הבלוג של single mother

יומנה של אם חד הורית

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממרץ 2012

פגשתי אותה לראשונה לפני מספר חודשים. אישה קטנה וצנומה, לבושה בשימלה שחורה פשוטה, מגפיים שמגביהים אותה קצת, נושכת את שפתיה במבוכה. היא הצטרפה לקבוצת הנשים הנאבקות לשנות את חוק המזונות המשולמים על ידי הביטוח הלאומי. רובן, כמוה, נשים עובדות. עובדות קשה, לפעמים אפילו בשתי משרות ובמקביל מנסות לקיים את המשפחה הגרעינית שנשארה להן בתנאים הכי טובים שהן יכולות.

אחרי כמה מפגשים היא נעלמה, “קשה ליהיא כתבה, “אין לי את הכח ואין לי את הכסף. ואני שבורה ומיואשת, ואני מקבלת קידום בעבודה אבל זה לא קידום ענקי בכסף ואני לא מצליחה לגמור את החודש. פשוט לא מצליחה.” חשוב שתבינו, האישה הזו מנהלת בעוצמה ובכח עסק שנחשב לגברילחלוטין. היא מנהלת קבוצה של גברים, מקבלת החלטות על שרות, תקציבים, הנחות, גביית כספים, ובכל זאת בסוף היום שהיא חוזרת הביתה היא יודעת שמאבק ההשרדות רק מתחיל.

מדי זמן קיבלתי ממנה סוג של דש. היא רוצה לחזור אבל לא יכולה, ההשרדות מאד קשה לה. בסוף הצלחתי לתפוס אותה בפייסבוק. ביקשתי שתתקשר, ביקשתי רשות להתקשר אליה, לא ממש רצתה. אז ביקשתי שתכתוב. פשוט שתכתוב, זכרתי שפעם, כשנפגשנו היא כבר כתבה לי מכתב שמתאר את מה שעובר עליה, הבנתי שעכשיו הרבה יותר קשה, אז ביקשתי שתכתוב, אולי מהכתיבה יצא משהו, אולי כח, אולי מישהו שיקרא וירצה לעזור. סתם לעזור, בלי שום ציפייה לתמורה. זה הסיפור של טלילה. כמעט ולא נגעתי בטקסט. והממשלה? הממשלה שלנו יכולה להתבייש שכך היא נותנת לאמהות חד הוריות לחיות.

רן רןאם רק היית יודע. המצב בכי רע כנראה גם כושר ההישרדות שלי לא עמד במבחן. נחמה חיפשה אותי היום בדיוק שההמקרר הושבת והוצאתי את כל הדברים לשכנים עד שיבואו מחר חברים טובים בהתנדבות לסדר לי. הגרוש שלי עדיין לא מראה נכונות לקחת את הילדים באופן סדיר מה שמונע ממני להגיע למפגשים יקרי הערך שלכם.
לפני חודשיים וקצת פוניתי מהדירה. נלחמתי והצלחתי לחזור. עד לפעם הבאה שממש קרובה כי ללא מזונות 11 חודשים אין הרבה למה לצפות.

כשראיתי שאין כל דרך ולא אור בקצה הכנסתי בחודש שעבר, בלית ברירה בחור לדירה, פליט מחוף השנהב שמשלם לי 1600 שח בחודש שעוזרים לנו לפחות בדברים הבסיסים.
אך המשמעויות ברורות במידה ויתפסו אותי כי זאת עברה על החוק, כל עוד אין לו ויזה אני מסכנת אותי ואת שלושת ילדי בקיצור מקורבן אני הופכת לאט לאט לפושעת וכמובן גם לילדים לא קל עם הדייר החדשאבל לפחות יש סנדוויץ לבס.

מזל שהגדול שלי ממש מת עליו. רק השבוע שהוא קנה לו מחברת לביס הוא אמר לי לפחות הכושי הזה עושה למעני יותר מאבא שלי“, וואני שואלת עד מתייייייי? וחולמת שהחוק יקבל תאוצה ולכן אני לא מפסיקה לעקוב בפייסבוק שלך בהתפתחויות כי פיזית לצערי איני יכולה להיות שותפה פעילה כרגע, וחבל כי ללא ספק יכולתי לקדם ולהשמיע.אך נכון לכרגע זהו המצב.

אגב“, היא ממשיכה עברתי 24 שעות מיגעות כי חזרו לי צקים מהבנק של הגנים והצהרון ,והיום קיבלתי החלטה להוציא את הבנות מהגנים, ואכן כל היום הם היו בבית עם סום (העובד הזר). כנראה שזה עשה את שלו ואכן התקשר הפסיכולוג של הגן היודע מה המצב בבית ,והבטיח לי שהחוב שיש לי בגן ינוקה ושממחר שאני ישלח את הבנות .

ואסור לנו לשכוח שרק הגנים אצלי כולל הצהרון מסתכם ב3000 (ממש חוק חינוך חובה…)

אך הנס הראשוני שקרה לי היום  אחרי 3 שנים של מאבק שאין לי את המילים לתאר מרוב התרגשות כי קרה סוף סוף משהו אנושי בזכות חסד של מנהל הצהרונים. לאחר שנודע לו על מצבי הוא החליט לוותר לי. לא לגבות שוב  את תשלום הצק שחזר, ובמקביל ממחר עד 1/7 בצהרון הם יהיו ללא תשלום  בצהרון והוא יספוג את ההוצאה. וכמובן מיותר לציין שמחר הם בגן ובצהרון רגיל מה שמקנה לי את הזכות לחזור לעבוד באופן מלא ולהיות רגועה לפחות עד 1/7 .”

שטף המילים של טלילה אינו מסתיים. “תדע לךהיא ממשיכה ומספרת. “לפני 9 חודשים או יותר הגשתי נגד הגרוש שלי פקודת מעצר על 5000 שח ( מתוך חוב המזונות שעומד היום 88000 ₪) שמונה חודשים זה לקח ורק לפני שבוע עצרו אותו , ואתה לא תאמין איזה סיבוב הוא הביא לשופטת. הוא שלף לה איזה מכתב מרופא והיא ברוב חוצפתה  מחקה מתוך החוב 4000 ₪ וגזרה עליו רק 1000 ₪ לתשלום היית מאמין??????…

האמון שלי במערכת הצדק שלנו נשבר אצלי לחלוטין, בכל הקשור במערכת המשפט הבזויה שלנו  ולעולם לא אגיש  שוב שום בקשה נוספת לפקודת מעצר. לא רק שלקח למשטרת ישראל  והבירוקרטיה הנעלה של מדינת ישראל 9 חודשים לפעול  למאסרו גם השופטת הנכבדה  שלה בטוח יש מילקיבמקרר לילדים שלה ,מחקה לי 4000 מהחוב, מהחוב של הילדים.

אם מערכת גבייה עובדת כך אין זה פלא ששום גרוש לא מפחד ולא נרתע, אלא הוא גם מקבל לגיטימציה מטעם המדינה להמשיך לפעול כעבריין.

רן. עוד בקשה קטנה. “ואשמח לעזרה קטנה עם ידוע לך על עמותה  שאני יכולה לפנות לבגדים לילדים אני אשמח כי שירה ועינבר זינקו השנה ואין לי חצאיות בשבילן לגן. ולעזרה ממש ענקית : הידוע לך על קייטנה לילדי הגן/בס בהשתתפות סמלית , כי אין ביכולתי לקחת חופש מעבר מיומיים  בחודשי החופש הגדול.

לא מתקבל על הדעת ששלושת הילדים יהיו זרוקים כל היום בבית עם סום הבחור מחוף השנהב בבית ללא תעסוקה, המחיר הכי נמוך שמצאתי  לחודש יוני הוא 2800 לשתי הקטנות  מה שכמובן אין ביכולתי לעמוד  ולו בחצי מזה. ניסיתי גם לקבל עזרה מהרווחה – שום דבר מהם.

שאלת אותי במה אתה יכול לעזורכרגע רק בלהמשיך להלחם ולהוביל את המאבק המוצדק והמצייל חיים הזה ואם החוק כבר לא יהיה לעזר בשבילי לפחות לבחורות אחרות בעתיד במצבי שינוי החוק יציל אותם מלהפוך מאישה חזקה לצל מהלך ומתוכנת כמוני.
טוב אני אפסיק בלכתוב לך על חצי הכוס הריקה שלי ואאחל לעצמי לשוב אליכם כמה שיותר מהר ולכם אני שולחת הרבה כח ושנשמע בקרוב בשורות טובות.

דש לכולם, מתגעגעת טלילה .

עוד מהבלוג של single mother

תצוגה מקדימה

הר הגעש מיוקנעם

מי שינסה לתפוס כמה דקות של שיחה עם גלית נחום במהלך יום העבודה שלה יאלץ לוותר במהירות. במשרד של חברת הארועים בה היא עובדת כמנהלת מכירות מצלצלים הטלפונים ללא הפסקה וגלית, כמו מכונה משומנת סוגרת הזמנות בשיחת טלפון אחת, מקבלת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה.

חיה על פריכיות אורז וקפה, מתזזת ומתרוצצת ממקום למקום. נדמה שהעולם כולו מונח על כתפיה של בובה לוי מראשון לציון, אם חד הורית ופעילה חברתית בולטת, מזה שנים ארוכות, המתמודדת בימים אלה במקום השני ברשימת "ראשון מתחילה מחדש" על...

תגובות

פורסם לפני 6 years

כמעט לגמרי לבדן- אמהות יחידניות נאבקות על הפרנסה

מאת: עוה"ד עידית אלפנדרי-מאיר, מומחית לדיני משפחה וגירושין אם היו שואלים לדעתי בכל הנוגע לתשלומי מזונות לנשים ע"י הביטוח הלאומי, לא הייתי זקוקה לזמן רב בכדי לענות... למרבית הצער, אני מעורה במקרים כה רבים מידי יום ומידי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה