הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

נהניתי מהמקוריות והדמיון השופע של הסופר. נהניתי מהיצירתיות שלו, נהניתי מהאופן בו הוא לקח את העולם שלנו והפך אותו על פיו.

08/07/2016

עולם הסוף

הוצאת כתר 428 עמ`.

מקור

בן הוא סופ-ר. הוא כותב סופים לסיפורים של אחרים. הוא מאבד את אשתו בצורה מוזרה ומכתיב את סופו שלו בחגיגת סיום בעקבות האובדן.

בן יוצא לחפש את אשתו בעולם האחר וכאן מתחיל בעצם סיפור הרפתקאות, קצת מותח (אם כי מתח צפוי וסוף שניתן לניחוש בקלות), קצת מוזר, מאד מקורי מבחינת הרעיונות, הצורה שהוא מעצב את העולם האחר.

האם נדמה לי? או ששמעתי בספר הזה “קצת” ביקורת על העולם שלנו?

הרבע הראשון של הספר גרם לי לגחך לכל אורכו, אחר כך מתחילה נפילה. הספר סובל מעודף: עודף חיפושים, עודף דמויות, מרווחים גדולים בסיפור בהקשר לדמויות השונות. הגעתי למצב, שכשהסיפור חזר לדמויות מסויימות, הייתי צריכה לחשוב ולהזכר מי הן ומה תפקידן בסיפור. מבחינתי זה אומר, שהתפקיד שלהן לא היה כה משמעותי.

הסיפור לא מצליח לעלות חזרה לדרגה שבה הוא מוצג ברבע הראשון של הספר, להנאה של הרבע הראשון של הספר.

 ספויילר מכאן:

….

….

….

….

הסוף הוא בעצם אינסוף. בכל מצב שבו האדם רוצה להגיע אל הסוף, הוא לא מוצא אותו. לפי הספר הזה, בני האדם עוברים ממצב צבירה אחד למשנו ולא נעלמים לעולם.

…..

…..

…..

סוף ה – ספויילר

אז ממה נהניתי בעצם?

נהניתי מהמקוריות והדמיון השופע של הסופר. נהניתי מהיצירתיות שלו, נהניתי מהאופן בו הוא לקח את העולם שלנו והפך אותו על פיו, כשהוא בונה עולם יפה יותר (האמנם) ו…כן, יש לו עוד הרבה מקום לשיפור לעולם כמובן.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה