הבלוג של Sivan Tamari

sifki

ילדה בסיכון בת שלושים וחמש שגדלה במשפחת אומנה. מרצה את סיפור חיי כדי לעודד אחריות חברתית. עצמאית, מפיקה, יוצרת. שותפה בעשיית סרט הדוקו "אסירת תודה" (בימוי:שחר סגל ואילן דה פריס).

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיולי 2016

התמזל מזלי וגדלתי במשפחה אומנת. כיום אני יודעת שאם לא הייתי בת מזל הייתי היום במקום אחר לגמרי, בכלא למשל

05/07/2016

ילדות- רואי וסיון תמרי

קשה לי לשאת את המחשבה שהייתי יכולה להיות גיבורת התחקיר של אמנון לוי “הילדים של אף אחד” ששודר אתמול בערוץ 10. גם אותי הוציאו בגיל חמש מהבית כי היתה לי אמא נרקומנית. אם הייתם רואים אותי ברחוב כפעוטה לא הייתם מעלים על דעתכם שאני גרה בבית לא מתפקד. לא הייתם מעלים על דעתכם שהילדה הפיצית הזו, הנקייה והמטופחת היא ילדה בסיכון שדופקת על דלתות של שכנים ומבקשת אוכל.

אם לא היו מוצאים אותי מהבית ומרחיקים אותי מאמא שאהבתי כל כך,היום הייתי יושבת בכלא. נקודה.           התמזל מזלי ונמנע עוד דור בסיכון. נמצאה לי משפחה אומנת אמיתית והפכתי לילדה של כולם.

מה שהציל אותי היה שיתוף פעולה אבסולוטי וחסר אגו של כל הצדדים שרצו בטובתי. החל מעובדת סוציאלית של משרד הרווחה שזיהתה את המצוקה דרך הורים ביולוגים אמיצים שויתרו עלי כדי לתת לי סיכוי לחיים וכלה במשפחת אומנה שלקחה אותי אליה ואימנה אותי באמונה (הרי שבזכותם גדלתי להיות).

מרסק לי את הלב לראות ילדים אבודים וזה לא רלוונטי בני כמה הם. אני רוצה להסתכל לילדים האלה בעיניים, להגיד להם שאנחנו, הילדים והנוער בסיכון, שווים ומסוגלים כי זו אחריות גם שלנו לבחור בחיים.

זה עולם מסובך וקשה שמורכב מאלפי פרטים מסובכים. כמספר הפרטים, מספר הבעיות.  נעשות מהפכות מבורכות בתחום אך מצב הילדים בסיכון רחוק מלהיות מטופל כמו שצריך.  עלינו לעשות בדק בית ולהבין שילדים בסיכון הם אחריות חברתית לא פחות מאחריות ממשלתית. ילדים בסיכון צריכים משפחה ועל כולנו לנסות למצוא להם כזאת. מגיע להם. הם ילדים של כולנו.

אם תשמעו על משפחות, בבקשה תפנו אותן לכאן .

 

עוד מהבלוג של Sivan Tamari

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...