הבלוג של סיגל דוד-בוקסדורף

השמיים גם הם לא גבול

מנחה ומרצה להעצמה אישית וקבוצתית. מייסדת עמותת "תסמותק" לילדי ולמשפחות תסמונת -דאון. מרצה ומדריכה ללשון עברית.

עדכונים:

פוסטים: 12

עוקבים: 0

החל מינואר 2016

בן אנוש זכאי לחיים בחברה אנושית מכובדת ומכבדת

07/03/2017

אל תשליכני …

בשבועות האחרונים הארץ נזדעקה עקב התעללות בחסרי ישע ,והפעם הם זקני העם, האנשים שאנו היינו צריכים לעלות אליהם לרגל להתייעץ, להקשיב ללמוד מהם כי הם למעשה עם ניסיון התבונה הכי עשיר .אותם החלטנו לשים במקומות סגורים כי זה נוח לנו, אותם שמנו במקומות מודרים כי זה הכי נכון לנו. אותם הנחנו כאבן שאין לה הופכין- כי הם כבר “נטל” ולא ניתן להפיק מהם שום “תועלת” .
וזה מזעזע את סיפי הדעת והרגש בהאזיננו ובשומעינו מה קרה להם בבתים האמורים להגן עליהם מפני החברה כולה.
וזה מחזיר אותי כעת לילדינו ,לבנינו ולבנותינו המיוחדים, שמרגע היוולדם יש ניסיון להדירם לאותם מוסדות המורחקים מן החברה, כי ילדינו הם “נטל”,כי בנינו ובנותינו מלכתחילה נולדו מחוץ ל”פס- הייצור”. וכבר מרגע לידתם הם תויגו ככאלה שחייב להסירם מן המדפים כי עוד לפני שהחל תוקפם הוא כבר פג. ואני רק מדמיינת אילולא הכוח שלנו כהורים היכן היינו מוצאים ואחר כך מוציאים אותם .
מה חשבנו? שכל מי שאינו בתוך ה”חמשה” של התווים דינו להיות מחוצה לה, כי חלילה לא ניתן לייצר לו שורות משלו ,כיוון שהוא יהווה את הדיסונאנס החברתי הצורמני שבה?
מה חשבנו לעצמינו שבקשת הצבעים אין מקום לעוד צבע מיוחד במינו ,לכן צריך למחקו מן הטקסטורה החברתית השבלונית.
למה לא עצרנו לחשוב לרגע מחוץ לקופסת הצבעים, מחוץ לקופסת הנגינה ולהבין שיש עולם נוסף בחוץ ששווה לנו לשלבו באופן יצירתי? כך גם בתחום הקולינרי,שהיה כבול שנים בטעמו: שמלוח מצוין כשהוא לבד ומתוק עדיף לחיך בבדידותו. עד שהגיח שף יצירתי והוביל למהפכת המלוח – מתוק, ואל החמוץ-מתוק, ובכך הפיץ בשורה לחיך העולמי, שאין להתעלם ממנה ואף כול פה משווע לפתחה.
אז זהו שאנחנו הורים לילדים מיוחדים הבנו, שילדינו נולדו לייעד לנו תפקיד כה חשוב זה להיות “השפים של חייהם”. המשימה שלנו היא שלאחר שיצרנו תבשיל כה מיוחד,עלינו לדעת להגישו לכל חיך ישראלי ולהבטיח שהינו מעדן הראוי “להאכל” ראשית ממראהו ולאחר מכן בטעמו הרוחני ,כלומר להפוך את המראה ה”רגיל” למראה “משובח” .תפקידנו להפוך את מושג ה”נטל, ולהובילו כאחר כבוד למושג ה”ערך”.
מה הערך שלי כאימא אם הייתי מניחה את נועמיקו שלי שם בבית –החולים ? מה הערך שלי כבת להורים אם אניח אותם בבית –אבות לטיפולם של אחרים ואגיח פעם בחודש לבקרם? מה הערך של כולנו כשכל פעם ייוולד או ייווצר מקרה של ילד/ה, נער/ה, בחור/ה, איש/ה, מבוגר/ת, זקנ/ה, האמורים להישען עלינו ואנחנו ממהרים לשים אותם במוסדות “נוחים”?
מה תפקידה של מדינה, של חברה ושלנו כמרכיביה?
אני תפקידי לנגב לך את הדמעות ,לפי שירו של שלמה ארצי. ואני אוסיף ואומר , עוד לפני הדמעות תפקידנו ליצר דמעות של אושר. תפקידנו ראשית לברך על כל מוצר מוגמר ולהיטיב את דרכו. אך קודם כל תפקידנו ליצור מסד בריא שאל תוכו אנחנו יוצקים את ה”ערך” של ילדינו וגם אם לא פיללנו לבואם.עלינו לזכור שמרגע שהוא נולד והוא כאן, אנחנו-כולנו כל נציגי החברה נשנס מותניים לכבד את החיים שהפיח בו האל.
הכיצד?
כאן נכנסת החשיבה המבקשת לנתץ כל הבנייה מוסדית המבקשת למדר ולשים את כל השונה מעבר לחומת החדר המוסדי.
אל תדברו איתנו שבלונית כי זה הכי נוח לכם/ן.
אל תיצרו לנו אותו דבר מאותו דבר
אל תדקלמו את המוכר והארכאי
אל תאמרו לנו שלא ניתן לעשות דבר
אל תאמרו נואש
אלא….אימרו מה ניתן לעשות לך באופן אישי עם בנך המיוחד? איך ניתן לרפד את כרית חייו על מנת שבסופו של יום לא יהווה “נטל” על כולנו .היכן? מתי וכיצד ניתן להאיץ את הטיפוח שלו ולא את הטיפול. טיפוח משמעותו אני רוצה להדר את חייו, טיפול יכול להיכנס לשער המונוטוני של “נטל” לעומתו טיפוח מצהיר על הוד והדר וחשיבה על לפני ואחרי .
בהצלחה לכולנו בחשיבה יצירתית בעלת ערך

עוד מהבלוג של סיגל דוד-בוקסדורף

הדרך אל הנועם בחיי

בני נועמיקו נולד לפני כשלוש שנים....הנני חוזרת במנהרת הזמן לתאריך 4/10/2012 בי"ח קפלן, לידה רביעית, ניתוח קיסרי מוזמן מראש ( כל הלידות הזמנתי ניתוח מראש ...אך זה לסיפור אחר)......

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

הנועם המיוחד שבחיי

הלידה לפני כשלוש שנים נולד בני, נועם (אשר), לאחר 3 בנות מרתקות , נולד לי ילד מיוחד במינו שכבר בהגיחו לאוויר העולם סומן. כן היה לו "תיוג חברתי" מוכן מראש ומקוטלג,  בני...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

חישוב מסלול מחדש אל נתיב ההמראה

לאחר כשלושה חודשים של עיכול והפצת הבשורה בקרב משפחה וחברים  על לידת בנינו נועם,הבשילה בקרבי ההכרה כי האופן בו הוצאנו מבית החולים ,היה בעייתי. כן האופן בו התבשרנו כי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה