הבלוג של סיפור פשוט

sipurpashut

סיפור פשוט - מקום לספרים וליצירה עצמאית - נוסד בשכונת נווה צדק בשנת 2003 מתוך אהבת ספרים וכדי להקדיש את מרב תשומת הלב לקולות ייחודיים ביצירה ובעשייה הספרותית המקומית. בחנות ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי פרוזה ושירה, ספרות... +עוד

סיפור פשוט - מקום לספרים וליצירה עצמאית - נוסד בשכונת נווה צדק בשנת 2003 מתוך אהבת ספרים וכדי להקדיש את מרב תשומת הלב לקולות ייחודיים ביצירה ובעשייה הספרותית המקומית. בחנות ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי פרוזה ושירה, ספרות אנגלית ייחודית ומבחר של ספרות ישראלית מתורגמת לאנגלית. ספרי אמנות ישראלית, עיצוב ואדריכלות; אוסף ספרי ילדים יוצא דופן ומבחר מקצועי של ספרי יוגה, בישול ותזונה. במקום מתקיימים סדנאות כתיבה ומפגשי ספרות ותרבות מקוריים בתחומם. "יושבת לה בלומה בתוך כתלי ביתה והספר פותח בפניה פתחי עולם". [מתוך סיפור פשוט/ ש"י עגנון[

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מנובמבר 2013

עשרה ספרים שאהבנו ב2013

29/12/2013

History Repeating /Ori Gersht   .1

ori gersht

History Repeating מאגד את עבודותיו המהפנטות והערפיליות של האמן הישראלי אורי גרשט. גרשט, שהציג גם בתערוכה בת אותו השם במוזיאון לאומנות בבוסטון, יוצר עבודות אומנות שהן על הגבול שבין תצלום לציור, הוא שואב את השראתו מדימויים קלאסיים של המאה ה-19 וה-20 ומשתמש בטכנולוגיה חדשנית בכדי לטשטש את זהותם וליצור מתח מרתק בין זיכרון והיסטוריה, אלימות ויופי.

2. איך שהעולם נהיה לבן /דליה ביטאולין-שרמן

איך שהעולם נהיה לבןאיך שהעולם נהיה לבן הוא ספרה האישי מאד והיפה של דליה ביטאולין-שרמן. זרם התודעה הבדיוני שמציעה המספרת – גיבורת  הסיפור, הנו מלא כנות ועדין מאד. בדרכה הצנועה והמינורית מאפשרת העלילה צלילה והתבוננות במציאות מוכרת מאד של התבגרות, בדידות והתמצאות במרחב שהנה באותו הזמן גם זרה, מסקרנת ומעוררת געגוע.

The Oasis / Mary McCarthy .3

הוצאת מלוויל האוס המרשימה מדפיסה מחדש כבר מספר שנים יצירות קלאסיות נשכחות במסגרת סדרה מוצלחת בשם The Neversink Library. השנה, יצא לאור במסגרת הסדרה ספרה השנון והמחוכם של מרי מקארת’י המתאר חבורה של אנשי ונשות רוח  אשר מנסים להקים לעצמם אוטופיה אינטלקטואלית בפינה נידחת של ניו אינגלד. בין היתר, נכתב על מקארתי, שפעלה באמריקה של תחילת המאה העשרים, שהיא ככל הנראה האשה החכמה ביותר שהפיקה ארה”ב. חנה ארנדט כתבה בזמנו על הספר: “תענוג       צרוף..יצירת מופת קטנה”.

4. לפעמים מאבדים אנשים / עדי שורק

לפעמים מאבדים אנשיםבספרה החדש לפעמים מאבדים אנשים מציעה עדי שורקלקוראיה פרוזה ישרה ומדויקת. הספר הזה אינו נענה לתבנית קלאסית של עלילה ברורה ומהודקת או מציג דמויות חדות שהולכות ומתפתחות, במקום זה, משרטטת שורק ברגישות אין קץ, רגעים אישיים ופרטיים מאד אשר נדמה כי שוכנות תחתם ברכות בהירות של מציאות מקומית סבוכה וכואבת, מלאת יופי ותימהון.

5. הרוח בערבי הנחל / קנת גרהאם לפעמים אין דבר משמח יותר  מקלאסיקה טובה ובמיוחד שהקלאסיקה הזו מתאימה לילדים ולמבוגרים גם  יחד. הרוח בערבי הנחל בגרסתו החדשה והמוערת, שיצאה השנה בהוצאת  אריה ניר, הוא ספר בדיוק מן הסוג הזה. השנינות וההומור הבריטי המשובח  המלווים את הרפתקאותיהם של של נברן, חפרפר, גירית וקרפד, הופכים את  ספר הילדים הנהדר לכזה שכיף לשוב ולקרוא בו על ההרפתקאות השונות  והמשונות של החבורה בכל פעם מחדש.

6. נעורים / רון דהן

נעוריםבְּלֵב הַנְּעוּרִים הַמֻּפְרָעִים שֶׁלִּי,
עֵץ דֻּבְדְּבָן.
שֶׁעָמַד לְיַד הַבַּיִת בִּקְיוֹטוֹ
וּמֵעוֹלָם לֹא פָּרַח.
כְּלוֹמַר,
אֲנִי,
מֵעוֹלָם לֹא רָאִיתִי אֶת שַׂעֲרוֹתָיו מַלְבִּינוֹת
כְּשַׂעֲרוֹתָיו שֶׁל אָבִי
שֶׁבִּן לַיְלָה
שָׁחַט אֶת נְעוּרָיו,
הַיָּפִים.

ספר השירה היפה של רון דהן אמנם יצא כבר לאור לפני קצת יותר משנתיים אבל אנחנו גילינו אותו רק השנה. כל שיר בספר עומד יציב בפני עצמו, אבל כמחזור שירה אחד ארוך הוא מצליח לתפוס איזו חוויית נעורים מקומית, כואבת ומדויקת שמעטים לפניו הצליחו לתפוס באופן הזה ממש.

Francesca Woodman / Corey Keller .7

Francesca Woodman  Corey Kellerפרנסצקה וודמן

שלושים שנה אחרי מותה בטרם עת, צילומיה של פרנצ’סקה וודמן עדיין מעוררים התפעלות. וודמן החלה לצלם בגיל 13 ולא פסקה עד התאבדותה עשר שנים לאחר מכן. העבודות שיצרה וודמן בגיל צעיר כל כך, עדיין מהוות אבן דרך בעולם הצילום העכשווי והספר מאפשר הזדמנות להתבונן מחדש בעבודותיה כעת, בתחילת המאה ה-21.

8. עירובין – כתב עתעירובין
עירובין
הוא שיתוף פעולה מקסים של יוצרים ויוצרות צעירים אשר מציג בגיליון הראשון שלו לא רק שירה בהירה ונוגעת ללב, אלא גם פרשנות שירית מעניינת ומעמיקה לטקסט שכתב סמואל בקט לידידו אביגדור אריכא, לצד פרוזה מאת המשוררת האהובה חדוה הרכבי ומכתבים בלתי מוכרים של הסופר והמשורר המופלא דוד פוגל.

9. האחים סיסטרז / פטריק דה-וויט

האחים סיסטרזבספר האחים סיסטרז מתאר פטריק דה-וויט את הרפתקאותיהם העקובות מדם והנוגעות ללב של איליי וצ’ארלי סיסטרז, זוג רוצחים שכירים אשר נודדים במערב ארה”ב בשנות ה-50 של המאה ה-19. תוך כדי מסע נתקלים האחים במחפשי זהב שאיבדו את דעתם, נוכלים ופושעים, בעלי הון וחסרי כל. העלילה הפשוטה אך המורכבת של הספר מתארת את התקופה הספציפית הזו בהיסטוריה האמריקאית באופן חדש, רגיש ומעורר מחשבה. שווה קריאה גם בשפת המקור.

A Map of the World / Antonis Antoniou | R. Klanten .10

A Map of the World

A Map of the World הוא ספר אומנות צבעוני ומלא השראה המציג מפות עולם שונות ומשונות המעוררות לרגע תחושה נעימה ומנחמת לגבי העולם והייצוגים הגראפיים שלו. לא מדובר רק בקרטוגרפיה, אלא בייצוג אופטימי ומשעשע לעתים, של המרחב שסביבנו וגם של זה שמעבר לאוקיינוס.

עוד מהבלוג של סיפור פשוט

גְרָנְטַה - כתב עת לספרות מקומית ובינלאומית

את המגזין Granta שמוקדש לכתיבה חדשה של פרוזה, מסות ומעט שירה, אנחנו מכירות כבר שנים, גיליונות רבים שלו יושבים על המדפים של האוסף האנגלי שלנו ודרכו נחשפנו לאורך זמן ליצירות חדשות ומעניינות מאת שמות ספרותיים כמו סלמאן רושדי,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חמש מאיירות, חמישה ספרים

ב10/12 תפתח אצלנו תערוכה של המאיירת המוכשרת לירון כהן. בכל פעם שמתחלפת תערוכה בחלל של 'סיפור פשוט', אנחנו מעמיקות את ההיכרות שלנו עם האיור ולומדות מחדש את השפה הייחודית שמלבישה ומפשיטה את המילים. הפרשנות ששפת האיור נותנת...

גבוליות: הגיליון הראשון של גרנטה בעברית

אנו שמחות כל כך לספר כי הגיליון המודפס הראשון של גרנטה – כתב עת לספרות מקומית ובינלאומית, יצא לאור וכבר נמכר אצלנו בסיפור פשוט ובחנויות ספרים עצמאיות נוספות ברחבי הארץ. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה