הבלוג של hilas

Simple As That

אני מאמינה שהכול ניתן לשינוי, ממש הכול, ללא תלות במצב שבו אנו שרויים כעת. אני ילידת 1976, בעלת תואר ראשון במנהל - עסקים ובשיווק. עבדתי למעלה מ- 10 שנים בחברת פרטנר תקשורת, וכן בדלק אנרגיה, ובחברת דן אנד בראדסטריט. במהלך עבודתי... +עוד

אני מאמינה שהכול ניתן לשינוי, ממש הכול, ללא תלות במצב שבו אנו שרויים כעת. אני ילידת 1976, בעלת תואר ראשון במנהל - עסקים ובשיווק. עבדתי למעלה מ- 10 שנים בחברת פרטנר תקשורת, וכן בדלק אנרגיה, ובחברת דן אנד בראדסטריט. במהלך עבודתי התמחיתי בפיתוח עסקי של חברות הייטק ותקשורת, במכירות, בשירות לקוחות ובשימור לקוחות. התנסיתי בניהול משא ומתן מורכב מול מנהלים בכירים במשק, בקשרי גומלין, בהגדלת הכנסות החברות ובשיפור רווחיותן . לפני כ-7 שנים התחלתי לחקור ולפתח את שיטת SIMPLE AS THAT. ולייעץ על פי עקרונותיה, המאפשרים לכל אדם לשנות את חייו ללא קשר למצבו הנוכחי. אני מחברת הספרים "מכתבים מאימא", "נגיעות – הכול ניתן לשינוי" וספר הילדים "עולם הקסמים".

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מיוני 2012

אני מאמינה שיש לנו הרבה מה לשאוב מהכתובים. לא כאדם דתי, אלא כמישהי ששואבת השראה מסיפורי חיים מלמדים שיכולים להעניק לנו תובנות על החיים האישיים שלנו ואף העסקיים. מדי שבוע אחלוק איתכם כאן את פרשת השבוע ואת הפרשנות שלי לסיפורים הקדומים שיעשירו אתכם בכלים.

פרשת השבוע חֻקַּת עוסקת בקשר שבין מחשבה (שכל) לתוצאה. הפרשה מתחילה בבקשתו של בורא עולם למשה. הבקשה היא לדבר אל הסלע ולבקש שיצאו ממנו מים.  משה, רואה בבקשה משהו לא רציונלי, ולא מאמין שאפשר לדבר אל סלע; בהבנה שלו ושל העם, על-פי הרציונל הקולקטיבי, יש לעשות מעשה, פעולה, על מנת שהסלע יפיק מים. כיוון שהגשמת מציאות או הוצאת פעולה אל הפועל על-ידי דיבור בלבד היא דבר הזוי ובלתי ההגיוני בעליל! (לא כך הדבר) על כן משה מטיל ספק בהוראת השם: “וַיִּקַּח מֹשֶׁה אֶת הַמַּטֶּה מִלִּפְנֵי  יְ־הֹוָ־ה כַּאֲשֶׁר צִוָּהוּ: וַיַּקְהִלוּ מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן אֶת הַקָּהָל אֶל פְּנֵי הַסָּלַע וַיֹּאמֶר לָהֶם שִׁמְעוּ נָא הַמֹּרִים הֲמִן הַסֶּלַע הַזֶּה נוֹצִיא לָכֶם מָיִם“. (במדבר, כ’, י’)

אתם כבר מכירים את הסוף העגום של הסיפור. מאחר שמשה הטיל ספק בדברי אלוהים, הוא לא זכה להיכנס לארץ המובטחת, אלא רק לצפות בה מהר נבו. העובדה שמשה לא האמין הפכה אותו ללא ראוי להיכנס לארץ המובטחת.
גם בחיינו אנו, פעמים רבות אנו שואפים להשיג יעד מסוים; יש לנו מטרה, חזון, אבל לעתים, בעיצומו של תהליך, בעין הסערה, מופיע חוסר הוודאות, ואחריו מגיע – התסכול. מי מאתנו לא הרגיש כך פעם? במי מאתנו לא כרסם הספק לגבי העתיד? מי מאתנו לא חש באובדן האמונה בדרך ובכך שאנחנו כן יכולים, כן ראויים להגיע לארץ המובטחת. אולי אם לא היינו מפקפקים, אלא מאמינים בדרך ובעצמנו הדברים היו נראים אחרת.

היום, בעידן המידע, הדור שלנו דורש ידע; מבקש להבין ולדעת למה? מה עומד מאחורי הדברים? ומתוך צורך של בטחון ושליטה בחיינו. שהרי במציאות לעולם אין לנו שליטה על חיינו .זו אשליה שבנינו בראשנו. כי לעולם לא נוכל למנוע אירועים מחיינו הן הטובים יותר והטובים פחות. הדרך היחידה שיש לנו בחיים היא לדעת איך להגיב ולהתמודד עם אירועים בחיינו. בדרך הטובה ביותר.

הצורך הזה  של וודאות ושליטה על כל פעולה שאנו עושים, אני קוראת לזה פחד “המכשיל’. זהו הפחד שמונע מאיתנו להגשים. אנו תרים אחר הוודאות והשליטה בחיינו על כל צעד ושעל. רק כך אנו חושבים שנגיע, ל”ארץ המובטחת” הפרטית  שלנו.
בספרי ‘נגיעות – הכול ניתן לשינוי’ עסקתי במהותו של ‘הפחד המכשיל’: “הפחד המחשבתי הוא שורש בעייתנו בחיים, וחרדת הכישלון היא מקור לשאיבת אנרגיות, להרס, לכאוס, למחלות, למלחמות וכישלונות. למעשה זו חרדה ששולטת באנושות כולה ביד רמה באופן… מפחיד.תחושת הפחד שאתה ואנו חיים מגדירה את חיינו במרחב  הישרדותי- מלחמתי . כידוע במלחמה אין מנצחים, יש רק מפסידים, ותוצאה – מניעת הגשמה עצמית.” (הפרק העוסק בפחד, עמ’ 81)

אם רק נצא מ’אזור הנוחות’ של פחד ושליטה; אם רק נשחרר ונעז, רק אז באמת נעשה ונצליח.אחרת נשחזר שוב ושוב את טעיותינו מבלי יכולת להיחלץ ממעגל הקסמים אליו נקלענו.


ולסיום, טיפ קטן שלי אליכם: פעמים רבות לפני פעולה חשובה או אירוע מהותי שאני נוטלת בהם חלק, אני מצרפת לי במחשבה את צמד המילים זה רק“, ואז הכול יותר פשוט: “זו רק הרצאה”; “זו רק פגישה עסקית”; “זו רק השקת ספר”; “זו רק פרזנטציה” – ותו לא…

מי ייתן שכולנו נזכה להיכנס לארץ המובטחת.
וזכרו כי הכול, אבל הכול ניתן לשינוי Simple as That

שלכם, הילה.

עוד מהבלוג של hilas

תצוגה מקדימה

חוות דעת על ספרי 'נגיעות - הכל ניתן לשינוי'

אני גאה לשתף אתכם בחוות דעת שנכתבה על ספרי "נגיעות" – הכל ניתן לשינוי, בעיתון "חיים אחרים". בספר העלתי על כתב 17 סיפורי חיים אישיים של מטופלים שעברו שינוי בחייהם והצליחו להפוך, לא אחת, את המשבר להזדמנות. במהלך הכתיבה היה חשוב...

תצוגה מקדימה

רוחות של שינוי - השנה החדשה תביא עמה שינוי

שינוי – מאיפה מתחילים? שנה חדשה בפתח. וזה הזמן לייצר בעצמנו את השינוי המיוחל שאנו זקוקים לו. זה הרגע להחליט שהשנה הזו תהיה אחרת! עבור רבים שינוי זו מילה מפחידה. יש לא מעט אנשי שכמהים לשינוי בחייהם ולא אחת מתמלאים בפחד...

האירוע ששינה לי את החיים

קרה לכם שאירוע בחיים ייצר תפנית דרמטית ששינתה לכם את כל התפיסה והאמונה שלכן לגבי החיים? כמו כל צעירה בעלת אמביציה, ב פצחתי במסלול  המהיר לכיוון קריירה מצליחה. עבדתי בחברות הגדולות במשק (אורנג' ודלק ודן אנד בראדסטריט )...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה