הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 308

עוקבים: 11

החל מספטמבר 2014

נשואה למוסד/שלוה הסל

כותרת משנית: רומן מתח המבוסס על סיפור אמתי.

עריכה: אמנון ז’קונט.

הוצאה: סטימצקי – הוצאה לאור, 2016

253 עמ’.

“… היא בירכה על כל רגע שבו נחשפה בביתה למצוות הדת ולאהבת ישראל, וחשה אסירות תודה למשפחתה ובעיקר לאביה ולסבה, רב גדול ונערץ, על כך שתמיד התפנו מעיסוקיהם כדי להשיב לשאלותיה ולהעמיק את ידיעתה בכל הנוגע להבנת הדת…” (עמ’ 9).

הכל מתחיל בלונדון כאשר סלי מצטרפת לג’רי, נחושה בדעתה להתחתן איתו למרות מה שהוא אומר לה על זה שהיא לא שירתה בצבא, אך כדי לחיות בלונדון וללמוד הנדסת תוכנה היה מעל ליכולתה הכספית  עד שג’רי מוצא פיתרון, קרן פייר מרן, שבועיים אחרי המבחן שאותו היא עברה בהצלחה הקרן אכן עוזרת לה.

הם נישאו בפני רב בבית הכנסת הגדול של לונדון בטקס קטן ובקומץ ששימש מניין, אחרי הלימודים היא מצאה עבודה כמנהלת אגף המחשבים וג’רי עבד בהסברה ישראלית ובמשרד הכלכלה. רק לדבר אחד היא לא מוצאת תשובה. למה הוא יוצא לעבוד בלילות?

האם יש לו נשים אחרות?

לג’רי אין רומן עם נשים אחרות, הוא איש מוסד והוא בשליחות.

כאשר המנהל של ג’רי מציע לו לצאת לשליחות של 3 שנים למדינה מוסלמית, בכיסוי מלא, היא מגלה שהוא דחה את ההצעה כי הוא לא יכול לחיות בלעדיה ובלי בנם הבכור, רועי.

סלי מציעה שג’רי ייקח את ההצעה, ולמרות רצונה לעשות עוד ילד, אח לרועי, היא רוצה לצאת ולהצטרף לג’רי, והם אכן מצטרפים.

בפקיסטן היא רואה לראשונה את פייר מרן, אותו פייר שעזר לה והעלה את חייה למסלול שרצתה, היא רואה בחברת כבוד הרב אברהם בן דוד, והיא מזהה את בן דוד כאחד שרימה את אחיה ורוצה לעזור לפייר מרן, אך ג’רי לא נותן לה לפעול בעניין במיוחד שהם בשליחות במדינה מוסלמית.

כאשר הם חוזרים לתל אביב, סלי מרגישה ריקנות, ומחפשת את יצר ההרפתקה שהיה לה בשנים בהם היא עבדה לצדו של ג’רי.

היא מגלה איפה בן דוד גר וככה מתחילה ההרפתקה שלה במאמץ לתקן את העולם, וליידע את פייר מרן שמרמים אותו, אך בכל שביל בהרפתקה היא נתקלת במחסום, אבל זה לא עוצר אותה, רק ג’רי מנסה לעצור אותה.

סלי נדבקת בערכים שמהם היא למדה מאביה והיא עומדת על עקרונותיה, כדי לתפוס את בן דוד, אפילו אם גם זה יעלה לה בנישואיה?

בספר יש 3 חלקים: חלק ראשון, חלק שני, חלק שלישי. הפרקים הם קצרים.

אין רגע דל, מתח מעולה, אני מאוד נהניתי לקרוא.

מומלץ מאוד!!!

“… אבא שלי תמיד אמר שאדם צריך לשאוף לתיקון עולם, ולחולל שינויים חיוביים לסביבתו, לקהילה ולעם ישראל. הוא מאמין שתמיד יש תקווה לשיפור, וכך גם חינך אותי וזאת דרכי…” (עמ’ 37).

נשואה למוסד

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה