הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 329

החל מספטמבר 2014

עלילת הספר מתרחשת בשנת 2006, בעקבות חטיפת 2 חיילים בצפון וזמן קצר לאחר מכן, קטיושות בחיפה, ומלחמת לבנון השנייה מתחילה. המתיחות בין יולי לבין יונתן קיימת כבר זמן רב. כאשר יש קטיושות, יולי נמצאת בארה”ב בעקבות עבודתה. המתיחות חוץ מהמלחמה נמשכת גם בבית כשהיא חוזרת ואז היא מתחילה ליצור את השינוי כדי להיות גרושה מאושרת מאשר נשואה ולא מאושרת.

04/08/2017

סופות יולי/ורד רוזס-דמאיו
The Summer Tempest/Vered Roses-Demayo
הוצאה: גלים – הוצאת ספרים אחרת, 2017
חלק ראשון
355 עמ’.

“אולי אשאר עם יונתן כי זה נוח… כן, כן, עד שרוני תגדל… ניחמתי את עצמי… אה – אבל לא כדאי שתישאר לבד, אולי אכּנס להריון כדי שיהיה לה אח או אחות ורק אז אתגרש?” (עמ’ 9).

עלילת הספר מתרחשת בשנת 2006, בעקבות חטיפת 2 חיילים בצפון וזמן קצר לאחר מכן, קטיושות בחיפה, ומלחמת לבנון השנייה מתחילה.
המתיחות בין יולי לבין יונתן קיימת כבר זמן רב. כאשר יש קטיושות, יולי נמצאת בארה”ב בעקבות עבודתה. המתיחות חוץ מהמלחמה נמשכת גם בבית כשהיא חוזרת ואז היא מתחילה ליצור את השינוי כדי להיות גרושה מאושרת מאשר נשואה ולא מאושרת.
יולי מנהיימר בת 32, גרושה ואם חד-הורית לרוני בת ה-3, התגרשה לאחר שהייתה נשואה ליונתן במשך 7 שנים. יולי גרה בזכרון יעקב.
יונתן, למרות הגירושין גר קרוב אליה עם חברתו ליאורה. הוריה גרים בחיפה.

הריקודים סובבים את יולי כמו את סופת הרגשות שהיא עוברת כבר מילדות, אם זה קשור לעבר שלה והקשר שלה עם אמה או ליצירת קשרים עם גברים בין אם זה סטוץ או בני זוג לחיים ואם זאת דמות אב גם לרוני.
מרגע השחרור שלה מאישה נשואה לגרושה, יולי מחליטה שהגיע הזמן לבלות, לרקוד ולשתות כדי להשתחרר מכל העול שנפל עליה, בין אם זה להסתיר את העקמת שיש לה כבר מגיל 16.
בחלק הראשון של הספר, היא אוהבת את החיים איך שהם, מתחילה קשר עם אחד שגר עם ההורים שלו ולא רואה עתיד איתו ומחליטה לחתוך את הקשר.
בחלק השני היא פוגשת את ארז בפאב. ארז לא מעוניין בקשר רומנטי רציני רק קשר למטרות סקס וכבר בפגישתם אצלה בבית הוא נכנס למיטתה.
הדברים ביניהם משתנים כאשר ארז מתחיל להתאהב בה והיא בו.
ארז גר בקיבוץ עם הוריו, מצד אחד נראה על פניו שהוא גאה ביולי, מצד שני שחבריו מגיעים, יולי היא כמו אוויר והוא ממשיך בשלו כאילו היא לא לידו.
כמה רחוק יולי מוכנה ללכת בשביל הזוגיות? בשביל איזה מחיר?

אמא שלי תמיד אומרת לי שלטנגו צריך 2 אנשים, כדי שתהיה זוגיות טובה, כל אחד משלים את הצד השני.
זהו הספר הראשון בסדרה בת שני ספרים.
מעניין אותי לקרוא את הספר השני, הרי למטבע יש 2 צדדים, ככה גם חייה של יולי והסובבים אותה.
נהניתי לקרוא את הספר.

מומלץ!!!

“לפעמים חייבים ללכת לאיבוד ולו רק כדי שנוכל למצוא את עצמנו.” (עמ’ 191).

 

סופות יולי

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה