הבלוג של Shula Gold

שולה גולד

Shula Gold

עדכונים:

פוסטים: 119

החל ממאי 2015

חנות הספרים של שבורי הלב, מארג של סיפורים אנושיים נוגע ללב על אנשים שבורים המבקשים ומחפשים נחמה

03/01/2019

תראו לי אוהב קריאה שאין לו חולשה לחנות ספרים, ועוד יותר חולשה לספר ששמו מכיל את המילה חנות ספרים, בכל מקרה אני אחת כזאת ולכן לא יכולתי שלא להתפתות לקרוא את הספר וזה עוד לפני שידעתי על מה מספר הספר.

טום הופ, חוואי בן שלושים, חי בעיירה קטנה באוסטרליה ומנהל חווה קטנה אותה ירש מדודו. אמנם חוואות לא היה חלום ילדותו אבל ראש טוב, נשמה וידיים טובות עוזרות לו בשעותיו הקשות. אשתו טרודי, מואסת בחיים הללו, נוטשת, אבל חוזרת הרה אחרי שנה. טום מקבל אותה ללא טינה ומגדל את הילד פיטר כאילו היה בנו. טרודי נוטשת שוב את בעלה והילד ושבה כשהילד בן חמש על מנת לקחת את הילד ללא התחשבות בטום או בפיטר וכל זה כדי להעביר את הילד לאיזו כת דתית ששבתה גם אותה.

האנה בייבל, יהודיה משכילה ילידת הונגריה, ניצולת שואה אשר חוותה על בשרה את זוועותיה של אושוויץ, ושם גם איבדה את בנה ובעלה. היא מגיעה לאוסטרליה על מנת לפתוח דף חדש. ספרות היתה חלק חשוב בילדותה ולכן היא מחליטה לפתוח חנות ספרים ולה היא מעניקה בסתר ליבה את השם “חנות הספרים של שבורי הלב”. היא נעזרת בטום וידיו הטובות, בשיפוץ החנות והסבתה לחנות ספרים. היא מכניסה את טום לעולם הספרות ולחייה. הקשר בניהם מחייה את שניהם ונותן טעם לחייהם.

פיטר, אשר ביום בהיר אחד מגיעה אמו אשר מעולם לא הרעיפה עליו אהבה, מטלטלת את חייו, לוקחת אותו ומעבירה אותו לחיות במחנה המנוהל ע”י כומר, מעין כת דתית. החיים שם לא לרוחו והוא מנסה לברוח ולהגיע לטום. מאמציו נכשלים והוא אף עובר תחת ידיו של הכומר התעללות כשהכול ברוח החניכה.

אז, אמנם יש בספר חנות ספרים המוקמת ומלווה את גיבורי הספר, אבל לא רק. יש בו אוסף של סיפורים אנושיים נוגע ללב של אנשים שבורים המבקשים ומחפשים נחמה, יש בו נופים ותיאורי טבע מדהימים של אוסטריה, יבשת מרתקת ולא מוכרת. ועל הדרך ספרות יפה נוגעת ללב.

מומלץ ביותר.

הספר ניתן לקריאה במסגרת שיתוף פעולה של מועדון הקוראות עם אתר עברית.

חנות הספרים של שבורי הלב, מאת: רוברט הילמן

The Bookshop of the Broken Hearted/Robert Hillman

מאנגלית: יעל ענבר

הוצאת: תכלת הוצאה לאור

שנת הוצאה: 2018

מס’ עמודים: 296

hanut_master

עוד מהבלוג של Shula Gold

תצוגה מקדימה

בת המקום - לאה איני

הספר 'בת המקום' מכיל בתוכו 2 סיפורים. 'בת המקום' הוא מעין סיפור בדיוני כשלצידו 'ספרא' אשר לפי דברי הסופרת (באחד מהראיונות איתה) הוא נובלה ביוגרפית המתמקד בתקופת לימודיה בתיכון. 'בת המקום' מתרחש בפלורידה ומספר את סיפורה של...

תצוגה מקדימה

הצגה - "קיטור" - בית צבי

"קיטור"   תיאטרון הוא אחד מהאהבות הגדולות שלי בשנים האחרונות. עד כדי כך אני נהנית, שאם אבדוק אחורה בלוח השנה שלי אפשר יהיה לגלות שאין חודש שאני לא הולכת לפחות ל 2-3...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הצגה - "אני דון קיחוטה" - תיאטרון גשר

 "אני דון קיחוטה" (מתוך פוסטר ההצגה)   אלו אשר יגיעו להצגה מתוך ציפייה לראות את הצגה על הרומן האלמותי "דון קיחוטה" של מיגל דה סרוונטס, יופתעו לגלות שהם לא ימצאו את זה....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה