות בערב לאחר הסיורים עם הכיתה. ומאז היא הייתה חייבת להזמין אותו לקפה.

אבל הסיפור לא מסתיים שם, הוא רק מתחיל בביקור פתאומי של אֶריק בישראל, ומשם נֶתי מתאהבת, מקנאת, כועסת, והלב נשבר ומתאחה.

יש משהו באֶריק, משהו שהעבר והווה מתאחדים ויש רק להשלים פערים, מה שמעצים את האהבה ביניהם.

“אני רק רוצה שתביני, שלא הייתי חוצה את האוקיינוס בשביל כל אחת. לא הייתי בא לכאן מהקצה השני של העולם, אם לא הייתי חושב שאת שווה את זה. אני לא אשם במעשיו של סבא רבא שלי. אני לא אנטישמי.” (עמ’ 164).

“אוקיינוסים נועדו שיחצו אותם. אז מה זה ים קטן אחד?” (עמ’ 209).

מחכה לקרוא את הספר השני בטרילוגיה.

קריאה נעימה.

על גב הכריכה: לחצות את האוקיינוס

נֶתי, נינתו של ניצול שואה, יוצאת למסע שורשים בפולין יחד עם כל שכבת י”ב בבית ספרה. מבחינתה, מסע זה הוא סגירת מעגל מרגשת, שיחבר אותה עם עברה ויסמל גם את התבגרותה. היא מתכוננת אליו היטב, אך שום דבר לא יכול היה להכין אותה לפגישה מטלטלת בוורשה, עם אֶריק, צעיר אירופאי מסתורי ומושך, שמחלץ אותה ממצב לא נעים.

פגישה רודפת פגישה, והקשר הולך ומסתבך, כשנתי מגלה שהיא מתאהבת בו – מבלי לדעת מיהו ומהיכן הוא. כאשר היא מגלה, לבסוף, את סיפורו האישי – ברור לה כי אהבתם אינה אפשרית ואפילו אסורה.

האמנם?

עוד מהבלוג של סיון

Thumbnail

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

Thumbnail

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

Thumbnail

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות