הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

“אימא העניקה לי יחס שקרוב בהגדרתו לאהבה רק כאשר יכלה לנכס את ההצלחות שלי לעצמה. היא מעולם לא אמרה לי שהיא אוהבת אותי או דאגה להעניק לי הרגשה שאני מוצלחת מאיזושהי בחינה.” (עמ’ 25).

08/08/2018

את מדמיינת/רויטל שירי-הורוביץ

כותרת משנית: לגדול עם אמא נרקיסיסטית- מסע בין תובנות

עריכה: שלומית ליקה.

הגהה: שלומית אייזנמן.

הוצאה: בארניר הוצאה לאור, 2018

122 עמ’, כולל: תודות, מקורות ורשימה לקריאה נוספת.

“אנשים בעלי הפרעה נרקיסיסטית אינם מסוגלים לראות את האחר ולגלות אמפתיה כלפיו. מבחינתם על העולם לשרת את מטרותיהם.” (עמ’ 11).

הסופרת יצאה למסע של תובנות הנוגעות לאמה וההתנהלות שהייתה ביניהן ועם אחיה ואחותה הצעירים ממנה, במסע זה היא מבינה כמה אמה התעללה בה ויותר התרכזה בעצמה. התעללות נפשית. מילים יכולות להיות כואבות וכשזה מגיע מבני המשפחה העוצמות של הכאב רק עולות.

בתחילת הספר, הסופרת חושפת אותנו לרגעיה הכואבים; ההתמודדות שלה מהילדות לגבי אמה, והיחס שהיא נותנת לה, לדוגמה – מסיבה שהיא הכינה “לכבוד רויטל”, אבל במקום שירים שהבת שלה אוהבת היא שמה שירים שהיא אוהבת, ולכן רויטל חוגגת בחדר נפרד עם הבני דודים, ואמה שלה חוגגת בחדר אחר.

אז איפה בא הגבול בין אהבה שמחבקת לבין אהבה שפוגעת?

בכל שיחה שרויטל ניהלה עם אמה, אמה היא זאת שמדברת על עצמה יותר מדי, אך נזכרת לקראת סוף השיחה לשאול לגבי ילדיה של רויטל ומה שלומה.

אביה כמעט לא נשמע, גם לא בא לעזרת הילדים כאשר אישתו התחילה לצעוק עליהם.

האכזבה הייתה רבה, כאשר אביה לא בא ולא תמך בהם.

יש מצבים בילדותה, שאימא שלה הייתה אימא כייפית, אך זה יכול היה להשתנות לפי מצב רוחה של האם, היא יכולה להיות אימא שמחבקת מחד, ומאידך לעשות לילדיה את המוות, ולהגיד דברים שיורידו את הביטחון העצמי וישפיעו גם בהמשך חייהם.

“את מדמיינת” – אימא שלה השתמשה במשפט הזה על מנת להכאיב לה ולהשפיל אותה. נכון, הדמיון הוא יקר ערך, אבל הדמיון שייך לכל אחד ואחת, אך הסופרת ידעה שהיא לא מדמיינת ואף נלחמה עם אמה לגבי הטענות שהיו לה לגבי אמה.

בספר היא יוצאת למסע של גילוי ותובנות, ואף קראה את ספרה של קריל מקברייד “האם אי פעם אהיה טובה מספיק?”, ובהמשך אף נפגשה עם הסופרת.

הספר מלא בתובנות. ספר חובה.

“אימא העניקה לי יחס שקרוב בהגדרתו לאהבה רק כאשר יכלה לנכס את ההצלחות שלי לעצמה. היא מעולם לא אמרה לי שהיא אוהבת אותי או דאגה להעניק לי הרגשה שאני מוצלחת מאיזושהי בחינה.” (עמ’ 25).

את מדמיינת

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה