הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 329

החל מספטמבר 2014

חלקים של זהות/גל בראון

Pieces/Gal Baron

עריכה: טל איפרגן.

הוצאה: גוונים, 2014

142 עמ’, לא כולל: תודות.

“כבר בבית הספר אתה מזהה מי דומיננטי ומי פחות. כמו בלהקת כלבים. יש את אלה שהולכים בראש ויש את אלה שמשתרכים מאחור. יש את מי שמניע את כולם ויש את מי שנשאר בסוף, מביט לאחור כל הזמן… בפחד, נגרר מאליו, ממתין להכוונה. גם בני האדם כאלה, נמצאים איפה שהוא על הסקאלה הזו. מפחדים, נשלטים או שולטים באחרים.” (עמ’ 5).

אביב הייתה ילדת חרם כבר בגיל 9, היא והחברה-אויבת גילו את גופן. כאשר השכן של החברה ראה אותן בחוץ, משחקות בין השיחים. נחצו גבולות באותו ערב עם השכן שאותו אביב לא אהבה, למרות שהוא היה שנה מעליה ולמד בבית ספר אחר.

החברה-אויבת הייתה מלכת הכיתה. אביב הייתה מנודה לחלוטין. השנאה העצמית התחילה, הוריה לא יגעו כלל על החרם. אבא שלה היה עסוק בלאסוף את חלקי עליבותו כשאמא שלה חזרה הביתה אחרי שהיא עזבה בלי לומר מילה. כל השכונה ידעה מה הייתה הסיבה האמיתית, למרות שאבא שלה המציא “אשתי נסעה להגשים את הקריירה שלה בארה”ב.” (עמ’ 77).

אביב הרגישה שאין לה למי לפנות, דווקא כשהיא צריכה מגש אנושי, חום ואהבה.

אמא שלה עזבה אותה ואת אביה וחזרה אחרי שנה וחצי כאילו כלום לא קרה. לאביב אין שום רגש לאמא שלה. שבועיים אחרי שחזרה, אמא שלה הודיעה שהיא בהריון. יש לה אחות קטנה בשם דור.

כשהוריה עברו לרמת גן, סוף סוף זכתה להכיר חברת אמת בשם עמית.

בגיל 23 אחרי תאונת דרכים עם הטוסטוס, אביב החליטה לטוס דווקא לאירופה, להולנד.

אך לא עבר זמן, וכבר שבה הביתה. הביטחון העצמי שלה היה ירוד כבר שהיא נחתה בהולנד.

בפאב של צ’יקו, “הסקאלה”, יש לה פיצוי פרטי כאשר צ’יקו נתן לה לתופף על התופים של להקת הבית.

כשהפאב ריק מאנשים, אביב הרגישה זה התכנסות פנימה אל עצמה.

כאשר צ’יקו מציע לה הצעה משונה; להשקיע את הכסף שלה בשיפוץ שהוא עושה למקום, ולקבל כבר מהחודש 7% מהרווחים בכל חודש במשך שנה, ולנהל את המקום בתשלום, בשעות הלילה. אחרי חתימת החוזה, חייה מתחילים להשתנות כשהיא מכירה את לירון, האדריכלית.

לאט לאט, אביב מתחילה לגלות את זהותה, גם אם זה אומר ניתוק מהמשפחה כשהם מגלים אהבה אסורה. אביב מנסה למצוא אושר, דברים שהיא תאהב ולא מה שהחברה תנחה אותה. חלקי הפאזל מילדות, הטיול באוסטרליה, ניהול הפאב, נהיים לחלק שלם, חלק שבו אביב שלמה עם עצמה.

נהניתי לקרוא את הספר, בחלקו הזדהיתי, למרות שלא הייתי כמו כולם, ולא טסתי לחו”ל אחרי הצבא, אלא יותר חיפוש אחרי עבודה.

מומלץ בחום רב!!!  חלקים של זהות

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה