הבלוג של single mother

יומנה של אם חד הורית

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממרץ 2012

04/09/2012

לאן אמשיך מכאן? למה הכל קשה כל כך???

כל מי שמכיר אותי יודע שאני שקועה בחובות עד צואר, כבר למעלה משנה שאין לי חשבון בנק, אני מתנהלת במזומן, מנסה לשרוד, ללכת בין הטיפות, רק לא ליפול ולא להיות לעול על אף אחד. ל”חיות בכבוד” זה המוטו כך חינכתי את ילדי וכזאת אני, אבל המדינה שלי בה אני חיה, בה שרתתי בצבא, בה שרתה גם בתי, יש לי בן שהוא חיל קרבי בצבא, והמדינה שלי לא רואה אותי כי אני “קטנה”, עניה, לא עולה על בריקדות, לא צועקת, לא דוחפת, לא שורפת את עצמי בראש חוצות….

לפני כשבוע פניתי לקבלת סיוע משפטי מאלה שטוענים “שהם עוזרים לכולם”, ישבתי מול עו”ד גברת צעירה שככל הנראה נשבר לה כבר מכל הבכיינים/יות, שאלה שאלות, הקלידה במחשב, כל מה שעניין אותה זו התשובה שאני עובדת, לא נכנסה לפרטים, לא שאלה איך ולשמה פניתי, כלום.. לטענתה “עו”ד שיפנו אותי אליו ישמע את דברי ויבדוק את כל המסמכים שביקשו ממני להביא”… (תאמינו לי סחבתי תיק מאד כבד), אתמול הגיעה התשובה שלה: לא זכאית לסיוע משפטי עקב “אי זכאות כלכלית”! עפ”ישכר הברוטו של אני מרויחה כ – 6,192 ש”ח, אז לא מגיע לי סיוע משפטי!!!!

גבירתי עורכת הדין צילי נוה, זה לא הסכום איתו אני מתחילה את החודש!!! בתלוש מצויין בפירוש הורדות של הלוה, מפרעה וכו’ בפועל אני מקבלת ביד 4,500 ש”ח, חצי מהסכום משולם לשכירות, חלק נכבד הולך על תשלומים שוטפים של חשבונות והוצל”פ, בפועל נשאר לי ביד סכום של 800 ש”ח, עכשיו תסבירי לי גב’ נכבדה איך חיים חודש שלם עם 800 ש”ח כשצריך לקנות אוכל הביתה, לילד שחוזר מהצבא פעם בשבועיים לא מגיע לאכול?????! יש ילדה ונכד בבית (היא לא נשואה עדיין), להם לא מגיע לאכול ולשתות?? בימים כאלה חמים לא מדליקים מזגן אצלי בבית כי מי ישלם אחר כך צאת חשבון החשמל? בגלל אנשים כמוך נשים וגברים מגיעם לתחתית הבור, גם למשה סילמן לא עזרתם ואיפה הוא עכשיו??????? הפנית אותי ל”שכר מצוה”, אם היית שואלת אותי הייתי מספרת לך איך לפני שנה נסיתי להעזר בהם אך הם לא עזרו לי כלל, מעולם לא פגשתי בהם, היה אמור להתקיים משפט עם בנק הפועלים, למרות שהערתי להם את כל המסמכים הדרושים (בפקס), אף אחד מהם לא טרח לדבר איתי/ליצג אותי, רק לאחר התאריך הנקוב של המשפט התקשרו אלי לשאול “מה נגמר במשפט”? אז חזרתי לנקודת המוצא ואין עזרה מאיש…….! אני פשוט מתביישת בכם, אין זו התנהגות וזה לא יחס לאנשים במצוקה.

אני נואשת, לא מתאים לי להרים ידיים ולהכנע אבל בכל פעם שאני רואה אור בקצה המנהרה מסתבר שזו רק הרכבת….! חברות אמרו לי שאין ספק שאקבל סיוע במצבי ואני כל כך קיויתי…..!כל כך האמנתי…!

אני בטוחה שאסתדר, יבוא יום ואעלה על דרך המלך זה לא יקרה בעזרת הסיוע המשפטי וחבר מרעיו. זה יקרה בזכותי ובזכות אנשים שאכפת להם ממני ומשכמותי! אמן!!!!!!

עוד מהבלוג של single mother

תצוגה מקדימה

הר הגעש מיוקנעם

מי שינסה לתפוס כמה דקות של שיחה עם גלית נחום במהלך יום העבודה שלה יאלץ לוותר במהירות. במשרד של חברת הארועים בה היא עובדת כמנהלת מכירות מצלצלים הטלפונים ללא הפסקה וגלית, כמו מכונה משומנת סוגרת הזמנות בשיחת טלפון אחת, מקבלת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה.

חיה על פריכיות אורז וקפה, מתזזת ומתרוצצת ממקום למקום. נדמה שהעולם כולו מונח על כתפיה של בובה לוי מראשון לציון, אם חד הורית ופעילה חברתית בולטת, מזה שנים ארוכות, המתמודדת בימים אלה במקום השני ברשימת "ראשון מתחילה מחדש" על...

תגובות

פורסם לפני 6 years

כמעט לגמרי לבדן- אמהות יחידניות נאבקות על הפרנסה

מאת: עוה"ד עידית אלפנדרי-מאיר, מומחית לדיני משפחה וגירושין אם היו שואלים לדעתי בכל הנוגע לתשלומי מזונות לנשים ע"י הביטוח הלאומי, לא הייתי זקוקה לזמן רב בכדי לענות... למרבית הצער, אני מעורה במקרים כה רבים מידי יום ומידי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה