הבלוג של hilas

Simple As That

אני מאמינה שהכול ניתן לשינוי, ממש הכול, ללא תלות במצב שבו אנו שרויים כעת. אני ילידת 1976, בעלת תואר ראשון במנהל - עסקים ובשיווק. עבדתי למעלה מ- 10 שנים בחברת פרטנר תקשורת, וכן בדלק אנרגיה, ובחברת דן אנד בראדסטריט. במהלך עבודתי... +עוד

אני מאמינה שהכול ניתן לשינוי, ממש הכול, ללא תלות במצב שבו אנו שרויים כעת. אני ילידת 1976, בעלת תואר ראשון במנהל - עסקים ובשיווק. עבדתי למעלה מ- 10 שנים בחברת פרטנר תקשורת, וכן בדלק אנרגיה, ובחברת דן אנד בראדסטריט. במהלך עבודתי התמחיתי בפיתוח עסקי של חברות הייטק ותקשורת, במכירות, בשירות לקוחות ובשימור לקוחות. התנסיתי בניהול משא ומתן מורכב מול מנהלים בכירים במשק, בקשרי גומלין, בהגדלת הכנסות החברות ובשיפור רווחיותן . לפני כ-7 שנים התחלתי לחקור ולפתח את שיטת SIMPLE AS THAT. ולייעץ על פי עקרונותיה, המאפשרים לכל אדם לשנות את חייו ללא קשר למצבו הנוכחי. אני מחברת הספרים "מכתבים מאימא", "נגיעות – הכול ניתן לשינוי" וספר הילדים "עולם הקסמים".

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מיוני 2012

08/07/2012

חברים וחברות יקרים,

“ויהפוך ה’ אלוקיך לך את הקללה לברכה, כי אהבך ה’ אלוקיך” (דברים כג, ו).

השבוע עוסקת הפרשה באחד הנושאים החשובים והרגישים ביותר, בייחוד בתקופה הנוכחית. נשאלת השאלה, האם כל הצרות המתרגשות עלינו, הציבוריות והפרטיות כאחד, מקורן בקללה, באזהרה מלמעלה ? נדמה כי אנו נמצאים במרוץ מטורף נגד הזמן, מתמודדים איש איש ו”חבילתו”, כל אחד אצל עצמו , ובמקביל – נתקלים חדשים לבקרים באירועים קשים או שומעים בחדשות על “ערמה” של בעיות אצל אחרים: אלימות גוברת, נוער אלים, מחלות, תאונות, אפליה, מלחמה, מצב כלכלי מאתגר…ומה לא! התחושה היאכאילו הקללה רובצת עלינו ברגע זה; כאילו מישהו מנסה להגיד לנו משהו ואנחנו לא מבינים אותו, מפחדים להתעורר מהחלום, מ’אזור הנוחות’ שכבר ממזמן הפסיק לשרת אותנו.
רק החלוצים, המפוקחים, אלה המבינים  ”שהקללה” הזו כבר אינה משרתת אותם ,מתחילים לחפש את דרכם במטרה להפוך אותה לברכה.
אז איך הופכים את הבעיות , את ה”קללות” להזדמנויות, לברכות שלנו?

  1. במקום לחפש תירוצים למה לא , הפשילו שרוולים ובחרו בעצמכם .
  2. הַחליטו שהגיע הזמן לצאת מ’אזור הנוחות’ שלכם, להתחיל ללמוד ולהתמקצע ולהפוך את החולשות (הפחדים, הספקות, הבעיות וכו’) על פניהם; הִפכו להיות אקטיביים ואל תאפשרו לדברים להתרחש מעצמם.
  3. עשו כל יום צעד נוסף לקראת המטרה . זכרו: הנפילה למטה היא מהירה, העלייה – לוקחת זמן.
  4. התמדה ולמידה הם אבני היסוד בכל התהליך . למדו מה לא עושה לכם טוב, איפה אתם לא מקצועיים, מה לא משרת אתכם יותר? מה מצב השוק כרגע? איפה אתם  עומדים  ביחס למתחרים שלכם? התמקצעו, לִמדו, שַׁנו.
  5. רבותיי, הזמן שלכם הוא עכשיו! כל התירוצים נגמרו.
  6. הסתכלו לאמת בעיניים ! אולי זה קצת כואב בהתחלה, אך בהמשך תהיה זו המקפצה שלכם לברכה ולהצלחה.
  7. זכרו שאמונה ובטחון הם חשובים, ולפעמים צריך להיעזר באנשי מקצוע על מנת לקפוץ כמה כיתות בחיים . זו לא בושה – זו ברכה .
  8. התייעצו עם אנשים חדשים בחייכם; היפתחו לדברים חדשים גם בתחום הקרירה וגם בתחום האישי. זה יפתח זוויות ראייה חדשות בחייכם וייתן לכם כיווני פעולה חדשים.
  9. אל תגידו ‘אי אפשר’ או ‘לא יכול’ . פשוט הבינו שאתם לא יודעיםאיך, ואז בכרו לדעת איך.
  10. זכרו כי הכול, אבל הכול ניתן לשינוי.

אספקט נוסף שחשוב לי לדון בו בהקשר לפרשה, כאישה שאוהבת ומגדלת בעלי חיים, הוא תפקידם של בעלי החיים בחיינו; החשיבות והשליחות החשובה שלהם עבורנו כיצורים חיים, ולא רק היותם לצרכי מאכל. בפרשה זו האתון מצילה את חיי בעליה, בלעם, שלוש פעמים, אך למרות זאת מתנהג בלעם כלפיה כרשע, ואף חושב להורגה בחרב, אך אינו מצליח בכך.
וַתֵּרֶא הָאָתוֹן אֶת מַלְאַךְ יְ־הֹוָ־ה נִצָּב בַּדֶּרֶךְ וְחַרְבּוֹ שְׁלוּפָה בְּיָדוֹ וַתֵּט הָאָתוֹן מִן הַדֶּרֶךְ וַתֵּלֶךְ בַּשָּׂדֶה וַיַּךְ בִּלְעָם אֶת הָאָתוֹן לְהַטֹּתָהּ הַדָּרֶךְ: (דברים, כב, כג)
שלא כמו בלעם, שלא העריך את מסירותה של אתונו,דעו אתם שהחיות שאנו מגדלים בבית ובחצר הם ברכה לחיינו , וחלקם אף יעשו הכול למעננו, כולל למסור את נפשם.  לכן מן הראוי שנתייחס אליהם בכבוד ובאהבה, ונזכור שאמנם  אין להם יכולת דיבור כמו לאתון של בלעם, אך יש להם רגשות, מחשבות ונשמה, ובזה אין בינינו לבינם הבדל גדול.
מי ייתן שכל “הקללות” בחיינו נהפוך  אותם לברכות השם על ראשנו עכשיו.
אמן.!

וזכרו כי הכול, אבל הכול ניתן לשינוי Simple as That
שלכם, הילה.
http://www.simpleasthat.co.il

עוד מהבלוג של hilas

תצוגה מקדימה

חוות דעת על ספרי 'נגיעות - הכל ניתן לשינוי'

אני גאה לשתף אתכם בחוות דעת שנכתבה על ספרי "נגיעות" – הכל ניתן לשינוי, בעיתון "חיים אחרים". בספר העלתי על כתב 17 סיפורי חיים אישיים של מטופלים שעברו שינוי בחייהם והצליחו להפוך, לא אחת, את המשבר להזדמנות. במהלך הכתיבה היה חשוב...

תצוגה מקדימה

רוחות של שינוי - השנה החדשה תביא עמה שינוי

שינוי – מאיפה מתחילים? שנה חדשה בפתח. וזה הזמן לייצר בעצמנו את השינוי המיוחל שאנו זקוקים לו. זה הרגע להחליט שהשנה הזו תהיה אחרת! עבור רבים שינוי זו מילה מפחידה. יש לא מעט אנשי שכמהים לשינוי בחייהם ולא אחת מתמלאים בפחד...

האירוע ששינה לי את החיים

קרה לכם שאירוע בחיים ייצר תפנית דרמטית ששינתה לכם את כל התפיסה והאמונה שלכן לגבי החיים? כמו כל צעירה בעלת אמביציה, ב פצחתי במסלול  המהיר לכיוון קריירה מצליחה. עבדתי בחברות הגדולות במשק (אורנג' ודלק ודן אנד בראדסטריט )...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה