הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

כאשר בוורשה, יהודותו נראתה, באיטליה לא זיהו אותו כיהודי. מארק שקד על לימודיו. מארק עובר כל נתיב בסערה, מתמודד עם הקשיים בין עם זה הלימודים, ובין לגבי האהבה שהשאיר מאחור בעיר אחרת ועובר למדינה אחרת, כדי לשרוד.

05/08/2017

נתיבים בסערה/אילנה מאור
Paths in the Storm/Ilana Maor
עריכה: עתליה רוזנברג.
הוצאה: אלונים הוצאה לאור, 2017
447 עמ’, כולל: אחרית דבר, תודות.

“במקום זה החלו להגיע שמועות מדאיגות על לובשי המדים החומים בגרמניה. הם היו צעירים אכזרים, שחצנים וקנאים. מקס, כמו משפחתו קיווה שהרעה לא תגיע עד אליהם.” (עמ’ 97).

סיפור קורותיהן של 2 משפחות במשך 4 דורות על פני האנטישמיות ברחבי ארופה והשאלה על מדינת ישראל/פלשתינה, האם כדאי לעזוב את כל מה שהם למדו ועבדו קשה כדי לעלות למדבר צחיח ולהיות חקלאים?

משפחת שטיין, בבאזל 1896, נישואיהם של אוטה ותיאו ממשפחות אמידות מתחום הבנקאות. הזוג לא נישא מתוך אהבה, אך בשנות נישואיהם החלו להכיר האחד את השני לעומק ונוצרה האהבה.
לאחר שנות עקרות רבות ואינספור טיפולי פוריות שלא הניבו פירות, בשנה ה-9 לנישואיהם, אוטה התבשרה שהיא בהריון.
מרים בתה הבכורה נולדה, ולאחר 8 שנים נולד אחיה, מקס.
שני האחים היו שונים אחד מהשני. בעוד מרים התעניינה בעבודתו של אביה, מקס היה שובב, הבריז מבית הספר ולא התעניין בנושא הכספי.
מרים לאחר נישואיה עברה לגור עם בעלה, יורי-צדוק בוורשה. יורי במקום לעבוד במקצועו של רופא, העדיף לעבוד בעבודה דיפלומטית אשר הצריכה נסיעות רבות.
מארֶק-מיכאל נולד בעת מלחמת העולם הראשונה. את לימודיו התחיל לפני מלחמת העולם השנייה וחווה כבר באוניברסיטה אלימות. אחרי שהוא החלים הוא העדיף לעזוב וללמוד במקום אחר, אביו צדוק עזר לו במציאת מקום לימודים באיטליה.
כאשר בוורשה, יהודותו נראתה, באיטליה לא זיהו אותו כיהודי. מארק שקד על לימודיו.
מארק עובר כל נתיב בסערה, מתמודד עם הקשיים בין עם זה הלימודים, ובין לגבי האהבה שהשאיר מאחור בעיר אחרת ועובר למדינה אחרת, כדי לשרוד.

אוֹלה סמולנסקי נולדה בעיר לומז’ה, בפולין, למשפחה יהודית מסורתית.
אולה היא הבת הבכורה, בנימין האמצעי, וסוניה בת הזקונים.
היא הכירה את בעלה כשהייתה בת תשע עשרה וחצי.
בעקבות פלישת הגרמנים לפולין, המשפחה הגיעה לקזחסטן. אחרי המעבר שעשו המשפחה מפולין, אולה עבדה קשה במפעלים וסבלה מחרפת רעב. השילוב של עבודה קשה וחוסר במזון גרמו לכך שהיא אושפזה רבות בבתי חולים.
משפחתו של אביה היא בעלת ייחוס רב. סבו של סבה יהושע היה הרב יעקב גזונהדהייט, מחבר סדרת הספרים הידועה “תפארת יעקב”.

שתי המשפחות אשר חשבו בזמנו על המעבר לפלשתינה, לא חשבו שפלישת הגרמנים והמעשיות על גורלם של היהודים יתנו בהם אות ומעבר סופי.

הדמויות מבוססות על דמויות אמיתיות בחייה של הסופרת.
בספר יש 6 חלקים: שורשים, תמורות, אוֹלה, בורדו, בעין הסערה, כשוך הסערה.

מאוד נהניתי לקרוא את הספר.

מומלץ מאוד!!!

“כל הסבל שעובר עלינו נראה לנו כעת תקלה קטנה לעומת מה ששמענו על מעשי הגרמנים נגד היהודים.” (עמ’ 201).

 

נתיבים בסערה

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה