הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

אל תחזור/לי צ’יילד

Never Go Back/Lee Child

מאנגלית: איה מלמד.

הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015

413 עמ’.

ג’ק ריצ’ר מגיע לווירג’יניה אחרי מסע קשוח מדקוטה הדרומית.

היעד שלו הוא להגיע למפקדה של היחידה הישנה שלו, מ”צ 110. בניין אבן במרחק נסיעה קצרה מוושינגטון, היה הדבר הקרוב ביותר לבית שאי-פעם היה לו.

המטרה היא לפגוש את מפקדת היחידה החדשה, רב-סרן סוזן טרנר. הקול שלה בטלפון מצא חן בעיניו. אבל מאחורי השולחן הישן שלו יושב גבר. לאיפה נעלמה סוזן טרנר?

אך זה לא הבעיה היחידה שלו, כאשר הוא שומע את המילים שהוא לא ציפה לשמוע: “אתה חזרה בצבא, רב-סרן. והתחת שלך בידיים שלי.”

הבעיות רק מתחילות. הצרה העיקרית שלו, שהוא מואשם ברצח שבוצע לפני שש עשרה שנים, איש בשם חואן רודריגז, אבל ריצ’ר לא זוכר מי זה. עורכת הדין שמטפלת לו במקרה היא רב-סרן סאליבן.

הצרה המשנית, יש לו בת, סאמנתה או סאם, היא בת חמש עשרה, היא ואימה, קנדיס דייטון גרות במכונית, מי שמטפלת לו במקרה היא טרייסי אדמונדס, שעובדת במשאבי אנוש.

ריצ’ר מגלה שרב-סרן סוזן טרנר נמצאת במעצר על זה שהיא לקחה שוחד. אבל משהו לא מסתדר לו, כאשר נודע לו ששני חיילים מאפגניסטן לא יצרו קשר, ומורגן, האיש שיושב במקום טרנר כיבה את הפלאפון שלו.

כאשר ריצ’ר נעצר ומועבר לבית הכלא רייד, בו סוזן טרנר נמצאת, ולא לוקח זמן רב ושניהם עבריינים נמלטים.

אבל זה לא הבעיה היחידה שלהם, כאשר רומיאו וג’ולייט במעקב אחריהם, הם צריכים לשרוד, ונעזרים בטרייסי אדמונדס בקבלת המידע החיוני.

“אנחנו עומדים לגמור את זה בקליפורניה. הם יהיו על הקרקע בקרוב, ארבעה נגד שניים.” (עמ’ 262).

ההתייחסות של ג’ק ריצ’ר כלפי אלימות נגד נשים, והיחס שהוא נותן להם, השאיר בי רושם עז.

“… אבל בכל מקרה אני הולך לשבור לך את היד. גילוי נאות. בגלל שפגעת בנערה בגריל של בריוויל. וזה היה מיותר. יש לך בעיה עם נשים?” (עמ’ 389).

זהו הספר הראשון שאני קוראת של הסופר, עוד לא יצא לי לקרוא את כל הסדרה. אך לאחר היכרות עם ג’ק ריצ’ר, על הדמות; שנינות, חוש הומור, קשיחות, ארצה לקרוא את שאר הספרים בסדרה.

נהניתי לקרוא, ספר מתח מעולה, מומלץ! אל תחזור

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה