הבלוג של אריאלה רביב

אז איך זה לגדל ילדה לבד?

אריאלה רביב

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מינואר 2011

מסתבר שהעיסוק בענייני החתונה העלה אצל הגמדה כמה תהיות.

31/05/2011

זהו, הייתה החתונה. מה זאת אומרת איזה חתונה? החתונה שלשמה כל בני משפחת רביב ארזו את עצמם ונסעו עד דטרויט הרחוקה. אח מספר 2 שלי התחתן עם בחורה מקסימה בתכלית, שלגמרי במקרה גם נקראת אריאלה, וכולנו שמחנו להגיע לכאן.

השבוע וחצי האחרון היה מאוד אינטנסיבי. הורי הכלה מאוד פעילים בקהילה היהודית ולכן היו שלל אירועי טרום חתונה ופוסט חתונה, מה שאומר המון התעסקות בענייני חתונה. שבוע שלם המילה הזאת ריחפה באוויר, ויחד איתה שלל התעסקויות, שהגיעו לשיאן בערב עצמו, שבו הגמדה זכתה להיות נערת פרחים גמדית. אני לא רוצה להשוויץ, אבל כשהלכנו במעבר והזעירה פיזרה את עלי הכותרת מתוך הסלסילה הקטנה, נשמעו מכל עבר קריאות “oh, she is sooo cute.”

אחרי הערב הגדול, שבו ילדה אחת זעירה נרדמה על ספה וישנה בשלווה בלב כל ההמולה, הגיעה הארוחה של שבע הברכות – ולא, הורי הכלה לא דתיים, פשוט שומרים כאן יותר על הצביון היהודי. זה קצת מצחיק. באמצע החתונה אח מספר 1 שאל אותי אם לא הייתי רוצה להיות חלק מקהילה כזאת, כדי לשמור על המורשת וכל השיט הזה, ואמרתי לו שאנחנו לגמרי פטורים מזה, כי עצם החיים בישראל כל כך יהודיים, שבארץ צריך להתאמץ לא לשמור על המורשת, אבל סטיתי.

אז הגיעה הארוחה, שבה אכלנו ושתינו (שוב) שרנו שירים ונשאנו שבע ברכות, ואז ניגשה אליי אחת טליה מודאגת, ושאלה,

“אמא, עם מי את התחתנת?”

“אני לא התחתנתי.”

“למה?”

“כי לא מצאתי עם מי להתחתן.”

“את יכולה להתחתן עם סבא.”

“אבל סבא כבר נשוי לסבתא, וסבתא לא אוהבת לישון לבד.”

“אז את יכולה להתחתן עם טדי.” (אח מספר 3′)

“אני לא רוצה להתחתן עם טדי, הוא נורא בלגניסט וגם נוחר.”

“אבל אמא, אני ממש רוצה שתתחתני!”

אז הסברתי לה שגם אני מאוד רוצה למצוא מישהו לאהוב, אבל שזה עוד לא קרה, ושאני מאוד מקווה שזה יקרה, אם אפשר בקרוב. היא נראתה קצת מוטרדת מהתשובה, ואז עשתה סיבוב קטן, חזרה אליי וביקשה לדעת עם מי כל אחד מהאנשים בחדר נשוי. אמרתי לה, ואז היא הניחה לנושא.

אבל אתם יודעים מה הכי הפתיע אותי בכל המצב הזה? שבכל השאלות, הקושיות והתהיות, מה שהטריד אותה היה שלי אין בעל, לא שלה אין אבא.

עוד מהבלוג של אריאלה רביב

יום האישה שלי

הרגע הלכתי לוודא שהגמדונת מכוסה. מזל שהלכתי, כרגיל, היא העיפה את השמיכה. עמדתי והסתכלתי בה, שוכבת על הגב, בידיים פרושות לצדדים, עם לחיים ורודות ושפתיים אדומות אחרי שהייה בחוץ בשבת שמשית. הדבר היחיד שקצת הפריע לכל האידיליה...

תגובות

פורסם לפני 9 years

כבר גן עירייה?!

אני בטוחה שכשהיא תקבל את צו הגיוס אני אתרגש יותר, ועדיין, המעטפה מהעירייה שמזמינה אותנו להגיע ולרשום את טליה לגן העירוני עשתה לי בולו בולו קטן בלב. "תראי מה זה," אמרתי לאמא שלי, "רק אתמול היא הייתה קילו וחצי ששוכב...

תגובות

פורסם לפני 10 years

אחת סתומה לגמרי, השניה די סתומה

ברגע שנכנסתי להריון קניתי עוד כמה מנות של אותו תורם, כדי שמתישהו, יהיה לי עוד ילד. בחוסר ידיעה של מי שעדיין לא אמא חשבתי שאיך שטליונת תהיה בת חצי שנה אני אתחיל לעבוד על הילד הבא, וככה נתקתק את העניין. מה שלא לקחתי בחשבון זה...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה