הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

הקסם שולט בארץ. כוח הפיי האפל שניזון מפחדים קמאים. הקסם הוא החוק והמדע שהביא איתו האדם, נשכח ומשמש כמחקר לתיאולוגים וארכיאולוגים.

11/04/2016

 

שמש-שחורה-עולה

 

ינשוף 2005, 528 עמ’.

תרגום: אהוד מימון

לפני יותר מאלף מאתיים שנה ספינה אנושית הגיעה לכוכב הלכת ארנה ואנשיה התיישבו בו.הקסם שולט בארץ. כוח הפיי האפל שניזון מפחדים קמאים. הקסם הוא החוק והמדע שהביא איתו האדם, הפך לתרבות ניכר, נשכח ומשמש כמחקר לתיאולוגים וארכיאולוגים, כך קרה גם לדת. ניתן למצוא אותה רק במשורה וצריך לנדוד ימים רבים לשם כך.

הארץ מחולקת ואיש אינו יודע מה או מי חי מעבר להרים שבאופק, אבל משהו או מישהו הגיע למקום מחייתם של בני האדם וזלל את זיכרונה של סיאני המוכשרת, אבל לא הרג אותה אלא הותיר אותה כך. שני אנשים מחליטים לצאת איתה למסע כדי להחזיר לה את מה ששייך לה, את הידע והזכרונות שצברה במשך השנים: דמיאן שהגיע ממקום מרוחק כדי ללחום ברוע ולהביס אותו וסנזיי העוזר שלה שתמיד קינא בה על מעמדה. בדרכם הם פוגשים את טרנט הקוסם האפל שחי ביער שאליו אף אחד לא מעז להכנס והוא מצטרף למסעם. כל אחד מהם יוצא למסע מהסיבות שלו ומביא איתו את ה”מטען” שלו.

הדרך מסוכנת והם נאלצים לגשר על הפערים ביניהם כדי לעבור אותה יחד. מעבר להרים מצטרפות דמויות נוספות לעלילה והיא תופסת נפח ומימדים אפלים יותר ויותר ככל שהעלילה מתפתחת. הארץ חורשת רע, האדמה רועדת בפרקי זמן שאינם קבועים מראש, תופעות הטבע מעצימות את כח הפיי ומחזקות את מאגרי הקסם האפל. הדמויות חשדניות ולא ממהרות לתת אמון זה בזה ואהבה ובגידה נמצאים כל הזמן סמוך לפני השטח זו לצד זו. רק מי שיודע להפעיל את כח הפיי או מי שיכול להעזר במפעיל יכול לשרוד את המסע הזה.

הספר מרתק. המון רוע שמנסה להאפיל על הטוב ולפעמים נאלצים להשתמש בו כדי להגיע לתוצאות הרצויות. זה ספר ראשון בסדרה והיחיד שתורגם ממנה. משולבים בו מדע בדיוני ופנטזיה. לקח לי קצת זמן לקרוא אותו, כי למרות שאני אוהבת פנטזיה אפלה, הספר הזה אפל מאד והתקדמתי איתו לאיטי. אהבתי מאד את דמיאן וגם ריחמתי עליו לפעמים. אהבתי מאד גם את הסת, למרות שהיה לי קצת קשה לדמיין איך היא נראית. פחות הזדהיתי עם סיאני. לא עם הדמות שלה ולא עם הסבל שלה ובסופו של דבר אהבתי מאד את טרנט הקוסם הצייד ואת זה היה לי קשה להבין לאור מה שמסופר בתחילת הספר ולפי הדרך שבה הוא ניזון, אבל הדמות הזאת עוברת שינוי גדול מאד במהלך הסיפור בעוד שהשינוי אצל יתר הדמויות הוא יותר קטן יחסית, גם אם הן עגולות ומלאות.

למרות שהספר הוא ראשון בסדרה (טרילוגיה אם אני לא טועה), הסיפור שלו סגור ואפשר לקרוא אותו בפני עצמו, אם כי אני חייבת לציין, שאני סקרנית לקרוא את ההמשך. אני ממליצה עליו למי שאוהב פנטזיה ומד”ב.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה