הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

הסיפור מתרחש באנגליה של המאה ה- 19. זו לא בדיוק אנגליה המוכרת לנו או לפחות לא נותנים לנו הרבה פרטים מזהים… זה משהו בתחושה של הסיפור.

20/05/2016

זוללי החלומות

סקירה  של סיון קורול

מטר 2009, 767 עמ’.
תרגום: אינגה מיכאלי

מהכריכה האחורית:

הכול מתחיל במכתב קצר: רוג´ר בּסקומבּ מבקש להודיע לסֶלֶסט טֶמפֶּל, יורשת יתומה אך בעלת אמצעים, נאה ומפונקת, שהוא שם קץ לארוסיהם הקצרים. מיס טמפל, אף שאינה בקיאה ברזי העולם, נחושה בדעתה לגלות מדוע דחה אותה ארוסה בגסות שכזו. היא עוטה תחפושת ועוקבת אחר אהובה עד לאחוזת הארשמוֹרט המאיימת למראה, ושם היא חודרת בבלי משים לעולם חדש וזר.

בהמשך היא חוברת לשני גברים שיהפכו לבעלי בריתה: רוצח שכיר חסר רחמים וחובב שירה המקרין קסם מאיים, וקצין רפואה גרמני משונה שמחפש לשווא את הנסיך הגרמני המפונק שעליו היה אמור לשמור.

יחד ולחוד הם נשאבים להרפתקאות בעולם מפתה ומחריד גם יחד, המאוכלס בדמויות ססגוניות יוצאות דופן, עולם שבו באמצעות אלכימיה מסתורית חודרים לחלומותיהם ולסודותיהם הכמוסים ביותר של אנשים, בקנוניה מרתקת ומבעיתה כאחת שאת השלכותיה קשה אף להעלות בדמיון.

עד כאן מגב הספר.

 

הסיפור מתרחש באנגליה של המאה ה- 19. זו לא בדיוק אנגליה המוכרת לנו או לפחות לא נותנים לנו הרבה פרטים מזהים… זה משהו בתחושה של הסיפור.

הסיפור מסופר משלוש נקודות מבט של שלושת הגיבורים בסיפור. כאשר הסיפורים, לפעמים, משיקים זה לזה או משלימים את הראיה הכוללת על ההתרחשיות בסיפור.

הנקודה החלשה בספר לדעתי היא בעיקר הדמות של הגיבורה – סלסט טמפל. אין לה את העומק שהסופר נותן למשל לצ’אנג, הרוצח השכיר. ממש ממש אהבתי את הדמות שלו. גם את ד”ר סבנסון אהבתי. ולעומת שניהם סלסט נראת כדמות יחסית שטוחה… חוץ מהסוף בשתי השורות האחרונות היא פשוט התחבבה עלי מייד…

יש הרבה פרטים בסיפור והרבה דמויות משנה וזה מצריך ריכוז מסויים כדי לזכור את הדמויות והקשרים בניהם. יכול להיות שחלק יראו בעודף הפרטים חלק מיותר, לי הם לא הפריעו ולדעתי הם מאוד תרמו לבניית העולם והאוירה בספר. אני מאוד נהנתי לתת לספר את הריכוז שהוא דרש ממני. אני גם חושבת שאני אצטרך קריאה שניה בספר ודי בטוחה שהיא תהיה הרבה יותר מהנה…

ביליתי עם הספר הרבה זמן, בעיקר בגלל שהוא בא לי בתקופה מאוד מאוד עמוסה ולא היה לי הרבה כוח וזמן כדי לקרוא ועדיין לא זנחתי אותו, דבר שבהחלט הייתי עושה אם היה מדובר, כנראה, בספר אחר ובסופו נשארתי עם תחושה של עוד.  ממש ממש לא הספיק לי ומה גם שיש סוף פתוח….

מזל שזה ספר ראשון כנראה מטרילוגיה, מה שכן את הספר השני של גורדון דלקוויסט כבר רכשתי לי באנגלית ואני מקווה להגיע אליו בהקדם. אני גם מאוד מקווה שהוצאת מטר תתרגם את ההמשכים…

דרך אגב, ראיתי במקומות מסויימים ברשת שהספר מוגדר כספר מתח. זה לא ממש מדוייק לדעתי. אכן יש הרבה מתח בסיפור אבל הספר הזה לדעתי הוא סטימפאנק – הכלאה של סייבר פאנק והיסטוריה חלופית, שבה מומצאות במאה ה-19 מכונות מודרניות בתפקודן המבוססות על טכנולוגית קיטור – מתוך הויקיפדיה. כמו שאמרתי בהתחלה זו לא בדיוק אנגליה המוכרת אלא יותר אנגליה חלופית ואני מקווה שההגדרה לא תבהיל אנשים כי בסופו של דבר זה ספר מצויין.

מומלץ בחום.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה