הבלוג של סיגלית בן-ישראל

סיגליות ועוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות... +עוד

כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.

עדכונים:

פוסטים: 94

החל מיוני 2010

אהבה מכוערת

כנרת, זמורה ביתן 2015

318 עמ’.

 

תרגום מאנגלית: מונה גודאר.

 

מהיכן להתחיל? הכי קל לי מהגילוי הנאות. הספר שאצלי הוא בצורתו הסגולה, קיבלתי אותו לקריאה מההוצאה. ההתחלה היתה טובה, להפתעתי, הדואר העביר לי אותו במהירות שאני לא רגילה לה ב- 10 שנים האחרונות. כנראה שהכל קשור לחווית הקריאה בצורה כלשהי.

כבר שנים רבות שאני לא אבחר ברומן רומנטי כספר הקריאה הבא שלי, אפילו לא כספר שישבור לי רעלת קריאה. פעם הייתי קוראת המון “מתוקים” כאלה. עבר ונגמר, אבל הספר הזה נדבק לי לידיים.

טייט עוברת לגור עם אחיה קורבין. היא לומדת לתואר בסיעוד ועובדת בתחום במקביל. היא תגור עם אחיה הטייס עד שתתאקלם בעיר ותמצא לה דירה משלה.את מיילס היא פוגשת עם הגיעה לדירת אחיה, כאשר הוא נמצא ברגע מאד נמוך בחיים שלו. מיילס, איאן ודוריאן הם חבריו של קורבין, טייסים כולם, עובדים באותה החברה וגרים באותו הבניין.

 

הסיפור נע הלוך וחזור בין ההווה של טייט ומיילס לבין העבר בן שש השנים של מיילס, אותו העבר שקובע היום את יחסו של מיילס לאהבה ולמערכת היחסים. יש לו כללים אותם הוא מציב לטייט מהרגע הראשון. לכאורה, לא תהיה כאן מערכת יחסים כלשהי מלבד סקס. אסור לשאול על העבר ואסור לדבר על העתיד. אהבה לא תהיה כאן. זו גם הסיבה שלא מגלים לאף אחד על הקשר הזה במיוחד לא לקורביןם האח הגדול והמגונן יותר מדי של טייט.

עד כאן היה לי בסדר. גם לנשים מותר לבחור ביחסים למטרה אחת בלבד. מן הסתם, טייט מתקשה לעמוד בכללים שהוצבו. מיילס מתחבט ומתבוסס בעבר שלו, אבל לא משתף את טייט. בחלק מהזמן זה מתפרש אצלה כעלבון. כאן כבר התחלתי לכעוס עליה ככל שהסיפור התקדם.

דווקא לדמות של טייט לא הצלחתי להתחבר. היא לא הצליחה להתחבב עלי לכל אורך הספר. האמת שקצת בזתי לה אפילו. נכון שכקוראת היה לי יתרון עליה, כי אותי כן שיתפו בעבר של מיילס ואותה לא. דווקא בגלל זה ראיתי בנכונות שלה לוותר לו על פיסות המידע שהוא לא היה מוכן לשתף פעם אחר פעם, בעיני זו היתה חולשה. בעיני זו עדיין חולשה. אין ספק שהדרך בה הסיפור מוגש לנו נועדה ליצור סימפטיה גדולה למיילס, אני לא בטוחה שניא נועדה לעורר כעס כלפי טייט. אני מניחה שזה עניין של דעה אישית.

סיפור האהבה הוא די בנאלי. רומן רומנטי שאין בו יותר מדי, אבל אז מגיע הטויסט שתפס אותי. הגילוי שכל הספר מוביל אליו וסוגר את כל הקצוות.

להגיד שאני אחזור לקרוא רומן רומנטי או רומנים אירוטיים מהסוג הנפוץ היום? לא ממש, לא במיוחד, זה לא יחזור להיות משהו שבשגרת הקריאה שלי, אבל כן נהניתי מהספר הזה.

עוד מהבלוג של סיגלית בן-ישראל

תצוגה מקדימה

אלים אמריקאים / ניל גיימן

מאת אתר ההוצאה לאור, אופוס, שימוש הוגן: עטיפת ספר הוצאת אופוס 506 עמ'. צל ישב שלוש שנים בכלא. הוא שמר על כושר, לימד...

תצוגה מקדימה

הקמע / מארק קורזם

  כנרת, זמורה ביתן 2009, 412 עמ'. תרגום: אירית מילר   נדמה כי אי אפשר לספיילר ספר שעוסק בתקופת השואה או במלחמת העולם השניה בכלל, עם זאת, אי אפשר לספר על אלכס קורזם מבלי לגעת בסיפור עצמו. התמצית המדוייקת כתובה בגב הספר ומה...

תצוגה מקדימה

בית התה הצועני / ניקי פלגרינו

    אריה ניר 2008, 318 עמ'. תרגום: נעה בן-פורת "גנן לא יכול להרשות לעצמו להתאהב בצמחים שהוא מגדל. הוא חייב להקשיח את לבו ולעקור את הצמחים שהזדקנו או התחילו לנבול או אפילו סתם לא נראים במיטבם והוא חייב לשתול חדשים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה