הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

בחברת נערות/מרב אריה

In the Company of Girls/Merav Arie

עריכה: הילה להב.

הוצאה: ידיעות ספרים, ספרי חמד, 2015

403 עמ’, לא כולל תודות.

הספר מתרכז על 2 דמויות מקיץ 1985 ועל התמודדותן בחיים על כל מכשול שיש בדרך.

טליה, בת להורים קשיי יום, מוצאת עצמה חווה התנסויות מיניות הן לבדה או עם חברתה רוני. מורדת באמה, ונהיית פנקיסטית ובמהרה גם יש לה חבר. היא מתנסה בסמים ויש לה חברים לרוב.

מנדי, בת להורים עשירים, היא שמנה וחסרת ביטחון, אשר גודלה ע”י אבדו, העוזר הזר בבית. אין לה חברים. ההורים שולחים אותה למחנה הרזיה, ובמחנה היא מכירה את מיטל, שמלמדת אותה דרכים אחרות כדי להתמודד עם אוכל.

טליה מתמודדת עם אובדן הוריה, ומנדי עם אובדן חברתה הטובה ונסיבות מותה בעקבות מחלת הבולימיה. שינוי זה גורם בשתי הדמויות להתמודד ולנסות להמשיך הלאה.

אך כל אחת הולכת לכיוון אחר ושונה כדי להמשיך הלאה.

אה, ויש סוד שקשור באמא של טליה. הסוד שגורם לטליה לנסות לחקור אותו מאותה תחרות שאמה השתתפה.

לספר יש שני חלקים; אומנם החלק הראשון היה כתוב בחלקו בגסות ובתיאורים, החלק השני הוא יותר עדין ומלמד הרבה על השינויים שעוברות הדמויות בחייהן ועל תהליך התבגרותן בעקבות המכשולים שהן נתקלו על ידי גורמים אלה ואחרים.

הפרקים קצרים, לספר יש שני חלקים, ואני מקווה שמרב אריה תוציא עוד ספר, כי בסוף היה כתוב – תם ולא נשלם.

כתור ספר ביכורים, נהניתי ממנו מאוד.

מומלץ בחום!!!

“מתחת לכיור מפותלת נערה בוכה, ומנדי, שרואה רק את גבה הרועד ואת שערה השחור, מזהה אותה כנערה נמוכת הקומה ועגולת הגזרה מסתובבת במסדרונות לבושה בשחור תמידי, ולמרות שאינה יודעת איך קוראים לה, היא יודעת שיש לה ‘שם’. מנדי נתקפת בדחף פתאומי לרכון לצדה של הנערה וללטף את גבה, לאסוף אותה אליה ולנחמה, אבל היא כובשת אותו ומסתובבת בשקט וחוזרת לכיתה.” (עמ’ 164).

בחברת נערות

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה