הבלוג של Shula Gold

שולה גולד

Shula Gold

עדכונים:

פוסטים: 150

החל ממאי 2015

גלנדיליה – ספר פנטזיה נפלא כחול לבן

03/01/2019

ספרי פנטזיה הם בדרך כלל לא הזאנר העדיף עלי, אבל ספרי הארי פוטר היו הראשונים שלימדו אותי דבר או שנים על ספרי פנטזיה ומדע בדיוני ולכן מידי פעם צצה בי סקרנות לספרות כזו.

הספר גלנדיליה משך את תשומת ליבי, שכן הוא ספר פנטזיה כחול לבן ובנוסף הוא ספר ביכורים אותו כתב בחור בן 22 ושאותו הוא “בישל” בראשו מגיל 11.

גילי (גלעד), בחור תל אביבי, בכיתה י”א, היה בדרכו ללימודים בתיכון כמו לעוד יום רגיל, אבל תוכניותיו משתנות כשפתאום אמו מגיעה עם זוג כרטיסי טיסה וסוחפת אותו להרפתקה שמשנה את חייו אבל גם שופכת אור על סודות ילדותו.

גילי אשר גדל ללא אב וללא ידיעה על עברו של אביו, מגלה פתאום שיש לו משפחה ועוד משפחה עם סודות מעולמות אחרים. מפגש עם שליחים מאותו עולם יקח אותו למסע לעולם אחר, לממלכת גלנדיליה. עולם אשר אליו נסעו בעבר אביו וחברו במטרה לעזור לעולם להתמודד עם תוצאותיה של קרינה. מסע אשר ממנו לא חזרו ואף גרמו לנזק. שבעקבותיו ממלכת גלנדיליה מפולגת, ונמצאת בכאוס.

עתה כולם תולים בגילי, “המושיע” את תקוותיהם שיציל ויעזור לתקן את הנזק שנגרם. וכך בחברתה של אמו, יוצא גילי למסע לממלכה רחוקה וקסומה, עובר חוויות, פוגש דמויות דמיוניות כמו פיות, גובלינים, אלפים, גמדים ועוד, נחשף לתרבויות, שפות, מעמדות, עולמות ונופים מרתקים ומרהיבים בצבעיהם ובתיאורם. אבל כמו כדור הארץ גם בעולם האחר יש פוליטיקה, מעמדות, מלחמות, חיי משפחה, חובות ו… אהבה.

אמנם זה ספר ביכורים אבל נראה שהוא “התבשל” זמן רב. העולם מפותח ונראה שהוקדשה לא מעט מחשבה ויצירתיות בפיתוחו.

מקווה שזה לא הסוף של גלינדיליה ושעמית בר נתן ימצא את הדרך להחזיר את הקורא לשם שוב, ואם לא לשם אז לעוד עולם אחר. אני אישית מבטיחה לקרוא.

גלנדיליה, מאת: עמית בר נתן

Glandilia/Amit Barnathan

הוצאת: ספרי ניב

שנת הוצאה: 2018

מס’ עמודים: 437

glandilia_master

עוד מהבלוג של Shula Gold

תצוגה מקדימה

בת המקום - לאה איני

הספר 'בת המקום' מכיל בתוכו 2 סיפורים. 'בת המקום' הוא מעין סיפור בדיוני כשלצידו 'ספרא' אשר לפי דברי הסופרת (באחד מהראיונות איתה) הוא נובלה ביוגרפית המתמקד בתקופת לימודיה בתיכון. 'בת המקום' מתרחש בפלורידה ומספר את סיפורה של...

תצוגה מקדימה

הצגה - "קיטור" - בית צבי

"קיטור"   תיאטרון הוא אחד מהאהבות הגדולות שלי בשנים האחרונות. עד כדי כך אני נהנית, שאם אבדוק אחורה בלוח השנה שלי אפשר יהיה לגלות שאין חודש שאני לא הולכת לפחות ל 2-3...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הצגה - "אני דון קיחוטה" - תיאטרון גשר

 "אני דון קיחוטה" (מתוך פוסטר ההצגה)   אלו אשר יגיעו להצגה מתוך ציפייה לראות את הצגה על הרומן האלמותי "דון קיחוטה" של מיגל דה סרוונטס, יופתעו לגלות שהם לא ימצאו את זה....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה