הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

מה קורה כאשר מבצע חלק של אנשי המוסד לא הולך חלק כבר מההתחלה, ועוד מבצע לא מאושר ולא מתוכנן.

06/11/2018

צל הברק/אורי יהלום

The Lightning Shadow/Uri Yahalom

עריכה: תמר ביאליק.

הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2018

287 עמ’, כולל: תודות.

“מה חשבת לעצמך? שאתה יכול להסתיר את זה ממני? נו באמת. אני ראש המוסד. זה תפקידי לדעת, לא?” (עמ’ 13).

מה קורה כאשר מבצע חלק של אנשי המוסד לא הולך חלק כבר מההתחלה, ועוד מבצע לא מאושר ולא מתוכנן.

נכון, עלילת הספר די מזכירה את עלילות ג’יימס בונד מבחינת האקשן והבחורות היפות, אך לפעמים גם אישה היא זאת שיכולה להוביל את המהלך עם קצת עזרה.

אליעד מרום נמצא באירן על מנת לבצע משימה, הבעיה היא שהמבצע לא אושר על ידי אף דרג גבוה, המשימה אמנם מצליחה והוא מוציא את המידע אך לצאת מהבניין לא היה קל. גרוע מכך, האיראנים יודעים שמשהו נגנב. משהו משמעותי כל כך שהם מרגישים שאין להם ברירה אלא לעשות את כל מה שאפשר על מנת שהמידע לא יגיע ליעדו.

אליעד מצליח לצאת מאיראן למדינה אירופאית, אולם הרשת האיראנית סוגרת עליו במהירות, והוא נפצע באופן אנוש בשדה התעופה של בוקרשט.

רוני כרמי היא דוגמנית בינלאומית מצליחה, הבעיה היא שברגע זה היא גילתה שהחבר שלה הוא לא באמת בחור ששווה לשמור עליו.

עמית קורן הוא מומחה לאבטחה. וקצין בסיירת מטכ”ל בעברו כמו אחיו יאיר, בניגוד לאחיו, המבצע שסיים את השירות הצבאי של עמית נגמר בצורה עגומה ומאז הוא רק מנסה לחפש איזון בחייו.

עמית מגיע לנקודת שפל כאשר הוא מגלה שפרצו לו לפייסבוק והרסו את מערכת היחסים שלו עם חברתו ואם ילדתו. בעקבות זאת הוא נוסע לניס על מנת להתחיל מחדש.

אליעד ברגעיו האחרונים מוצא את רוני. רוני לא יודעת מאיפה הבחור הופיע ואם אכן כל מה שהוא אומר זה נכון, רוני יודעת שהיא תעשה הכל למען המדינה.

עמית מקבל טלפון מאחיו בעודו נמצא בניס, שוב הוא נקרא אל הדגל לבצע משימה עבור המדינה, הוא יודע שהוא יבצע אותה גם אם זה יעלה בחייו.

ליילה היא סוכנת איראנית יפה אשר תעשה הכל בין אם זה להקריב את אהוב ליבה לקראת מדינתה ובין אם זה לרדוף אחר סוכני המוסד על מנת להשיג את המידע לפני שזה יגיע למדינת ישראל.

עלילת הספר צפויה בסגנון סרט מתח הוליוודי קלאסי והדמויות מרובות, אך אם אתם מחפשים ספר קליל לטיסה, זה הספר.

“פעמון אזעקה מחריש אוזניים פצח ביללות בתוך ראשו. משהו היה לא בסדר. משהו היה מאוד לא בסדר. לשבריר שנייה לא הבין מה, ואז זה הכה בו.” (עמ’ 69).

צל הברק

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה