הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

הממלכה הקטנטנה הוא ספר ילדים והאיורים בו לא פחות משובי לב. האיורים חזקים וברורים ומספרים את הסיפור לא פחות מהמילים ואפילו יותר

29/04/2017

 

הממלכה הקטנטנה

כנרת זמורה ביתן 2017

מקור

איורים: תמי בצלאלי

בממלכה קטנטנה אי שם חיים מלך טוב לב, יועץ חכם ושני פשוטי עם….

הסיפור הזה כל כך חכם ויש בו המון מסרים.  פשוטי העם יכולים לבחור והמלך  לא ימנע בעדם. מלך ויועץ יכולים להיות פשוטי עם, חברות, רעות, שיוויון ועמל כפיים, החופש לבחור את מה שעושה לנו טוב ועושה אותנו מאושרים.
אדם יכול לגור בארמון ועדיין להיות מחובר למה שקורה בממלכה שלו אמנם קטנטנה במקרה הזה או לגור במבנה פשוט בשדה ולהשאר אותו האדם.

הממלכה הקטנטנה הוא ספר ילדים והאיורים בו לא פחות משובי לב. האיורים חזקים וברורים ומספרים את הסיפור לא פחות מהמילים ואפילו יותר. יש בהם פרטים שאין בסיפור המילולי ולכן הפרטים האלה לא חסרים.

בקוראי את הספר הזה לא יכולתי להמנע מלהשוות אותו למה שקורה בארץ שלנו, מאחר ואני לא רוצה לעמעם את טיבו של הספר בהשוואות ועניינים פוליטיים, אני רק אומר שני דברים:
איני יודעת אם כוונת הסופר היתה להעביר ביקורת מהסוג הזה.
צריך לחלק את הספר הזה לכל חברי הכנסת שלנו.

האמת, שלא חשבתי שאקרא עוד משל אתגר קרת את הספר היחיד שלו שקראתי, לא אהבתי וזאת בלשון המעטה, אבל זה היה ספר למבוגרים וסקרן אותי איך הוא כותב לילדים. מן הסתם ילדים לא יזהו בספר הזה מסרים פוליטיים, אבל הם כן יזהו את כל המסרים הטובים שבו אותם ציינתי בתחילת הסקירה.

אעביר את הספר לקריאה לגיל אליו הוא מיועד.

גילוי נאות: הספר התקבל לקריאה וסקירה באדיבות מועדון הקוראות של סלונה.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה