הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

ניל גיימן מפתח רעיונות נהדרים משלב את ההווה עם קורטוב של עבר.

25/03/2016

anansi

תמונת הכריכה מאתר אופוס

 

אופוס 2006, 314 עמ’
תרגום: ורד טוכטרמן

צ’ארלי נאנסי עובד בחברת יעוץ והשקעות הוא בחור שגרתי אפילו די משעמם. העניין הוא שהוא בן לאב לא שיגרתי בכלל. אביו של צ’ארלי הוא אנאסי אל העכביש. חבוש תמיד במגבעת הפדורה הירוקה שלו, ידיו עוטות כפפות ירוקות כלימון. תמיד יכולתם למצוא אותו דג דגים על הגשר,  משחק דומינו או שר קריוקי.  בעיני צ’ראלי, אביו הזקן היה פשוט מקור לבושה. היו לו הרבה סיבות להתבייש באביו: נשים צעירות נהגו להתלונן בפני אמו של צ’ארלי על אצבעותיו ההרפתקניות של אביו, היו לו סיגרים שחורים שהוא נהג לקרוא להן סיגרות, שריחם דבק לכל דבר שנגע בו, היתה לו חיבה מיוחדת לריקוד סטפס מוזר שפעם היה באופנה לזמן קצר, אבל לא עוד, הוא היה בור מוחלט בכל מה שקשור לאקטואליה והיתה לו אמונה מוזרה שקומדיות טלויזיוניות הן הצצה לחיים פרטיים של אנשים אמיתיים כל זאת בנוסף לחיבתו למתיחות  מכל סוג, גרמו לצ’ארלי להתבייש, בעיקר כי חלק מהמתיחות נוסו על צ’ארלי בעצמו, כמו אותה הפעם שהוא הלך לבית הספר מחופש לנשיא ביום שאנאנסי קרא לו יום הנשיאים. כמובן שצ’ארלי היה היחיד שהגיע מחופש, מה שלא ממש תרם לפופולאריות שלו בשנים שבהן למד בתיכון.

רוזי – ארוסתו של צ’ארלי מנסה לשכנע אותו להזמין את אביו לחתונה. זה נחסך ממנו כשגברת היגלר השכנה מתקשרת להודיע שאביו נפטר. צ’ארלי נוסע ללויה. אחרי הלוויה הוא נוסע עם גברת היגלר לביתה שם הוא פוגש את שלוש הגברות הקשישות. הוא מכיר אותן את גב’ בוסטאמונטה, גברת נולס וגברת דאנווידי הן כיבדו אותו בארוחה שלאחר הלוויה. אז מגיע הרגע שצ’ארלי מגלה שיש לו אח וכל מה שהוא צריך לעשות כדי לקרוא לו זה להגיד לעכביש. כל עכביש וזה בדיוק מה שצ’ארלי עושה.

מהרגע שמופיע אחיו של צ’ארלי, כל חייו משתבשים. אחיו של צ’ארלי דומה לאביהם הרבה יותר ממה שצ’ארלי דומה לו. למעשה, הוא ירש את כל כוחות הקסם. הוא משבש את חייו של צ’ארלי מן היסוד. צ’ארלי מפוטר, מסתבך עם המשטרה ומאבד את ארוסתו. לא קל להפטר מאחיו של צ’ארלי. היה הרבה יותר פשוט להכניס אותו אל תוך חייו. בעזרת ארבע הגבירות, יוצא צ’ארלי למסע כדי לגלות איך להחזיר את חייו למסלולם.

 

הספר הזה הוא ספר המשך לספר אלים אמריקאים, אם כי ניתן לקרוא אותו בפני עצמו מבלי לקרוא קודם את אלים אמריקאים.

 

 

הספר הזה הוא ספר המשך לספר אלים אמריקאים, אם כי ניתן לקרוא אותו בפני עצמו מבלי לקרוא קודם את אלים אמריקאים.

 

 

 אני חושבת שניל גיימן מפתח רעיונות נהדרים משלב את ההווה עם קורטוב של עבר. אהבתי את הספר, אם כי, לדעתי אלים אמריקאים הרבה יותר טוב ממנו.

 

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה