הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

הספר הזה הוא עליךָ/קלייר קנדל

כותרת משנית: מה קורה כשאומרים לא לגבר הלא נכון

The Book of You/Claire Kendal

מאנגלית: קטיה בנוביץ’.

הוצאה: כתר, 2014

319 עמ’, כולל תודות.

המתח מתחיל כבר מההתחלה כאשר קוראים את העמודים הראשונים. קלריסה כותבת יומן המתאר את האירועים שראו בינה לבין רייף, מרצה באוניברסיטה שבה היא עובדת כמזכירה של ראש המסלול לתואר שני.

קלריסה לא מאמינה שהמשטרה יכולה לעזור לה אלא אם כן יש לה ראיות; היא הייתה קורבן בעצמה כשהייתה בת חמש עשרה הותקפה ותיקה נחטף, “קלריסה יצאה מן התחנה בלחיים אדומות ובפנים לוהטים, והרגישה כמו פושעת.” (עמ’ 34). היא ידעה שאם היא תאסוף ראיות אולי יש תקווה שהמשטרה יעצרו את רייף וישימו סוף למתנות ואולי גם יפסיק לעקוב אחריה.

בספר יש לקלריסה 3 מערכות יחסים, הראשונה עם הנרי; שאותו היא גנבה כביכול מאישתו, וכל מה שהיא רצתה היה ילד, אך בעקבות בעיית פוריות של הנרי ומשרה חדשה שהוא קיבל. במהלך הספר היא חושבת על הנרי ומה הוא היה עושה.

את מערכת היחסים השנייה, קלריסה הייתה מעדיפה לשכוח,אם רייף לא היה מטריד אותה, שולח לה מסרונים כל הזמן ומתנות. רייף אפילו מחטט לה באשפה, עוקב אחריה, צופה בה. תוך כדי קבלת המתנות שלו, היא מגלה תמונות מן הלילה שהיא לא זוכרת מה קרה לה, רק רואה את החבורות על רגליה.

המערכת היחסים השלישית נוצרת עם רוברט, נמצא איתה בחבר מושבעים, היא לא אומרת לו על רייף, אבל היא מרגישה שנוצר קשר מיוחד ביניהם. היא מגלה שרוברט במקצועו הוא כבאי, וגם שהוא לא בתפקיד הוא אוהב לעזור.

קלריסה מוזמנת לשמש מושבעת במשפט; ותוך כדי שהיא מאזינה לתיאור מעשי חטיפה ואונס אלימים, היא מבינה שכדי לשרוד היא חייבת לתעד כל דבר קטן שרייף מביא לה על מנת לשרוד.

בספר יש 8 חלקים, כאשר כל חלק הוא שבוע אחד, יום, תאריך ושעה, כאשר קלריסה דואגת לתעד הכל במחברת.

קלייר קנדל יצרה ספר מתח, מטריד אבל אמיתי, לא זכור לי שנתקלתי בספר כזה, כאשר יכולתי להרגיש את החרדה ולהביט מאחורי הכתף לראות אם רייף עדיין עוקב אחריה.

נהניתי לקרוא ספר מתח, ועוד מותחן פסיכולוגי טוב, אני מקווה שיש המשך לספר, כי סוף הספר נגמר מהר מדי, ורציתי להמשיך לקרוא.

ספר מעולה, קראתי ונהניתי. מומלץ! הספר הזה הוא עליך

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה