הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 329

החל מספטמבר 2014

ילדה של אחרים/עינת דנון

Other’s People’s Girl/Einat Danon

הוצאה: מדיה 10 הוצאה לאור בע”מ, 2014

353 עמ’ לא כולל תודות.

מה אתם הייתן עושות אם הייתה נשמעת דפיקה בדלת, וכמובן לא ציפיתן לראות אישה וילדה מסתכלים עלייך? ככה התחיל היום שפרץ את השגרה של יעל כץ.

אריק ויעל כץ נשואים באושר, ויש להם שני בנים; טל ונועם.

אריק ויעל כץ גרו בקנדה במסגרת עבודתו של אריק, ובמהלך עבודתו הם נתקלים ברייצ’ל (או בשמה הישראלי רחלי, רק שקשה לקנדים לבטאות את ה- ח’), ובבני. חלי ובני מתגלים חברים טובים, כאשר היו נסיבות ובהן יעל איחרה בלאסוף את נועם מהגן, חלי אספה אותו.

נועה בת ה-10 מאבדת את שני הוריה בתאונת דרכים, גודל הטראומה עדיין לא נתפסת לילדה גם כאשר היא מוטסת ארצה מקנדה לישראל. היא מדברת עם הוריה.

“… אולי בדיוק אז המשאית התנגשה בהם? אולי זה קרה כשהייתי בשירותים בהפסקה? ומה הם אמרו כשהמשאית נגעה בהם? אמא אמרה שזה כואב? היא בכתה? ואבא, אתה שמת את היד שלך על הכתף שלה, כמו שאתה תמיד עושה כשהיא כועסת או עצובה? ואמרת לה משהו עלי? איפה אתה? קר שם מתחת לאדמה? מה אתה עושה עכשיו? תמצא שם ילדה אחרת שתהיה במקומי?” (עמ’ 37).

יעל ואריק כץ מקבלים את נועה העשר מירושה שנעשתה לפני שבע שנים. בזמן הקראת הצוואה יעל לא הייתה מרוצה בכלל, היא גם לא רצתה לאמץ את בתם.

“… ובייבי נועה, היא בת שלוש ומה היא בכלל מבינה. אולי היא תרצה לגור עם מישהו אחר אם דברים רעים כאלה יקרו.” (עמ’ 12).

בעקבות הגילוי שמגלה יעל; היא מבינה שהקשר בינה ובין נועה הוא עמוק יותר מכפי שהיא חשבה, ומעמיד את יעל בפני התלבטות לגבי בעלה והילדים.

כל פרק מסופר מנקודת מבט אחרת; בין אם זאת נועה, יעל ואם זה אריק. ההסתכלות של הדמויות מעניינת ושובה.

בסוף היה חסר לי החזרה שלהן מקנדה וישראל ומה שקורה בין יעל ומשפחתה, ונועה.

ספר ביכורים של עינת דנון, מקווה שתוציא עוד ספרים, כי אהבתי לקרוא אותו. הקריאה זורמת, הכריכה מהממת. מומלץ בחום! ילדה של אחרים

עוד מהבלוג של סיון

Thumbnail

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

Thumbnail

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

Thumbnail

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות