הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

לכאורה משפחה עשירה שלא חסרה מאום. מותחן פסיכולוגי מצויין לדעתי, שאינו מיועד רק לבני נוער.

24/04/2016

היינו שקרנים

הוצאת ידיעות ספרים 2014, 284 עמ’.

תרגום מאנגלית: שרון פרמינגר

קיידנס סינקלר איסטמן, גיבורת הספר היא בת למשפחת סינקלר, משפחת סינקלר היא משפחה נהדרת: עשירים, ספורטאים, גבוהים, מצליחים ויפים.הוריה של קיידנס גרושים והיא חיה עם אמה שמגדלת ומאלפת כלבים בוורמונט, ביחד עם שלושה מכלבי הבית.

כל קיץ כולם מבלים באי ששייך למשפחה, למעשה לסבא של קיידנס. יחד איתה ועם אמה מגיעות אל האי שתי אחיותיה של אמה וילדיהם, הסב כמובן ועוד ילד חצי אנדיאני אחיין של הבעל השני של אחת הדודות. הסב בנה לכל אחת מבנותיו בית באי. כל בית בגודל אחר ובצורה ועיצוב שונים. מזח, סירות, משרתים וחופים, עץ אחד גדול ששתלה סבתה ועליו נדנדה עם צמיג גומי גדול, האי מספק בילויים למכביר לילדי המשפחה, משפחה עשירה שלא חסרה דבר, אלא שקיץ אחד קיידנס אינה מורשית לבקר באי ונשלחת לטייל ברומא עם אביה.

קיידנס אינה במיטבה, היא מסוחררת ומקיאה ולוקחת כדורים כדי לאזן את בריאותה. רוב הספר לא ברור מה היא מחלתה ואני לתומי ייחסתי אותה לגירושים שעברו הוריה.

בקיץ שלאחר מכן, אמה של קיידנס מסכימה שהיא תבלה את המחצית הראשונה של הקיץ באי ואנחנו הקוראים מבלים ביחד איתה צעד בצעד, אבל הפעם השהייה באי אינה רק בילוי. הסב הוא פטריארך מתנשא שנוהג בבנותיו הפרד ומשול לפי גסות ליבו באותו הרגע, הבית הגדול בו הוא חי לבדו מאז מות הסבתא שופץ לבית מודרני וקר בו אין כל זכר לסבתה האהובה ובני הדודים? קיידנס מרגישה כבר פחות שייכת אליהם. זה חורה לה מאד.

לפי התאור שלי כאן, יכולתם לחשוב שמדובר ברומן לבני הנעורים, אך לא. לדעתי, זהו מותחן פסיכולוגי מהסוג הטוב יותר. אמנם שפת הכתיבה שלו קצת ילדותית, אך בהתחשב בכך שהסיפור מסופר לנו ע”י נערה בת 15, זה מובן ביותר ולא הפריע לקריאה שלי. אני לא יכולתי להניח אותו מהיד וחזרתי אליו בכל רגע פנוי עד שבשלב מסויים הייתי חייבת לקרוא עד הסוף עד שאבין את כל הקצוות והספר הזה סוגר את כל הקצוות. בהחלט סוגר.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

Thumbnail

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

Thumbnail

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

Thumbnail

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים