הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

מה קרה לדורה ברוּדר/פטריק מודיאנו

Dora Bruder/Patrick Modiano

מצרפתית: חגית בת-עדה.

הוצאה: זמורה-ביתן, 1998

122 עמ’.

זהו הספר הראשון של פטריק מודיאנו שקראתי. חווית קריאה מיוחדת.

פטריק מודיאנו מנסה לפתור מה קרה לדורה ברוּדר, כאשר הוריה מפרסמים מודעה קטנה בעיתון, למרות היותם “מבוקשים” על ידי השלטונות בהיותם יהודים.

כאשר הסופר עובר על הרשומות הוא גם נזכר בסיפורים בעקבות אביו היהודי שלא חזר, ומתחיל את מסע החיפושים, מנסה לשחזר את צעדיה.

דורה ברוּדר ברחה מפנימייה דתית, המנוהלת בידי נזירות. פטריק תהה לאן היא הייתה יכולה לברוח בעקבות הנסיבות; עוצר, ענידת טלאי צהוב, וכן מה עלה בגורלה.

מהבריחה של דורה הוא גם נזכר בבריחתו.

הספר מאוד מעניין, בהחלט משהו שלא ציפיתי לו. הוריו, אביו יהודי, ואימו בלגית. אין ספק שזכרונותיו מאביו היו יקרים שכן הוא נולד בשנת 1945, לאחר תום מלחמת העולם השנייה.

פטריק מודיאנו – זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2014. זכה להכרה כאחד מגדולי הסופרים הצרפתים של זמננו ולפרסים נוספים, בהם פרס גונקור.

ספר מעניין ומומלץ!

קריאה נעימה. מה קרה לדורה ברודר

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה