הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

המיילדת מוונציה/רוברטה ריץ’

The Midwife of Venice/Roberta Rich

מאנגלית: סמדר מילוא.

הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014

254 עמ’, כולל תודות.

רוברטה ריץ’ מחייה תקופה ומקום, כאשר העלילה מתרחשת בוונציה של המאה ה-16.

הדמויות העיקריות הם חנה לוי, המיילדת היהודייה מגטו נואובו, וונציה. ואיזק לוי, בעלה השבוי במלטה.

חנה מתבקשת לעזור לרוזן נוצרי, אשר אישתו מתקשה ללדת, אך רב הקהילה מצווה עליה לסרב לרוזן, כמו שהיא סירבה לאחותה, ג’סיקה, כאשר כרעה ללדת עקב שהיא המירה את דתה לנצרות ונישאה לגוי.

“אשתי לוצ’יה היא אישה שברירית. הרבה שנים היא משתעלת ויורקת דם. ובכל זאת היו לה לידות רבות. אף אחת מהן לא הסתיימה בילד חי.” (עמ’ 23).

איזק מצא את עצמו שבוי במלטה, לאחר שספינתו מותקפת. הוא נמכר לג’וזף וניצל על ידי האחות אסונטה, אך כשהוא לא מוכן להמיר את דתו, הוא נמכר בחזרה לג’וזף. איזק עושה כל מה שצריך כדי לעזוב את מלטה ולהתאחד עם אישתו, חנה.

“הדבר הזה לא מנע מלקוחותיו לנענע את ראשיהם ביראת כבוד למראה גווילי הקלף של איזק ולהישבע שמעולם לא ראו כתב יד נאה כל כך.” (עמ’ 129).

ברחובות משתוללת מגפה הידועה גם בשם “המוות השחור” אשר פוסחת על הגטו, ופוגעת בנוצרים.

“השופט, היהודים מרעילים את הבארות ומביאים עלינו את המגפה…” (עמ’ 191).

הכתיבה קולחת ואף מותחת מפרק לפרק, לפי דעתי היה אפשר להרגיש את האהבה של חנה לאיזק וההפך, האמון שהם נותנים אחד בשני למרות שהם רחוקים.

הכריכה מעולה, מתאימה לעלילת הספר.

קריאה נעימה, מומלץ. המיילת מונציה

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה