הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

מי מגיע תמיד בשעת התה? ואיך קשורה חוחית צהובה אדומת ציצית לינשופים ותוכי משוגע? סיפור על ערכים ויושרה והאיורים מצויינים.

31/05/2018

 

רימונים 2018, 74 עמ’.

איורים: ליאורה גרוסמן

מקור

Taaluma_bemigdal_hashaon

 

שעון המגדל על פיו מתנהלת הממלכה הפסיק לפעול יום אחד ללא אזהרה מוקדמת כלשהי. לפי מה יכוונו האנשים את שעוניהם עכשיו? איך ידעו העובדים מתי לצאת לעבודה ומתי לחזור? איך ידעו התלמידים מתי להגיע לבית הספר והמורים מתי לסיים את השיעורים? ומה יגידו בשאר העולם? לורד אוז מזרז את צעדיו בדרכו אל המלכה ויקטוריה לבשר לה את החדשה המרעישה הזו. לורד אוז המרושע בז לאנשים הקטנים המתפרנסים ממלאכת כפיים. הוא בעיקר שונא אנשים שמבינים דברים שהוא אינו מבין בהם ומתפרשים בעיניו כיותר חכמים ממנו (מה שנכון בדרך כלל) והוא גם מגיע תמיד בשעת התה (אפילו המלכה ויקטוריה שמה לב לכך).

אלפרד השען המלכותי ונכדו אוליבר מוזעקים לארמון. למרות שאלפרד מייעד את אוליבר להחליף אותו בתפקידו כשען המלכותי, אוליבר הוא גם צפר. הוא צופה בציפורים, מטפל בהן ומתעד אותן. המלכה מצווה עליהם לפתור את הבעיה, כי העיר עצרה מלכת ולורד אוז מקציב להם שעה לגלות ולתקן את התקלה. זמן מגוחך לכל הדעות גם אם נתחשב רק במספר המדרגות שיש לעלות.

אז יש לנו בספר תפאורה מלכותית מאחר והסיפור מתרחש בלונדון, ינשופים  ותוכי משוגע, בריון שכונתי (או ממלכתי במקרה הזה), מלכה חכמה ושני גיבורים שמתלבטים האם לוותר על הערכים שלהם או לדבוק ביושרה שלהם ואם אתם רוצים לדעת איך קשורה חוחית צהובה אדומת ציצית, תצטרכו לקרוא ולגלות את פתרון התעלומה.

האיורים של ליאורה גרוסמן יפים, נהדרים. ראו עד כמה האיור של המלכה דומה למציאות:

3549853_122

נהניתי מאד וכעת אעביר את הספר לקריאה לילדה בגיל המתאים. נראה שהוא מתאים לילדים בכיתות ב’ – ד’.

הספר התקבל לקריאה באדיבות הוצאת רימונים ומועדון הקוראות של סלונה.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה