הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

מסע בזמן לעבר בו מתגלים יותר פרטים על מה שקרה בתקופה האלימה בסוף ימי המנדט הבריטי, אשר כלל עונש של 18 מלקות ובין היתר עונש מוות על חברי המחתרות אשר נתפסו על ידי הבריטים.

25/10/2017

שמונה-עשרה מלקות/אסף גברון
The Eighteen Strokes/Assaf Gavron
עריכה: חנן אלשטיין.
הוצאה: ספרי עליית הגג, ידיעות ספרים, 2017
320 עמ’.

“… ובמיוחד, כשחיכית לה, כשאהבת ממרחק, וזכית בה שוב. את מעריכה כל רגע שלה. את מבינה שהחיים חזקים מהאהבה. אבל הרגעים שבהם האהבה בוהקת – עבורם אנו חיים.” (עמ’ 18).

איתן אינוך, בן 44 ורבע, נהג מונית. איתן המכונה “תנין” בעקבות כך ששרד 3 פיגועים בשבוע אחד גורלי לפני 11 שנה.
בזמנו הפנוי הוא מתאמן באיגרוף בדיזינגוף סנטר בקומת המרתף.
הוא גרוש מד’וצי, ויש לו ילדה בשם נוגה בת ה-6.
חמש שנים קודם הוא פתח משרד חקירות עם חבר – בר. המשרד נסגר לאחר פחות משנה.

לוטה פרל, זקנה שהוא אוסף מבית האבות בהרצליה לכיוון בית קברות טרומפלדור מספרת לו על חשדותיה על מה שקרה לאהוב ליבה מהעבר, אדוארד או’לירי, ומבקשת את עזרתו.
לוטה שמעה עליו, וגם רצתה לדעת עליו הכל, כולל מה מקור השם לכינוי “התנין”.
לוטה מספרת לו על העבר שלה בימי סוף המנדט הבריטי, בה היא ורות הכירו בספינת מלחמה בנמל חיפה 2 קצינים, שהפכו להיות אהובים שלהם. לוטה מספרת לאיתן על מה שקרה בתקופה ההיא, ולמה היא חושדת שאהוב ליבה אדוארד נרצח והיא חושבת שהיא הבאה בתור, ולכן היא מבקשת את עזרתו.
כל יום הוא אוסף אותה מבית האבות לבית הקברות, אך יום אחד, לוטה לא מחכה לו והוא לא יודע מה קרה, עד אשר מתגלית גופה בחדרה בבית האבות.
איתן מערב את חברו בר, מספר לו מה שקרה ועל זה שיש 2 רציחות, ביניהם גם לוטה, הנוסעת שלו במשך כל אותם 3 שבועות שבהם הוא אסף אותה כל יום.
החקירה מתחילה ובר ואיתן הופכים ומחפשים תחת כל אבן בדרכם ומגלים שהגופה בחדר זאת בכלל לא לוטה. איפה לוטה? מי זאת הגופה שהייתה בחדרה ולמה?

מסע בזמן לעבר בו מתגלים יותר פרטים על מה שקרה בתקופה האלימה בסוף ימי המנדט הבריטי, אשר כלל עונש של 18 מלקות ובין היתר עונש מוות על חברי המחתרות אשר נתפסו על ידי הבריטים.

אהבתי את הקטעים בהם איתן מסביר לנוסעים מה ההיסטוריה של שמות הרחובות.
אני אוהבת ספרים שקשורים להיסטוריה של מדינת ישראל, ועוד יותר על חקירות רצח.
לא רציתי שהספר ייגמר לי מהר, נהניתי מאוד לקרוא את הספר.

אהבתי מאוד, ברור שממליצה.

“… שלושה נאשמים נידונו לתלייה, אחד זוכה, והחמישי, קטין בן שש-עשרה, הבנימין שבחבורה, ששמו היה במקרה בנימין, נשפט לשמונה-עשרה שנים בכלא ושמונה-עשרה מלקות.” (עמ’ 107).

שמונה עשרה מלקות

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה