הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

עוקבים: 24

החל מיוני 2010

אהבתי את הסיפור. הוא מעניין וקריא. הוא עוסק בהתמכרות ביותר מדרך אחת. אני מזמינה אתכם לקרוא

30/03/2017

 

6127141-5228

חלונות 2016, 208 עמ’.

מקור

 

אריק בריסטה בבית קפה. אין לו בעיה עם בנות או נשים, הן באות והולכות והוא לא מפתח איתן מערכת יחסים רצינית עד שאסתי מגיעה אל בית הקפה ושוכחת בו שקית עם מס’ פריטים מסקרנים. אריק מהופנט ממנה ומחליט שהוא חייב למצוא אותה. השקית עם הפריטים היא כמובן רק תרוץ לגיטימי. אריק מוצא את אסתי במועדון בו היא עובדת  והיא מסכימה להפגש איתו שוב. באותה פגישה הוא גם פוגש את אביה של אסתי שמופיע בסיפור לרגע ונעלם.

כאשר אריק מאבד את מקום עבודתו, אסתי מציעה לו לחסוך את שכה”ד שלו ולעבור לגור איתה. מאותו הרגע הם בלתי נפרדים. . אריק סיים לימודים לתואר כלשהו, אבל החיים עם אסתי קלים יותר ונוצצים. אריק המובטל מכור אליה הוא נסחף אל תוך עולמה ומאבד את העצמי שלו כליל בתוך מה שנראה כאהבת חייו ולא ממש ברור אם זה הדדי, כלומר, נראה שלאסתי דברים ברורים מאליהם. בזמן שהיא מפרנסת אותו, הוא מתמכר גם להתמכרויות שלה. כאשר מסתבר שבריאותה של אסתי לקויה וגם היא מאבדת את מקום עבודה, הם שוקעים ביחד לתחתית התהום. את המסע חזרה מהתהום כל אחד מהם עובר בנפרד והדרך למעלה ארוכה ולא נעימה. כשהלמעלה הוא בעצם חזרה לנקודת התחלה כלשהי.

זהו רומן ביכורים. אהבתי את הסיפור. הוא מעניין וקריא. הוא עוסק בהתמכרות ביותר מדרך אחת. כעסתי על אריק שאפשר לעצמו ללכת ככה לאיבוד במקום ליישם את התואר וההשכלה שרכש. על אסתי אי אפשר לכעוס. זו הדמות שלה והיא לא כופה על אף אחד ללכת בדרך שלה או בדרך אחרת. יחד עם זאת, הוא קצת בוסרי מהבחינה שלטעמי המספר סגר רק חלק מהקצוות והשאיר אותי עם שאלות פתוחות שהפרוט שלהן כאן עלול להיות ספויילר למי שעוד לא קרא. בכל זאת אני רוצה להעלות כאן שאלה או שתיים ולכן אני מכריזה על סוג של *****ספויילר***** מכאן. אם אתם מתכוונים לקרוא אשמח אם תחזרו לסקירה שלי בהמשך אולי יהיו לכם תובנות ותשובות.

*****

*****

*****

*****

*****

מה תפקידו של אביה של אסתי בסיפור? הוא מופיע פעם אחת די בהתחלה ואז הוא מוזכר שוב ע”י אריק בהמשך, אבל רק בתור תזכורת שיש לאסתי קרוב משפחה אחד.

איפה המשפחה של אריק? יש לו כזו? הדמות שלו נטולת תזכורת כלשהי של משפחה נראתה לי מאד תלושה, בודדה.

מה פרוש או תרגום השם ראבי ג’אם? אני מבינה שזה השם של המועדון, אבל מה הפרוש או התרגום שלו? זה לא מופיע בשום מקום בספר ולא מצאתי את זה גם בגוגל.

******

*****

*****

*****

*******סוף הספויילר*****

אני מזמינה את הסופר לענות על השאלות האלה.  למרות שיש בספר את הליקויים המעטים האלה, ניכר שיש בו גם השקעה רבה כמו הגהה (לצערי, זה לא מובן מאליו לכל מי שמוציא ספר לאור) והסיפור שבו מעניין. אני מזמינה אתכם לקרוא ומצפה לראות מה הספר הבא שהסופר מכין לנו.

גילוי נאות: הספר התקבל לקריאה באדיבות הסופר דניאל צדיקוב באמצעות מועדון הקוראות של סלונה.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה