הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

אם ובתה נדרשות לחזור לחיות יחד אחרי שנים של חיים בנפרד. הוצאת כנרת מחזירה אותי לסופרת שקראתי לפני שנים רבות.

20/04/2016

חיים מושלמים

 

כנרת 2016, 256 עמ’.

תרגום מאנגלית: אביגיל בורשטיין

הספר הראשון של דניאל סטיל שקראתי לפני שנים רבות עוד לפני היות האינטרנט, היה אלבום משפחה שיצא בהוצאת כתר. אהבתי אותו, בכיתי איתו ובזכותו המשכתי לרכוש ולקרוא עוד מספריה במשך זמן מה, אהבתי מאד עוד ספר אחד שלה ואז הכתיבה שלה התחילה להיות בנאלית וממוסחרת. שנים רבות אחר כך לא נמשכתי לספריה. עתה באדיבות קהילת הספר הסגול בפייסבוק והוצאת  כנרת, קיבלתי את הספר חיים מושלמים.

בלייז מקארתי היא אשת קריירה, העבודה היא כל עולמה. היא אשת חדשות מפורסמת , מראיינת ומסקרת אנשים ואירועים בכל רחבי העולם. היא מיומנת מאד באריזה ובמסעות ונראית מצוין.  יש לה בת עיוורת  כתוצאה מסכרת נעורים. סלימה גדלה בפנימיה מיחודת עקב המגבלות שלה ולמרות שהיא כבר בת 19, היא עדיין מתגוררת בשטח הפנימיה, כי נוח לה במקום המוכר לה כ”כ. יום אחד הפנימיה נסגרת כתוצאה מטרגדיה כלשהי וסלימה מאבדת בבת אחת את מקום מגוריה ואת המטפלת האהובה שלה. סלימה עוברת לגור בבית אמה ביחד עם מטפל.

סיימון בן ה-32 הוא יפה תואר ורב כשרונות, אבל דרך הטיפול שלו שונה מאד מהדרך בה טופלה סלימה עד עתה. המטפלת שלה פינקה אותה ועשתה הכל עבורה. כתוצאה מכך סלימה לא הסכימה להעזר במקל של עיוורים או בכלב נחיה. עם המעבר לניו יורק, הדירה של בלייז  הפכה מהפינה השקטה שלה למקום צפוף וצר מלהכיל. סימון שהגיע אליהן לזמן מוגבל, היה נחוש בדעתו ללמד את סלימה מיומנויות שעד עתה היא סרבה לתרגל.  הוא הופך את העולם של האם ובתה שגם כך היו צריכות להתרגל לחיות זו עם זו אחרי כ”כ הרבה שנים של חיים בנפרד. בלייז שרגילה לקום בארבע בבוקר ולעבוד עד מאוחר בערב מוצאת את עצמה עם נטל האחריות למחלתה של בתה בתוספת אדם זר בבית. כל זאת במקביל לשינויים בהנהלת רשת החדשות , אשר שוכרת כתבת צעירה ששואפת לרשת את מקומה.

מאחר ומדובר ברומן, ברור שיש גם סיפור אהבה שמסבך ומפתל את החיים של כל הדמויות שנדרשות להחלטות גורליות.

מזמן לא קראתי רומן רומנטי, ההעדפות שלי קצת השתנו מאז שקראתי המון רומנים והספר הזה היה לי מאד נחמד וקריא והחזיר אותי לימים שנהניתי מהז’אנר הזה.

 

 

הספר באתר ההוצאה

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה