הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

הספר קצר מאד, די מינימליסטי ויחד עם זאת, הוא כתוב בשפה יפה מאד ולא חוסך בתיאור נופי הגליל

15/10/2016

על גב סופה

הוצאה: מנדלי מוכר-ספרים ברשת, 192 עמ’.

רומן הסטורי, מקור

 

אורי חי בדירה קטנה ברומא כאשר מגיע אליו בלש ממשטרת רומא בעקבות תלונה שהתקבלה.  במהלך הליכי החקירה אורי חושף לאיטו את ליבו השבור שהרחיק אותו מהארץ עד איטליה, בגלל אהבה בלתי אפשרית כמעט.

 תחילתו של הסיפור סמוך לסיומו של השלטון התורכי בארץ. מכרם ואולה ערבים נוצרים מכפר בגליל היגרו לאמריקה. הם הגיעו לשם בחוסר כל, התמקמו, ניהלו חנות והולידו שם שתי בנות. הולידיי וז’ורז’ט, גדלו כאמריקאיות משוחררות מכבלי המסורת הערבית. כאשר הולידיי מתאהבת בתום האמריקאי, אביה מכרם מחליט להחזיר את המשפחה לכפר כדי לחתן אותה לפי המסורת של המשפחה, מה שלא מונע מהולידיי להמשיך להילחם על מעמדה כאישה חופשייה.

 אדווארד הוא נטע זר בקרב תושבי הכפר. כיסיו מלאים תמיד בשטרות, הוא מושך אליו חברים לשתיה ולקלפים. משפחתו העשירה חיה בלבנון ותפקידו לנהל את אדמות ורכוש המשפחה בארץ. יש מי שצופה בו ובמפגשיו עם ראובן היהודי ומפיץ עליו שמועות. אדווארד מתאהב בהולידיי ונושא אותה לאישה. אהבה בשילוב עם עושר אמנם מולידים את ויולט ואת אלברט, אבל לא בהכרח מכניסים את האושר לחייהם.

 הספר קצר מאד, די מינימליסטי ויחד עם זאת, הוא כתוב בשפה יפה מאד ולא חוסך בתיאור נופי הגליל. הסיפור מתפרש על פני השנים והתהפוכות של השלטון בארץ ואינו פוסח על הדילמות הפוליטיות והאישיות – הרגשיות.

 אהבתי מאד את השפה של הספר שאינה מתפשרת עם שפתנו המדוברת. אהבתי את הרגשות שהספר מציף. למרות שהספר אינו מתאר רגשות כמעט בכלל, הוא עוסק כולו ברגשות מסוגים ובנושאים שונים כמעט בכל משפט.

 

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה