הבלוג של Shula Gold

שולה גולד

Shula Gold

עדכונים:

פוסטים: 146

החל ממאי 2015

‘המיניאטורות’ הוא רומן תקופתי המתרחש בהולנד, אמסטרדם לשם דיוק, במאה השבע עשרה. נלה, בחורה ממשפחה כפרית טובה וענייה, מגיעה לאמסטרדם לביתו של בעלה, איש עסקים (סוחר) עשיר. כמתנת נישואים, בעלה מעניק לה בית בובות המתגלה כדגם מוקטן של ביתם ומורה לה למלא אותו.

נלה, מוצאת מניאטוריסט אומן שיעזור לה למלא את הבית במיניאטורות. היא מתחילה לקבל יצירות מוזרות אשר מהם היא מתחילה להבין שסביב משפחתה החדשה יש סודות רבים המכילים סכנה רבה, ושהמניאטוריסט (המתגלה כאישה), מחזיקה את המפתח לעתידה ומנבאת לה אותו בעזרת הדמויות שהיא יוצרת ושולחת לה.

החיים בבית לא פשוטים. האווירה קרה ומנוכרת. בעלה עסוק במחסניו ומבלה את ימיו ברציפי הנמל, ובנסיעות ארוכות מעבר לים. גם גיסתה השולטת ביד רמה בניהול משק הבית, מתגלה כאישה מרוחקת המעבירה את ימיה בניהול ספריו של אחיה ושומרת על אורח חיים סגפני ונזירי.

לאט לאט נחשפת נלה לחיים בבית ומגלה שיש פער גדול בין מראית העין לבין האמת הגדולה המוסתרת.

הספר מלא בפרטים ודרכו יכול הקורא להתוודע לחיים הכלכליים באמסטרדם במאה ה-17, לסוגי הסחורה השונים בהם סחרו הסוחרים ההולנדיים, להיררכיית הגילדות של בעלי המלאכה, למעמד האישה באותה תקופה, לתנאים הסניטאריים בעיר, לרדיפה אחרי תענוגות, למערכת המשפט והדת ששלטה בכל צעד וצעד בעיר.

המיניאטורות הוא ספר מיוחד המעניק לקורא אפשרות הצצה לאורחות חיים ומנהגים בעולם קדום ולא מוכר ומצליח לרתק לכל אורכו של הספר.

ממליצה בחום.

ג’סי ברטון (הסופרת) מדברת על הספר:

https://www.youtube.com/watch?v=8cNgA1G8oC4

“המיניאטורות”, מאת: ג’סי ברטון

The Miniaturist – Jessie Burton

תרגמה מאנגלית: עידית שורר

מטר הוצאה לאור

2015, 416 עמ’

The Miniaturist

עוד מהבלוג של Shula Gold

תצוגה מקדימה

בת המקום - לאה איני

הספר 'בת המקום' מכיל בתוכו 2 סיפורים. 'בת המקום' הוא מעין סיפור בדיוני כשלצידו 'ספרא' אשר לפי דברי הסופרת (באחד מהראיונות איתה) הוא נובלה ביוגרפית המתמקד בתקופת לימודיה בתיכון. 'בת המקום' מתרחש בפלורידה ומספר את סיפורה של...

תצוגה מקדימה

הצגה - "קיטור" - בית צבי

"קיטור"   תיאטרון הוא אחד מהאהבות הגדולות שלי בשנים האחרונות. עד כדי כך אני נהנית, שאם אבדוק אחורה בלוח השנה שלי אפשר יהיה לגלות שאין חודש שאני לא הולכת לפחות ל 2-3...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הצגה - "אני דון קיחוטה" - תיאטרון גשר

 "אני דון קיחוטה" (מתוך פוסטר ההצגה)   אלו אשר יגיעו להצגה מתוך ציפייה לראות את הצגה על הרומן האלמותי "דון קיחוטה" של מיגל דה סרוונטס, יופתעו לגלות שהם לא ימצאו את זה....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה