הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

נושא הסרט הוא מוות בכבוד. נושא כאוב ורגיש.

14/03/2016

MitaTova1
שחקנים: זאב רווח  לבנה פינקלשטיין  עליזה רוזן  אילן דר  רפי תבור

במאים: שרון מימון  טל גרניט

הפקה תסריט: שרון מימון, טל גרניט, 

הפקה: חיים מקלברג

ז’אנר: ישראלי  דרמה

אורך 95 דקות

 

 

יחזקאל ולבנה הם דיירים מבוגרים בדיור מוגן בירושלים. נושא הסרט הוא מוות בכבוד. קבוצה של חברים, כאשר אחד מהם – בעלה של יאנה, חולה סופני, סובל מכאבים עזים ששום תרופה כבר אינה משככת. לרופאים אין מענה ויאנה כבר אינה מסוגלת להתמודד עם הסבל שלו.  יאנה פונה ליחזקאל שיעזור לה למלא את רצון בעלה למות בכבוד. ההתלבטות קשה מאד. כל אחת מהדמויות מתמודדת עם קשיי הזיקנה. ללבנה בעצמה יש בעיות דמנטיות שהולכות ומחריפות במהלך הסרט. הם פונים לדייר החדש בבית – דר’ מאיר דניאל, מסתבר שהוא וטרינר בעל ידע נרחב בהרדמה מסוג זה גם אם עד עתה עסק רק בבעלי חיים.

יחזקאל ממציא ובונה מכונה המאפשרת לאדם המבקש למות ללחוץ בעצמו על הכפתור ולהזריק לעצמו את החומרים שירדימו אותו. לבנה אינה מסכימה עם דעתו. קבוצת החברים תומכים זה בזה לכל אורך הדרך, אבל מסתבר שזה אחרת כאשר מדובר במישהו זר ואחרת כאשר מדובר במישהו קרוב.

הסרט הזה עוסק בנושא כאוב ורגיש. מה קורה כשמישהו קרוב לך חולה במחלות של זיקנה? זיכרון שבוגד? יוצא החוצה ערום לעיני כולם? אוכל מהזבל או שוכח לכבות את הגז או התנור? אין גם מגוון של פתרונות דיור והשגחה מתאימים. הדיור המוגן מתאים רק לאנשים שמתפקדים ברמה גבוהה ואלו שלא צריכים להסתפק במשהו קולקטיבי ברמה לא מספקת. מה קורה למי שסובל ומה עובר על מי שאיתו?

אהבתי את זה שהסרט לא “דביק” ומצביע במדוייק על הנקודות הכואבות. הסרט משדר המון אהבה בהרבה מובנים ויש בו גם אזהרה מנוכלים שמנצלים את המצב.

 

 

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה