הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

הרגשתי שהספר הזה פשוט. פשוט כמו התחושה שהחיים אז היו פשוטים יותר. אצלי הוא העצים זכרונות מהעבר

09/12/2017

הוצאת אחוזת בית 2017, 256 עמ’.

מקור

לפעמים יש ספרים כאלה. הם פשוטים וזורמים והדפים כמו מתהפכים מאליהם.

הסיפור מתחיל ערב מלחמת ששת הימים. למרות המלחמה שבפתח, טוביה ואלגרה בוכמן – הוריה של לילי נוסעים לחו”ל. הם משאירים אותה אצל דודה ודודתה מלכה ומוריס אלפסי. לילי התל אביבית מתחברת במהירות עם שחר בן הדוד שלה. היא חטובה וסקסית ואינה מסתירה את חמוקיה, אך יחד עם זאת שומרת את עצמה למיקו הזמר אותו היא אוהבת בכל ליבה.

את הסיפור מספרות שלוש דמויות, שחר, לילי ודוד סמי אח של מלכה אלפסי. שלושת הדמויות האלה מסתירות גם את הסוד השזור לאורך כל הספר על מה שקרה לילה אחד במקלט בבית משפחת אלפסי. הסוד אולי שמור בליבם ויש ביניהם הסכמה לא לדבר עליו, אבל הם לא היחידים שיודעים אותו ולכן הוא שזור בחיי כל המשפחה החל מערב מלחמת ששת הימים, דרך מלחמת יום כיפור  וכלה במלחמת המפרץ הראשונה ועוד עשור אחד קדימה, הסיפור של משפחה מזרחית, דוד אחד אשכנזי, תהפוכות פוליטיות, כלכליות ואישיות, אירועים בספורט הישראלי וכל אירוע מכונן בתולדות המדינה, לוקחים אותנו אל תוך חייהם של  שלושת הדמויות המספרות כמו גם אל הדמויות הסובבות אותן  וגם אל מחוצה להם.

אותו לילה במקלט, אותו סוד מנתב אותם למקומות אחרים מאלו שרצו להיות בהם ולפעמים לא.

 ביחד עם זה שהספר מסתיים איפשהו בתחילת שנות האלפיים בערך, יש בו נושאים מאד רלוונטים ורגישים שנכונים גם להיום. הייתי רוצה לדון עליהם כאן בהרחבה, אבל למרות שיש לזה רמזים בתקקציר בגב הספר זה עדיין יהיה ספויילר ואני משתדלת לא לכתוב ספויילרים בסקירות שלי.

הרגשתי שהספר הזה פשוט. פשוט כמו התחושה שהחיים אז היו פשוטים יותר. אצלי הוא העצים זכרונות מהעבר. הוא הגיע ביחד עם קבוצה שנפתחה לאחרונה בפייסבוק וניתבה אליה גם את כל חברי ילדותי את כל אלה שלמדו איתי ביסודי ובתיכון והלכתי איתם לצופים. הספר הזה הוא כמו פגישת מחזור של כמעט כל מה שחויתי חלק ניכר מחיי. חוויות משותפות לכל מי שגדל וחי כאן בשנים האלה.

אהבתי את הספר הזה מאד.

גילוי נאות: הספר התקבל לקריאה וסקירה באדיבות מועדון הקוראות של סלונה.

התמונה של כריכת הספר מהאתר של ידיעות ספרים

התמונה של כריכת הספר מהאתר של ידיעות ספרים

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה