הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

Gabi_Asher_cover

 

הוצאת פרדס 2015
סדרת מים ולחם,  198 עמ’.

מקור

הספר הזה מאד קצר ובגלל שכך, קשה מאד לסקור אותו מבלי להסתכן בספויילרים כלשהם. כל מה שארשום בסקירה, הוא בעצם הסיפור אז אם אתם לא חובבי ספויילרים, המנעו מלקרוא את הסקירה לפני שאתם קוראים את הספר, כי אני ממליצה עליו.

אליהו ולאה הם שני הגיבורים של הספר.  זהו הסיפור שלהם וכל אחד מהם מספר את הסיפור שלו ואת הסיפור של שניהם.  אח ואחות שעלו מטורקיה. האח עלה לארץ אחרי אחותו וגיסו, ביתו לאה לומדת באותו בית הספר יחד עם בן דודה אליהו הקטן ממנה בשנתיים. הדרך שהם עוברים ביחד בהולכם מבית הספר לביתם בסוף היום מתמצתת את יחסים ביניהם. שניהם חווים אובדן גדול מאד. לאה מתייתמת מאביה ואליהו מתייתם מאמו באותו היום. כל אחת מהמשפחות מתמודדת עם האובדן בדרך שונה, מטבע הדברים, כך גם כל אחד מהילדים. הספר כל כך קצר והסיפור כל כך תמציתי, שכל פרט בו חשוב מאד. מהר מאד נקשרתי אל הדמויות ובאותה המהירות “קרעו” אותי מהן. חויתי ביחד עם אליהו את  האבל שלו כשהוא מתפרץ סוף סוף . לפתע יש קפיצה של שנים רבות קדימה שמשאירה חור פעור. המון פרטים חסרים, הכל חסר פתאום…ואז אנחנו פוגשים שוב את הדמויות שנפגשות ביניהן במקרה בקצרה שנים רבות קדימה. שניהם בוגרים שהדרך הובילה אותם בכיוונים שונים לגמרי ובכמה תיאורים, בכמה משפטי שיחה שמסתכמים בפרק קצר מאד בספר, הם פחות או יותר מלבנים ביניהם את החור הגדול החסר.

משפחה אחת מתמודדת עם האבל ומשפחה אחת  לא מצליחה להתגבר עליו. מרגישים בספר את ההבדלים בין המשפחה שאיבדה אב לבין המשפחה שאיבדה אם. מרגישים זו לא מילה נכונה כאן אפילו, הספר מעצים את ההבדלים בין משפחה שאיבדה אב לבין משפחה שאיבדה אם . אולי זה בגלל שגם האב בעצמו נפגע פגיעה גופנית קשה בנוסף לפגיעה הנפשית ואולי לא.

באופן אישי, אני מעדיפה שיספרו לי את הסיפור . אני מאד רציתי לקרוא את הסיפור, אבל הכותב מכריח אותנו לעשות את ההשלמות לבד. להבין ששום דבר אינו מובן מאליו ומי שנמצא כאן היום לאהוב ולחבק , לא בטוח שיהיה כאן מחר להגן, לשמור ולנחם.

למען הגילוי הנאות, קיבלתי את הספר מההוצאה לקרוא ולסקור באדיבות פורום ספרים וספרות בפייסבוק.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה