הבלוג של אריאלה רביב

אז איך זה לגדל ילדה לבד?

אריאלה רביב

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מינואר 2011

מסתבר שגם אם אני כלל לא פוחדת מרופאי שיניים, זה לא מנע ממני להילחץ.

27/06/2011

אפצח בווידוי מסעיר: אני לא פוחדת מרופאי שיניים. מעולם לא פחדתי מרופאי שיניים. זה לא אומר שאני אוהבת רופאי שיניים, חס וחלילה, ממש לא אוהבת, אבל לא פוחדת. אבל כמובן, זה שאני לא אוהבת רופאי שיניים לא אומר שהייתי מסרבת להתחתן עם רופא שיניים, כי בכל זאת, רופא שיניים. בעצם, עכשיו שאני חושבת על זה, נראה לי שרופאי שיניים הם קצת סדיסטים, אז אולי נוותר על הקטע של החתונה.

למה אני מבלבלת את המוח על רופאי שיניים? כי אתמול לקחתי את טליה בפעם הראשונה לרופאת שיניים. אני יודעת, חיכיתי עד גיל 4 כמעט כדי לקחת אותה בפעם הראשונה, שמישהו יקרא לקדמן, אמא מזניחנית לפנינו! טוב, ההזנחה לא הייתה מכוונת, פשוט הגמדת לא אוהבת רופאים משום סוג, ועד עכשיו היה לי קשה לדמיין אותה שוכבת בשקט ומרשה למישהו שהיא לא מכירה לחטט לה בפה, אז דחיתי את הקץ. אבל כששמעתי שלשני ילדים של חברים מצאו חור בשן הבנתי שאני צריכה להפסיק לדחות.  חששתי מזה, אני יודעת שהפעם הראשונה אצל רופא השיניים היא די קריטית, וממש רציתי שהיא תגדל ללא תסביכי שיניים. ליתר ביטחון הסברתי לה קודם על החדר של רופא השיניים, שיש בו כורסת קסמים שעולה ויורדת, ואיך הרופאה תסתכל לה בפה בעזרת מראה קטנה. את עצמי הרגעתי יופי, טליה נראתה מאוד לא מאושרת בזמן ההמתנה.

מסתבר שהמון דברים השתנו מאז ילדותי. נתחיל בדבר הכי טריוויאלי, ידעתם שכשאני הייתי ילדה לא היה נהוג לצחצח שיניים לילדים? חשבו שאין טעם להשקיע בשיני חלב, ורק אם כבר היה קורה משהו, היו מטפלים. לטליה אני מצחצחת, במצוות אחות טיפת החלב, כבר מהשן הראשונה. עם הזמן זה התפתח לטקס קבוע, שבו אני מצחצחת לה ראשונה, והיא עוברת על השיניים אחרי, כדי לוודא שלא פישלתי.

מסתבר עוד שמרפאות שיניים לילדים הן כבר לא מקום מפחיד. מרפאת השיניים מצוירת בציורים עליזים, והרופאה הייתה מקסימה ממש. היא עשתה הכול בצורה מאוד הדרגתית, התגברה על הרתיעה הראשונית של טליה, והגמדה אפילו הרשתה שהרופאה תכניס לה לפה את המראה הקטנה, הייתם מאמינים? אחרי שנחקרנו בנוגע להרגלי התזונה שלנו (יותר מדי ממתקים, ויותר מדי שתייה מתוקה) קיבלנו הנחיות להמשך, ובצאתנו מהמרפאה החלטנו, טליה ואני, שמעכשיו בבוקר אוכלים קורנפלקס ולא ממתק, ושלא שותים יותר שתייה ממותקת. יהיה מבאס, אך בריא לשיניים.

אני אחסוך מכם את המתח: הכול בסדר, תודה, אין חורים. ההנחיות להמשך הן להמשיך לצחצח פעמיים ביום, להקפיד יותר בצחצוח, כי יש לה קצת אבנית, ולנסות להפסיק למצוץ אצבע, כי זה עיוות לה את מבנה הפה. ביציאה אתם מוזמנים לתרום כסף לקרן האורתודנטית על שם טליה רביב. תודה. 

עוד מהבלוג של אריאלה רביב

יום האישה שלי

הרגע הלכתי לוודא שהגמדונת מכוסה. מזל שהלכתי, כרגיל, היא העיפה את השמיכה. עמדתי והסתכלתי בה, שוכבת על הגב, בידיים פרושות לצדדים, עם לחיים ורודות ושפתיים אדומות אחרי שהייה בחוץ בשבת שמשית. הדבר היחיד שקצת הפריע לכל האידיליה...

תגובות

פורסם לפני 9 years

כבר גן עירייה?!

אני בטוחה שכשהיא תקבל את צו הגיוס אני אתרגש יותר, ועדיין, המעטפה מהעירייה שמזמינה אותנו להגיע ולרשום את טליה לגן העירוני עשתה לי בולו בולו קטן בלב. "תראי מה זה," אמרתי לאמא שלי, "רק אתמול היא הייתה קילו וחצי ששוכב...

תגובות

פורסם לפני 10 years

אחת סתומה לגמרי, השניה די סתומה

ברגע שנכנסתי להריון קניתי עוד כמה מנות של אותו תורם, כדי שמתישהו, יהיה לי עוד ילד. בחוסר ידיעה של מי שעדיין לא אמא חשבתי שאיך שטליונת תהיה בת חצי שנה אני אתחיל לעבוד על הילד הבא, וככה נתקתק את העניין. מה שלא לקחתי בחשבון זה...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה