הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

בני החורין הקטנים הוא ספר מצחיק. יש בו מתח משולב בהומור. ספר עשיר בדמיון.

28/04/2016

בני החורין הקטנים

הוצאת קדמת עדן 2008, 251 עמ’
תרגום: יונתן בר
 

טיפני אייקין הצעירה היא מכשפה, כך מסתבר. אחיה נחטף ע”י מלכת האלפים והיא חשה שעליה להצילו. היא יוצאת לדרך כשבאמתחתה קרפד, מחבת ומילון.טיפני לא בטוחה שהיא אוהבת את אחיה, אבל הוא אחיה ולכן צריך להצילו בכל מקרה. כשהתחילה במסעה, היא לא שיערה את גודל המשימה הניצבת בדרכה. היא לא ידעה שהיא צריכה להציל גם את ביתה מפלישת המפלצות של ארץ הפיות.

מלוים אותה במסעה אנשי שבט הנאק מאק פיגלי – בני החורים הקטנים. אנשים קטנים מאד שגובהם כ- 15 סנטימטר לכל היותר . הם כחולים, מכוערים, פראיים וחמושים בחרבות. הם גונבים מכל הבא ליד, אבל בעיקר כבשים. הם מכירים את ארץ הפיות, כי הם נזרקו ממנה בגלל היותם פראיים ושיכורים. שיכורים בהחלט. הנאק מאק פיגלי יודעים רק איך להכנס לפאב, אבל לא יודעים איך או מתי לצאת ממנו. יש להם צורת דיבור משונה,הם אוהבים קטטות מרובות משתתפים, הם חושבים שהם מתים וכשכשהם מתים במובנים שאנחנו מתים אז בעצם הם חוזרים לחיים, לפחות למיטב הבנתם. אבל הכי חשוב, הם מהירים, אמיצים ועשויים ללא חת.

סבתא אייקין היתה רועה ומרפאה. היא היתה אישה מכובדת מאד בכפר ושימשה גם כשופטת, בעצם היא היתה מכשפה וכשסבתא אייקין הלכה לעולמה, בני שבט הנאק מאק פיגלי שכיבדו אותה ועזרו לה תמיד לא ידעו מי תהיה המכשפה שתחליף אותה, אבל טיפני הכתה את המפלצת של הנהר עם מחבת וגרמה לה להסתלק. רק מכשפה מסוגלת לעשות את זה ולכן הנאק מאק פיגלי הבינו שטיפני היא המכשפה שתמלא את מקומה של סבתא אייקין  והתגייסו לעזרתה.

בני החורין הקטנים הוא ספר מצחיק. יש בו מתח משולב בהומור. צריך להתרגל לשפתם של בני החורין הקטנים ובהתחלה מצאתי את עצמי חוזרת על חלק מהמשפטים עד שבהמשך זה נהיה פשוט ברור מאליו. תאורי הקטטות של היצורים הקטנים גרמו לי לפרצי צחוק לא פעם במהלך הקריאה. הם תמיד נופלים על הראש ולעולם לא נפגעים.

אהבתי ואני ממליצה. ספר עשיר בדמיון.

 

כובע מלא שמיים

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה