הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

“רבים מאיתנו – הפגועים ביותר, אלה שמתמודדים עם הפרעת דחק פוסט-טראומתית – מרותקים לבתיהם, נחבאים מההמולה ומההמון שבחוץ. יש כאלה שחוששים מהמון צפוף, אחרים מהמולת התנועה. בשבילי אלה השמים העצומים, האופק האינסופי, החשיפה המוחלטת, הלחץ האדיר שיוצר כל מה שנמצא מחוץ לבית.” (עמ’ 42).

14/04/2018

האישה בחלון/א. ג’. פין

The Woman in the Window/A. J. Finn

מאנגלית: אביגיל בורשטיין.

שנת הוצאה לאור של המקור 2018

הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2018

491 עמ’, לא כולל: תודות.

“רבים מאיתנו – הפגועים ביותר, אלה שמתמודדים עם הפרעת דחק פוסט-טראומתית – מרותקים לבתיהם, נחבאים מההמולה ומההמון שבחוץ. יש כאלה שחוששים מהמון צפוף, אחרים מהמולת התנועה. בשבילי אלה השמים העצומים, האופק האינסופי, החשיפה המוחלטת, הלחץ האדיר שיוצר כל מה שנמצא מחוץ לבית.” (עמ’ 42).

הספר מסופר לפי ימים – מתחיל מה-24 באוקטובר.

אנה פוקס, גרה לבד בביתה בניו יורק סיטי. היא פרודה מבעלה. בעלה ובתה אוליביה בת ה-8 גרים בעיר אחרת. יש לה דייר אשר גר במרתף ועוזר מדי פעם בתיקונים בביתה או בגג.

למרות היותם פרודים, אנה מתקשרת לבעלה ומדברת איתו על השכנים החדשים, וגם מדברת עם בתה.

אנה פוקס היא פסיכולוגית לילדים אשר עוזרת להם להתמודד עם הפחדים שלהם. היא עצמה לא יוצאת מהבית בעקבות האגורפוביה שלה – פחד ממקומות פתוחים. ולכן עוזרת להם דרך אתר “אגורה”.

אנה אוהבת מאוד לראות סרטי מתח ישנים ופילם נואר קלאסיים, היא יכולה לשנן משפטים בעל פה תוך כדי שהיא צופה בשכנים שלה ולשתות כוס יין.

שכנים חדשים מגיעים לשכונה, בית מס’ 207. משפחת ראסל: אליסטר, ג’יין ובנם המתבגר – אית’ן.

אית’ן וג’יין הם  השכנים היחידים שבאים לבקר אותה, ושניהם פוחדים מאליסטר.

חוץ מהשכנים – קמילה הפיזיותרפיסטית וד”ר פילדינג הפסיכיאטר שלה גם מבקרים אותה.

אנה מצויידת במצלמת הניקון בה היא מצלמת את השכנים החדשים שלה, וגם עושה חיפוש רקע עליהם באינטרנט.

כאשר אנה רואה מהחלון את ג’יין ראסל נרצחת היא מנסה להציל אותה, ואף עושה ניסיון לצאת מהבית אך מתמוטטת ומתעוררת בבית החולים.

אף אחד לא מאמין לה, במיוחד שג’יין ראסל בחיים ואף מדברת איתה. כולם חושבים שהיא בהשפעת הכדורים הרבים שהיא לוקחת.

האם מה שהיא ראתה זה היה בעקבות הכדורים והיין?

תשכחו מכל מה שחשבתם על ספרי מתח, אז נכון, שלקח זמן לעלילה להתפתח, אך יש טוויסטים מעולים בסוף הספר. אהבתי מאוד את הטוויסטים, שום דבר לא הכין אותי למה שקראתי.

ממליצה מאוד.

“אני יוצאת לחדר הכניסה – האזור היחיד בבית שאני לא אוהבת ולא נותנת בו אמון, אזור אפור וצונן בין הממלכה שלי לעולם שבחוץ. עכשיו באור בין הערביים הוא אפלולי. הקירות הכהים הם כמו שתי ידיים שעומדות למחוץ אותי.” (עמ’ 71).

האישה בחלון

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה