הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 329

החל מספטמבר 2014

“חסמתי בתוכי את החלקים המשונים של אופיי – כמו הילות הצבע שהופיעו בחלומי. לא חיפשתי עוד הילות של אנשים כפי שעשיתי כשהייתי ילדה, וגם אם לא הצלחתי להשתלט על עצמי לגמרי, התעלמתי מהן.” (עמ’ 12).

01/10/2018

למצוא את סקיי/ג’וס סטרלינג

Finding Sky/Joss Stirling

כותרת משנית: לגלות את הנפש התאומה שלך מעולם לא היה כל-כך מסוכן.

מאנגלית: ברוריה בן-ברוך.

שנת הוצאה לאור של המקור, 2010

הוצאה: קרן הוצאה לאור, 2018

הספר הראשון בסדרת “בנדיקט – סוואנט”.

363 עמ’, כולל: על המחברת.

“חסמתי בתוכי את החלקים המשונים של אופיי – כמו הילות הצבע שהופיעו בחלומי. לא חיפשתי עוד הילות של אנשים כפי שעשיתי כשהייתי ילדה, וגם אם לא הצלחתי להשתלט על עצמי לגמרי, התעלמתי מהן.” (עמ’ 12).

אתחיל בכך שהכריכה שבתה אותי ורציתי מאוד לקרוא את הספר. לא התאכזבתי ומאוד נהניתי לקרוא. הספר שומר על רמה גבוהה של מתח ואין לדמויות בו רגע דל. היו קטעים שמאוד שעשעו אותי ולא הורידו לי את החיוך מהפנים. די התבאסתי שהספר נגמר.

גיבורת הספר היא סקיי, היה לה שם אחר בעבר. עבר שהיא רוצה לשכוח.

בגיל 10 היא אומצה על ידי סאלי וסיימון. בעצת אימה היא שינתה את שמה לסקיי, כמובן שהיא לא ציפתה לתגובות שתקבל מהכיתה בריקנרידג’, בעיירה הקטנה. שמה המלא – סקיי ברייט – שמים בהירים.

כשהיא בת 16, סאלי וסיימון מקבלים מלגת-קיום לשנה לקולורדו, ארצות הברית. מה שאומר שהיא נפרדת מהחברים והחברות שלה מאנגליה ונוסעת להכיר אנשים חדשים.

סקיי היא נערה בריטית נמוכה אשר בסך הכל רוצה להיות אחת מהחבר’ה, היא לא ציפתה שזד בנדיקט – הבחור הרע בתיכון, דווקא יצוד את עינה מכל הנערות.

סקיי אשר לא בקיאה בספורט, מנסה את מזלה, אך ללא הצלחה. הרי מאיפה לה לדעת שבתיכון ממש אובססיביים לספורט?

היא אפילו הייתה בנבחרת הנערות לכדורגל במשחק מול נערים וביניהם זד. תפקידה היה בסך הכל לשמור על השער. סקיי ממש לא הייתה טובה בזה. היא תפסה רק פעם אחת את הכדור, וזאת בעקבות שהיא שמעה את זד במחשבותיה, אבל באותו עת היא זרמה עם זה, היא לא יודעת אם זה היה אמיתי או לא.

לסקיי יש סודות, סודות שהיא בחלקן לא מודעת אליהן וחלק שהיא העדיפה לשכוח, אבל משהו בזד ובמשפחת בנדיקט מעוררים בה משהו. בינה לבין זד מתחיל להיות משהו מיוחד ומסוכן בו זמנית.

ספר מתח משובח עם אהבת נעורים. משפחה שדואגת בין אם אלו סאלי וסיימון או משפחת בנדיקט בהם האחים דואגים אחד לשני או מציקים אחד לשני.

ממליצה מאוד.

“כי זה אומר שגם את טלפתית. וכשנפש תאומה מדברת בטלפתיה עם הבן-זוג שלה, זה כמו שכל האורות נדלקים בבניין. הדלקת אותי כמו וגאס.” (עמ’ 108).

למצוא את סקיי

עוד מהבלוג של סיון

Thumbnail

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

Thumbnail

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

Thumbnail

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות