הבלוג של Shula Gold

שולה גולד

Shula Gold

עדכונים:

פוסטים: 155

החל ממאי 2015

הוצאת זיקית היא הוצאה מיוחדת, אשר כל ספר שהיא מוציאה היא פנינה מיוחדת בפני עצמה ומשום כך כל ספר או יותר נכון ספרון שיוצא בהוצאתם ראוי לתשומת לב מיוחדת.

בספר זה נאגדו שתי נובלות של שני מחברים שונים אשר נכתבו בשנים שונות.

“סוזנה” נכתבה בידי גרוטרוד קולמר בשנת 1943.הסופרת היא יהודיה גרמניה אשר עבדה בכפייה במפעל לאריזת תחמושת. את הלילות ניצלה לכתיבה אשר הביאה מזור לנשמתה. סוזנה, היא יצירתה האחרונה בטרם נשלחה לאושוויץ.

סוזנה היא סיפורה של אומנת יהודיה נוקשה אשר נשלחת לטפל בנערה מתבגרת אשר לוקה בנפשה. הנערה תמימה, בעלת דמיון מפותח ומאוהבת, ומצריכה ליווי צמוד.

“השביל שביער” נכתב בידי אדלברט שטיפטר בשנת 1845. הוא היה אחד מהסופרים הבולטים בשפה הגרמנת במאה ה-19. הנובלה מספרת על מיזנטרופ עשיר אשר מעודף זמן ממציא לעצמו תחלואים שונים. בעצת אחד מידידיו הבודדים הוא מגיע לעיירת מרפא ושם באחד מהימים הוא מוצא את עצמו משוטט בשביל ביער. במסגרת השוטטויות מוצא הגבר משמעות חדשה לחייו.

שתי הנובלות הן שתי פנינות ספרותיות. למרות שמפרידות בניהם 100 שנה, שתיהן כתובות בתמימות כובשת, בפשטות ומלאות חוכמה. הן מצליחות להיקשר בניהם בקווים משותפים של דמויות החיות בבדידות (מבחירה או אילוץ) ובתחושת זרות, המנסות לשנות את חייהם בעקבות אהבה.

מומלץ.

הספר נקרא באדיבות הוצאת “זיקית” ופורום ספרים וספרות של ווינט.

“סוזנה”, מאת גרטרוד קולמר. “השביל שביער”, מאת אדלברט שטיפטר 

הוצאת זיקית, מגרמנית: נועה קול/ עופר ניימן

2014, 214 עמ

 סוזנה

עוד מהבלוג של Shula Gold

Thumbnail

בת המקום - לאה איני

הספר 'בת המקום' מכיל בתוכו 2 סיפורים. 'בת המקום' הוא מעין סיפור בדיוני כשלצידו 'ספרא' אשר לפי דברי הסופרת (באחד מהראיונות איתה) הוא נובלה ביוגרפית המתמקד בתקופת לימודיה בתיכון. 'בת המקום' מתרחש בפלורידה ומספר את סיפורה של...

Thumbnail

הצגה - "קיטור" - בית צבי

"קיטור"   תיאטרון הוא אחד מהאהבות הגדולות שלי בשנים האחרונות. עד כדי כך אני נהנית, שאם אבדוק אחורה בלוח השנה שלי אפשר יהיה לגלות שאין חודש שאני לא הולכת לפחות ל 2-3...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

הצגה - "אני דון קיחוטה" - תיאטרון גשר

 "אני דון קיחוטה" (מתוך פוסטר ההצגה)   אלו אשר יגיעו להצגה מתוך ציפייה לראות את הצגה על הרומן האלמותי "דון קיחוטה" של מיגל דה סרוונטס, יופתעו לגלות שהם לא ימצאו את זה....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות