הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

משפחה לדוגמה/מאירה ברנע-גולדברג

The Model Family/Meira Barnea-Goldberg

הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015

272 עמ’ כולל תודות.

מכירים את התוכנית “האח הגדול”? אז ככה הרגשתי שקראתי את הספר, צפיתי על המשפחה תוך כדי הקריאה.

הספר מסופר מנקודת מבטה של מיכל. אומנם יש לה בעל מקסים בשם ערן, וילד יפהפה, בן שנתיים וקצת, נמרוד. גאון קטן שיודע לצוטט ספרים שלמים בעל פה, ומכיר את כל המלחינים הקלאסיים ואוכל רק דברים לבנים ושקדי מרק.

מהתחלת הספר, אפשר להרגיש את הדרמה המשפחתית ולהכיר את הדמויות; סבתא ברכה אשר עושה מה שהיא רוצה, ויש לה “פה”. ההורים של מיכל; האם שעסוקה בנקיונות ובטריוויה, והאב חשוך הדעות. יוחאי אחיה האמצעי של מיכל והשנון אשר סיים תואר שני אבל עובד כאחמ”ש בחנות פרחים והשותף לדירה שלו, ליאור מתעקש להצטרף איתו לכל מקום, ויש ליוחאי סוד. רותם האחות הקטנה והמפונקת באה עם הארוס הבלתי נסבל שלה, אלעד כדי להודיע למשפחה על החתונה הצפוייה.

אך כמובן כמו בכל משפחה, אין משפחה מושלמת. והבעיות מתחילות לצוץ מעל פני השטח, ומיכל מנסה לעזור כשיש בעיות, כאשר רותם, אחותה, אוהבת להיות במרכז הבמה, וכמעט כל יום יש שינוי מבחינת החתונה, פעם היא מבטלת, ופעם אלעד. מיכל מתמרנת בין לעזור לאחותה ובין להתמודד בבעיות שלה. בין אם זה הבוסית בעבודה שלה שהיא לא סובלת ומתה שתעוף וככה התפקיד יהיה שלה, ובין אם זה הבן שלה שנמצא על רצף האוטיסט.

ציטוטים שאהבתי:

“בהתחלה המראה היה כל כך מוזר בעיני. בחיים לא הייתי מנחשת. באופן מפתיע, כעבור שנייה זה כבר נראה לי לגמרי טבעי. ראיתי את האהבה של יוחאי בעיניים, והיה שם משהו שלא ראיתי אצלו מעולם, משהו רגוע ושלם.” (עמ’ 79).

“הלו”ז של נמרוד הפך לצפוף אפילו יותר משל ראש ממשלה.” (עמ’ 241).

הכריכה מתאימה לספר, כתוב מעולה, אי אפשר להניח את הספר מהיד, ומצד שני לא רציתי שייגמר. היה אפשר להרגיש את הרגשות מבחינת הדמויות.

קראתי ונהניתי, וגם צחקתי, איך אפשר שלא?

הספר מומלץ בחום רב!  משפחה לדוגמה

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה