הבלוג של hilas

Simple As That

אני מאמינה שהכול ניתן לשינוי, ממש הכול, ללא תלות במצב שבו אנו שרויים כעת. אני ילידת 1976, בעלת תואר ראשון במנהל - עסקים ובשיווק. עבדתי למעלה מ- 10 שנים בחברת פרטנר תקשורת, וכן בדלק אנרגיה, ובחברת דן אנד בראדסטריט. במהלך עבודתי... +עוד

אני מאמינה שהכול ניתן לשינוי, ממש הכול, ללא תלות במצב שבו אנו שרויים כעת. אני ילידת 1976, בעלת תואר ראשון במנהל - עסקים ובשיווק. עבדתי למעלה מ- 10 שנים בחברת פרטנר תקשורת, וכן בדלק אנרגיה, ובחברת דן אנד בראדסטריט. במהלך עבודתי התמחיתי בפיתוח עסקי של חברות הייטק ותקשורת, במכירות, בשירות לקוחות ובשימור לקוחות. התנסיתי בניהול משא ומתן מורכב מול מנהלים בכירים במשק, בקשרי גומלין, בהגדלת הכנסות החברות ובשיפור רווחיותן . לפני כ-7 שנים התחלתי לחקור ולפתח את שיטת SIMPLE AS THAT. ולייעץ על פי עקרונותיה, המאפשרים לכל אדם לשנות את חייו ללא קשר למצבו הנוכחי. אני מחברת הספרים "מכתבים מאימא", "נגיעות – הכול ניתן לשינוי" וספר הילדים "עולם הקסמים".

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מיוני 2012

ט”ו באב, יום האהבה, הוא רגע לעצור רגע ולחשוב על אהבה, זוגיות ומה שביניהם.

למרות כל הרומנטיקה שבאוויר אם נחשוב על זה לרגע בשנים האחרונות, אנו עדים לתופעה הולכת וגדלה של גירושין בין בני זוג. כיום, כל זוג שלישי מתגרש. ומאידך, לרווקים ורווקות מציאת בן או בת הזוג הפכו למאתגרים יותר מאי פעם. נדמה שהרומנטיקה והאמונה באהבה הולכת ומתרחקת.

מדוע ואיך הגענו למצב הזה? הרי הכמיהה של כל אחד ואחת מאיתנו זה להיות אהוב ונאהב, והפחד הכי גדול שלנו בעידן הזה הוא פחד מדחייה ומכישלון. איך יתכן שאנחנו מביאים את ה”כישלון” ואת הדחייה על עצמנו?

נדמה שהתפקידים בין הגבר לאישה בעידן הזה קצת טשטשו. דבר הגורם לאחת הבעיות למציאת זוגיות. לא סתם זוגיות, אלא כזו שתחזיק מעמד לאורך זמן ולא תביא אותנו להיות חלק מהסטטיסטיקה של הגירושין.

ההבדלים בין נשים לגברים היטשטשו בתפקידים שהם נושאים על עצמם ונדמה ששכחנו כמה מהתכונות הכי חשובות ומרכזיות שלנו כנשים.

התפקיד המרכזי של האישה במערכת היחסים היא היכולת להוציא מהכוח אל הפועל. לנו יש את היכולת להוציא אל הפועל ולברוא חיים. לנו הנשים יש תכונות ועוצמות כגון; רגישות, חמלה, אהבה, הכלה וקבלה הן היסודות של האישה.
בעשורים האחרונים, לקחנו על עצמנו תפקיד לוחמני. נשים רבות הן עצמאיות וקרייריסטיות, דבר שהוא מבורך. אך לשינוי זה השפעה ישירה על הזוגיות ועל הצורה שגברים תופסים אותנו. נדמה, כי התכונות הטבעיות שלנו קצת הלכו לאיבוד. אנו שואפות לשנות את הגבר שלנו תדיר ואנחנו במלחמה מתמדת להשיג זאת.

אנו שוכחות, שרק באמצעות קבלה, אהבה וביטחון נוכל לאפשר לעצמנו לקבל את בן הזוג שלנו. כדי לעשות זאת עלינו לוותר על החלק הלוחמני שלקחנו על עצמנו.

אנו זקוקים לתזכורת יומית, שאנחנו בחרנו זה בזו. ההבנה כי אנו ראויים זה לזו היא תובנה שיש להפנים מדי יום. משום שבכל פעם שאנו נלחמים אחד בשנייה אנו מפסידים את עצמנו ואת הקשר. עלינו להבין שלמרות שהתחייבנו והתחתנו, אין זה אומר שאנו רכוש אחד של השנייה.
עלינו לעבוד על הקשר כל יום כל רגע על מנת שהוא יצליח, לשנות את ראייתנו ולהבין שכל יום הוא זכות להיות ביחד.

אז מה המשמעות של זוגיות? ומה התנאים להיווצרות זוגיות טובה ואמיתית?

תפקידנו בזוגיות הוא להיות שותף\ה חבר\ה במסע החיים של בן הזוג שלנו וגם להיפך.

המשמעות של להיות בן זוג היא הבחירה שלנו בו כל פעם מחדש, להיות חבר ולקחת חלק בחיינו. אחד התנאים בזוגיות זה לבחור אחד בשנייה כל יום מחדש.

התנאי השני לקשר ובפרט קשר זוגי הוא פער קטן יחסית בתקשורת בין השניים ובצרכים הנובעים מההתפתחות אישית של כל אחד. כשיש פער גדול התקשורת נפגמת. קשר לא יכול להתקיים ללא תקשורת. החלק החשוב בקשר הוא לדעת לשתף אחד את השנייה ולהושיט יד אחד לשנייה. לא פעם החיים  מובילים אותנו לתהליכים אישיים ומקצועיים שיוצרים פער גדול בקשר. ואם לא נדע לשתף את בן או בת זוגנו בהתפתחות שלנו אז הסיכויים להצלחת הקשר הזוגי קטנים.

מה אנחנו עושות לא בסדר?

נשים רבות שלא מוצאות זוגיות תוהות מה הן לא עושות בסדר. הבעיה המרכזית היא שאנחנו נותנים לפחד מדחייה  להיות כל כך דומיננטי בחיינו שאנו לא מאפשרים ולא נותנים מקום לאהבה. אנו מפחדים לקבל את המילה הגדולה מכל “לא”, ואז תחושת הדחייה תהייה כל כך גדולה מה שנותן ביטוי לאגו שלנו ולא לאהבה. ומי שנמצאת בזוגיות, עסוקה בלהקטין את עצמה או את בן הזוג. אנו מעניקים לא אחת לאחר תחושה של חוסר ערך, חוסר אמונה ולמעשה מקטינות את הסיכויים של עצמנו.

אהבה אינה מתנהלת מאגו אלא מתנהלת מרכות, מקבלה, אינטימיות, מהקשבה, מאמון, מתשוקה וכבוד הדדי. היא לא מתנהלת  מפחד, ביקורת, שיפוטיות והלקאה -  זו לא אהבה.

אנו חייבים לזכור שיש רגעים מאתגרים בקשר ולא פשוטים. רגעים בהם משתלטים עלינו הפחדים, ותפיסות שגויות לגבי איך שאנו רואות את עצמנו ולא מי שאנחנו באמת. שינוי המבט על עצמי ועל האחר זו המדרגה הבאה שעלינו לעלות על מנת לבסס קשר זוגי מוצלח.

ואהבת לרעך כמוך ,זו לא סיסמא זה המוטו שאנו צריכים וחייבים לנהל מערכת יחסים על בסיס של כבוד, אמון ואהבה הדדים.

ט”ו באב שמח! ומי ייתן שכל אחד ואחת יזכה בחג הזה באהוב ליבו.

שלכם, הילה סידי.
מחברת הספרים “נגיעות”, “הכל ניתן לשינוי” ו”מכתבים מאמא”.

http://www.simpleasthat.co.il

עוד מהבלוג של hilas

תצוגה מקדימה

חוות דעת על ספרי 'נגיעות - הכל ניתן לשינוי'

אני גאה לשתף אתכם בחוות דעת שנכתבה על ספרי "נגיעות" – הכל ניתן לשינוי, בעיתון "חיים אחרים". בספר העלתי על כתב 17 סיפורי חיים אישיים של מטופלים שעברו שינוי בחייהם והצליחו להפוך, לא אחת, את המשבר להזדמנות. במהלך הכתיבה היה חשוב...

תצוגה מקדימה

רוחות של שינוי - השנה החדשה תביא עמה שינוי

שינוי – מאיפה מתחילים? שנה חדשה בפתח. וזה הזמן לייצר בעצמנו את השינוי המיוחל שאנו זקוקים לו. זה הרגע להחליט שהשנה הזו תהיה אחרת! עבור רבים שינוי זו מילה מפחידה. יש לא מעט אנשי שכמהים לשינוי בחייהם ולא אחת מתמלאים בפחד...

האירוע ששינה לי את החיים

קרה לכם שאירוע בחיים ייצר תפנית דרמטית ששינתה לכם את כל התפיסה והאמונה שלכן לגבי החיים? כמו כל צעירה בעלת אמביציה, ב פצחתי במסלול  המהיר לכיוון קריירה מצליחה. עבדתי בחברות הגדולות במשק (אורנג' ודלק ודן אנד בראדסטריט )...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה