הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

ספר כיפי, סיפור סינדרלה שמשלב מתח מתון ורומנטי

08/05/2017

תאמינו או לא

ידיעות ספרים 2017, 259 עמ’

מקור

זהר בר בת ה – 22 הגיעה למשרד עו”ד לעבוד כשליחה מיד אחרי המוסד שבו גדלה מגיל צעיר מאד. העו”ס שטיפלה בה המליצה לה לא להתגייס לצבא בטענה שהמסגרת הזו לא תתאים לה ובהמלצתה היא הגיעה אל משרד עו”ד של רבקה כץ. נערה משונה,  קצת עכברית, לבושה בבגדים די פשוטים, עם זיכרון פנומנלי. אף אחד לא ממש מתייחס אליה ואם כן זו רק אלה מנהלת המשרד  שזהר נמסרה לחסותה. אלה רכשה עבורה את הבגדים ומטפלת עבורה בכל ההוצאות והחשבונות. היא מתגוררת בדירה שפעם גרה בה עם אמה ואין לאף אחד מושג למי היא שייכת ולכן באופן טבעי נראה שהיא שייכת להוריה, ומאחר והיא לא רגילה למותרות, היא מסתפקת במועט.

משפחת כץ בעלי המשרד, כולם עורכי דין רבקה כץ מובילה את המשרד ביד רמה והכסף מדבר את חלקו בצורה ברורה, אבל מאד ברור גם שמשהו מאפיל על המשפחה הזו.

יום אחד זהר מתמוטטת באמצע המזנון של בית המשפט בדיוק כאן אנחנו מכירים את מיקי שנחלץ לעזרתה, חתיך, יפה תואר ובעל חיוך כובש. מסתבר שמיקי עזב את המשרד של משפחת כץ בדיוק שנה לפני כן ואלה המתוסכלת עדיין מזכירה אותו מדי פעם.

זהר היא כמו ספוג  נקי וחדש היא לומדת. היא לומדת לחייך ואז היא לומדת לצחוק, היא לומדת את המילים שבאופנה והיא לומדת איך להתלבש, היא לומדת מהי משפחה. היא יפה מבפנים ומבחוץ ובעזרתו של מיקי, הם חושפים סוד ישן ואפל והויא מגלה ולומדת את העבר שלה ושל משפחתה.

חיפשתי מי היא מירי וורצל. השם וורצל נשמע לי מאד מוכר ומסתבר שהיא כלתה של אסתר שטרייט-וורצל שבנעורי אהבתי מאד את ספריה. זהו ספר הביכורים שלה ובעיני הוא לא חף מטעויות. הסיפור מאד קריא וזורם הוא מתרחש בשנות ה- 80 שבראשיתן אני הייתי נערה. הכותבת משלבת בספר מילים שנכנסו לשימוש רק לפחות עשור ואפילו שניים מאוחר יותר. בעיני זה היה נסיון מאולץ להתאים את הספר לקוראים בימינו. היא מציינת את זה בספר במשפט או שניים וגם בכתבה שקראתי עליה לאחר מכן, כאמור בעיני, שגדלתי בשנים האלו זה היה מאולץ וצורם ולכן התעלמתי מזה והתרכזתי בסיפור. קצת חבל לי שזה לא נפל בעריכה כי הסיפור ממש כיפי, סיפור סינדרלה שמשלב מתח מתון ורומנטי. מן הסתם ניחשתי את הסוף פחות או יותר, אבל זה לא מנע ממני להמשיך ולקרוא את הספר הקליל הזה.

לאחרונה היה לי קצת קשה להתחבר לחלק מהספרים שניסיתי לקרוא והספר הזה בא בדיוק בזמן. הוא מתאים לטיסה או לטיול ונופש וגם אם לא מתחשק לכם כרגע להתעמק בספר אחר. מבחינתי הוא הגיע בדיוק בזמן הנכון.

גילוי נאות: הספר התקבל לקריאה ולסקירה

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה