הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

לניל גיימן יש תמיד דמויות מאד מיוחדות. בספר הזה ההזוי והמציאותי משיקים זה לזה ומתערבבים זה בזה

17/09/2016

ספר בית הקברות

אופוס 2010, 285 עמ’

תרגום: חן עמי

 

תינוק קם בלילה, מטפס מהמיטה החוצה, יוצא מהבית במעלה הרחוב עד לבית הקברות העתיק. באותו הזמן מגיע האיש ג’ק אל הבית ורוצח את כל בני המשפחה בדרכו אל חדרו של התינוק בקומה השניה של הבית. זה לא ספויילר, כך מתחיל הסיפור.

בבית הקברות, משפחת רפאים מאמצת את התינוק ונותנת לו שם: נובאדי אוואנס או בקיצור באד. בהחלטה קולקטיבית של תושבי בית הקברות, הם מאמצים את התינוק אל חיקם ומגדלים אותו כאזרח של בית הקברות.

לניל גיימן יש תמיד דמויות מאד מיוחדות. בספר הזה ההזוי והמציאותי משיקים זה לזה ומתערבבים זה בזה. שומאדם לואינס חי וגדל במחיצת המתים. העולם שלו תחום בחומת בית הקברות. יש לו סנדק שמגן עליו ובכך מתמקד הסיפור. את הרוצח של משפחתו לא מצאו מעולם ולאף אחד מחוץ לבית הקברות לא ידוע מה הסיבות לרצח.

מעניין מאד איך ניל גיימן תמיד משחק עם השמות של הדמויות שלו ושל המקומות שבהם מתרחשים הסיפורים שלו. כשבאד לומד לקרוא, הוא קורא את השמות שעל המצבות ביחד עם התאור המצורף: לטישה בורוז שלא עשתה רע לאיש כל ימי חייאה… ועוד ועוד.

אין הרבה מה לומר עוד על הספר הזה.  הוא חביב מאד והוא לנוער וגיחכתי יותר מפעם אחת לנוכח השימוש שנעשה בשמות של הדמויות ולכן אסיים בציטוט:

“…בדרך כלל בית קברות אינו דמוקרטיה, ואף על פי כן המוות הוא הדמוקרטיה בגדלותה, ולכל אחד מהמתים היה קול והיתה עמדה בשאלה אם להרשות לילד החי להשאר, וכל אחד רצה להשמיע את דברו בלילה ההוא……”עמ’ 15

הספר מעוטר בשלל ציורים מאת דייב מקין. הציורים הם בשחור לבן ומתאימים לרוח הסיפור.

תהנו.

סקירות נוספות לספרים של ניל גיימן:

בני אנאנסי

אלים אמריקאים

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה