הבלוג של אריאלה רביב

אז איך זה לגדל ילדה לבד?

אריאלה רביב

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מינואר 2011

אחרי 3.5 שנות אמהות הבנתי שמעולם לא הקדשתי זמן איכות לבתי.

27/02/2011

הייתי חייבת להחליף מזרן, סיפור מייגע שקשור לכאב בגב התחתון וכל הג’אז הזה. ממש לפני שקניתי חדש, אמא שלי נזכרה שיש במחסן מזרן כמעט חדש ומצוין של אחי, וכך הגיע אליי מזרן מצוין, אבל מאוד מאובק, אחרי שעמד במחסן כמה שנים.

כשהבאתי את הגמדה מהגן הודעתי לה שיש לנו היום משימה מאוד חשובה: לנקות את המזרן החדש של אמא. הוצאנו את שואב האבק, הראיתי לה איך מפעילים, וביחד ייסדנו את סיירת המלחמה באבק – החזקנו יחד בצינור של השואב, ותקפנו כל פירור אבק שהעז להראות את פניו, כשזה הסתיים הודעתי לה שעכשיו אני אשתמש בשואב כדי לנקות אותה במקום מקלחת הלילה, מה שהוביל למרדף – אני עם השואב והיא נקרעת מצחוק. היה מגניב.

אתם בטח תוהים למה אני מספרת לכם את תלאות המזרן ושאיבת האבק שלי, אז ככה. לפני כמה ימים צפיתי בתוכנית טלוויזיה שבה מומחית להורות או משהו בסגנון הסבירה ברצינות גדולה שילד זקוק לזמן איכות עם ההורה שלו, שבו הם יעסקו בפעילות איכותית, או משהו בסגנון. שקלתי להרגיש רע עם עצמי, כי ב-3.5 שנות אמהות מעולם לא הקדשתי זמן איכות לבת שלי, אבל בדיוק נזכרתי שאני בכלל לא מסכימה עם המושג הזה, זמן איכות.

אני מאמינה שילדים זקוקים לזמן של ההורים שלהם, להרבה מאוד זמן, ולא ממש משנה מה קורה בזמן הזה, כל עוד מקדישים להם תשומת לב אמיתית ומכבדת. כל רגע ורגע עם טליונת יכול להיות איכותי, או פארשי, זה תלוי רק בהתכוונות. מי קבע שללכת איתה לסופר, להתייעץ אילו מוצרים נקנה ואז להגביל אותה במה שמותר או אסור לה לקנות, וגם להבהיר שזובי אני קונה את הקורנפלייקס הצבעוניים, כי אין מצב שאני אכניס הביתה פצצת צבעי מאכל וסוכר היא פחות איכותית מאשר להרכיב יחד פאזל? וללכת יחד לבית קפה, ולהקפיד שהיא תבקש מהמלצר יפה מה היא רוצה, פלוס תודה ובבקשה, זה לא איכותי? להצטרף לסיירת האבק ולהשמיד את כל האבק על המזרן, לאפות עוגה ביחד, לפזר כביסה מקופלת בחדרים, כל אלה פעולות שאני לא יודעת אם הן עומדות בתקן “זמן איכות”, אבל מהן ההורות שלי מורכבת, ושתינו מאוד נהנות מהן.

אנחנו ממעטות לעשות ביחד דברים שאני לא נהנית מהם, גם כי משעמם אותי להרכיב פאזלים או לבנות בלגו, וגם כי אני מצפה שהיא תדע להעסיק את עצמה. יש לה חדר מלא צעצועים, שתתכבד תשחק, ותעזוב אותי באמאש’לה. יש מספיק דברים ששתינו יכולות ליהנות מהם, ולא צריך להקדיש להם זמן מיוחד, כי הם פשוט חלק מהחיים. אני באמת לא חושבת שאני צריכה לסבול או להשתעמם כדי הזמן יהיה איכותי. לפעמים אני חושבת שהדרישה לזמן איכות עם הילדים היא כמו הדרישה “לעבוד על הקשר”, ושתיהן סימן לכך שמשהו לא טוב קורה. לא צריך זמן איכות, לא צריך לעבוד על הקשר, צריך להיות שם, לחפש דברים ששני הצדדים נהנים מהם, ומה שיותר חשוב: לאפשר לילדים להיות חלק אמיתי מהחיים שלנו, לא נספח מאיים שצריך לרצות ולהעסיק, כי בדיוק ככה הם הופכים לעול. נכון, לא קל לעשות את זה, הרבה יותר קל לפזר כביסה לבד, ודי קשה לעמוד ולהסתכל איך תוך כדי הכנת עוגיות הם מפזרים חצי מהקמח על הרצפה, אבל ככה נוצרת תקשורת אמיתית, למידה, ואפילו, שומו שמיים, חינוך.

 

עוד מהבלוג של אריאלה רביב

יום האישה שלי

הרגע הלכתי לוודא שהגמדונת מכוסה. מזל שהלכתי, כרגיל, היא העיפה את השמיכה. עמדתי והסתכלתי בה, שוכבת על הגב, בידיים פרושות לצדדים, עם לחיים ורודות ושפתיים אדומות אחרי שהייה בחוץ בשבת שמשית. הדבר היחיד שקצת הפריע לכל האידיליה...

תגובות

פורסם לפני 9 years

כבר גן עירייה?!

אני בטוחה שכשהיא תקבל את צו הגיוס אני אתרגש יותר, ועדיין, המעטפה מהעירייה שמזמינה אותנו להגיע ולרשום את טליה לגן העירוני עשתה לי בולו בולו קטן בלב. "תראי מה זה," אמרתי לאמא שלי, "רק אתמול היא הייתה קילו וחצי ששוכב...

תגובות

פורסם לפני 10 years

אחת סתומה לגמרי, השניה די סתומה

ברגע שנכנסתי להריון קניתי עוד כמה מנות של אותו תורם, כדי שמתישהו, יהיה לי עוד ילד. בחוסר ידיעה של מי שעדיין לא אמא חשבתי שאיך שטליונת תהיה בת חצי שנה אני אתחיל לעבוד על הילד הבא, וככה נתקתק את העניין. מה שלא לקחתי בחשבון זה...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה